İçeriğe Yönlendir

Led Ampul Muayeneden Geçer mi ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sislere mi takılıyor bu :)

gizli subliminal  mesaj var...led xenon teknolojisi benim sislerimden öteye geçemez demek istiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
52 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Link ini paylaştığım led ler muayeneden geçiyor mu ? benim sorunum bu  :)

Geçiyor.. o cevap bulduğu için dağıldı ya konu zaten :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
11 saat önce, Ercüment Yıldırım yazdı:

Led xenon herhalde tamamen satıp stratejisi. Kayınbirader e farklı şeyler olduğunu anlatmak için ksenon gazına kadar girdim ancak ikna ettim.

Ledi bende taktım yalan yok ama uzunlara. 10mt ötesini aydınlatmıyor.

Kısalara takınca hiçbirşey ifade etmiyor. Elektrikler kesilince kullanılan led ışıldaklar gibi fara benzemiyor 5 mt ötesini göstermiyor.

Mercek varsa ayrı tabi o zaman daha iyi olduğunu söylüyorlar. 

Soruyu soran arkadaşın taktığının aynısı 15$ civarı AX te. ucuz ama gereksiz.

led olayı xenon veya normal ampul gibi değil.
Her led aynı aydınlatmayı sağlamaz. Alırken led'in özelliklerine bakmak gerekiyor. ;)

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
led olayı xenon veya normal ampul gibi değil.
Her led aynı aydınlatmayı sağlamaz. Alırken led'in özelliklerine bakmak gerekiyor. [emoji6]

Tabi kide öyle hocam. Kullanılan led in üreticisinden teknolojisine lümen değerine hepsi önemli.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar, n11 veya aliexpresten alıpta cok memnun kaldığınız led ampüllerin linklerini paylaşabilirmisiniz. Bizde yararlanalım veya alacağımız zaman onlardan alalım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
peki led parklar, sinyaller, plakalıklar geciyor mu [emoji4]
Doğru renkler ile evet geçiyor
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu konuyu listeye alayım. Malum dandik japonlar halojen far kullanıyor [emoji16]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Arkadaşlar, n11 veya aliexpresten alıpta cok memnun kaldığınız led ampüllerin linklerini paylaşabilirmisiniz. Bizde yararlanalım veya alacağımız zaman onlardan alalım.

2 Farklı araçta siste kullanıyoruz ve çok memnunuz. Çift renk olması çok güzel bir özellik.

https://tr.aliexpress.com/item/Auto-Led-Light-Dual-Color-880-9005-9006-9012-H1-H3-H4-H7-H11-Car-Driving/32809819321.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.U1eLN9

2010 kangoda kullanıyoruz h4 aydınlatma performansı çok güzel. H11'ini arkadaş siste kullandık h4'ü kadar etkili değil.

https://tr.aliexpress.com/item/NIGHTEYE-8000LM-50W-6500K-Car-LED-Headlight-Kit-Fog-Lamps-H4-H7-H9-H11-9005-HB3/32707411207.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.U1eLN9

h11 kendi aracımda sislerde kullanıyorum xenonden daha iyi bir aydınlatmaya sahip aşırı göz aldığı için sislerede mercek yaptım bu nedenle.

https://tr.aliexpress.com/item/2x-H4-H13-9006-H7-9005-H11-LED-Car-Headlight-Bulbs-72W-8000LM-CSP-Chips-LED/32703947361.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ShE8S1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Teşekkürler Uğur bey. Bu ledler çok guzel, bazıları cok kuvvetli iyi hoş ama hepsi 6000-6500 kelvin. Şu ledlerin 5000 yada 4300 kelvini olsa tadından yenmeyecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
peki led parklar, sinyaller, plakalıklar geciyor mu [emoji4]

Ben beyaz park ve kendi taktığım harici gündüz ledleri ile geçtim.

Dikkat edilmesi gereken şey şudur. Önde kırmızı ışık olmaz. Hem yasak hem tehlikelidir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 dakika önce, Emre Usta yazdı:

Geri vites ampulleri led olursa gecermi

Benim ön sinyaller dışında her ışık led ve hiçbir sorun yaşamıyorum muayenede ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Peki basınca yanıp sönen sonra sabit kalan LED 3. Stop lambası geçiyor mu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geri vites ampulleri led olursa gecermi

Geri viteslerim beyaz led. Geçtim.
Peki basınca yanıp sönen sonra sabit kalan LED 3. Stop lambası geçiyor mu [emoji4]

Geçmemeli :)
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmemeli [emoji4]
Geçmemeli mı geçmiyor mu abi :)
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Peki basınca yanıp sönen sonra sabit kalan LED 3. Stop lambası geçiyor mu [emoji4]

Geçmemeli [emoji4]

Gecti benim arabada [emoji4]

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bence her arabada olmali ama durup durup ha bire yananlardan degil bir kac kez cakip sabit yanmali. Artik Mercolar bile bu sekilde hemde 3 fren lambasi birden [emoji3] Baska seylerle ugrasan adamlar icin gayet etkili bir donanim derim.

Gerci onlardaki ani durumda idi. Benim icin her fren ani durumdur [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

G sensörlü birşey eklenip sadece ani frende yanacak şekilde yapılabilir ama ben sürekli dur kalk trafiğinde de işe yaradığını düşünüyorum, arkadan vurmuştu biri bana, sürekli dur kalk olunca dikkat gidiyor fren lambası farkedilmiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
G sensörlü birşey eklenip sadece ani frende yanacak şekilde yapılabilir ama ben sürekli dur kalk trafiğinde de işe yaradığını düşünüyorum, arkadan vurmuştu biri bana, sürekli dur kalk olunca dikkat gidiyor fren lambası farkedilmiyor.
Öhöm

http://www.elo.com.tr/ani-fren-ikaz-rolesi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bence her arabada olmali ama durup durup ha bire yananlardan degil bir kac kez cakip sabit yanmali. Artik Mercolar bile bu sekilde hemde 3 fren lambasi birden emoji3.png Baska seylerle ugrasan adamlar icin gayet etkili bir donanim derim.

Gerci onlardaki ani durumda idi. Benim icin her fren ani durumdur emoji16.png

Bence bundan önce led fren lambaları yasaklanmalı, led farın ayarı var iyi hoş da led fren lambası gözleri mahvediyor trafikte. Sis lambasını aratmıyor mübarekler nasıl orjinal ekipmansa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Bizimkiler 3 kere yanip sönme zorunlu olursa neden 6 degil diye sikayet ederler.Surekli yanip sonen var.Yeni moda bagaj alti kayan led.dikkat dagitmaktan baska birseye yaramiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bence bundan önce led fren lambaları yasaklanmalı, led farın ayarı var iyi hoş da led fren lambası gözleri mahvediyor trafikte. Sis lambasını aratmıyor mübarekler nasıl orjinal ekipmansa.
Vaktinde projelerim içindeydi, arkadan yakın takipte fren ve park daha soft yanacak, hız arttıkça sert fren de ultra güçlü yanacak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...