İçeriğe Yönlendir

2017 Elantra 1.6 Benzinli Manuel Nasıl Bilirisiniz ?

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

Merhaba,

Şirkete senede 13-14 bin KM yapacak bir araç alacağız.

Bugün neredeyse bütün bayileri gezdim.

Bütçe ve sedan kriterimize uyanlar,

- Toyota Corolla 1.33 Life İnci Beyaz 66.000

-Hyundai Elantra Style 1.6 Beyaz 67.000

-Focus Trend X Gümüş Gri 77.500 (Fiyat Kriterine uymuyor)

Bunlar içinden en çok Elantra aklıma yattı. Daha önce Hyundai kullanmamıştım. Test aracı beklentimin çok üzerindeydi. 

3 Yıl sınırsız KM / 5 Yıl 100.000 Km / 7 Yıl 80.000 Km garanti vermeleri özellikle dikkatimi çekti. Hyundai araca gerçekten güveniyor . Hatta bayi düşündüğünüz diğer modelleri söyleyin sizin için karşılaştıralım diye yazılı önceden hazırlanmış tablo verdi. Fiyat segmentinde rakiplerinin önünde bir araç yapmayı başarmışlar gibi geldi.

Aracı kısa süre içinde almayı düşünüyoruz. Kullanan, tanıdığında olan varsa yorumlarsa çok sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben 2013 modelini kullanmıştım. Gözümü kapasalar bu araba Alman malı derdim. Hyundai bence artık Avrupalı rakiplerinden geri değil ve hatta fazlası var. Sonuçta şirket aracı olacak ama Toyota kesinlike o motor seçeneğiyle tercih olmamalı. Şirket için alacaksanız ben olsam dizel 301 ya da C Elysee degerlendirirdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

hyundai elentra her ne kadar güzel olsa da nedendir bilmem bir müddet sonra garip modifiyelere maruz kalan bir araç,yeni kasaları bile şimdiden düşmüş bu duruma ,ben de almak istemiştim zamanında fakat sırf bu imaj yüzünden geri çekilmiştim

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Taksi olarak bindim yeni kasasına (dizel) çok beğendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

atmosferik olması haricinde iyi bir seçenek 

corollayı direk elerdim ben olsam ve bence elantra focustanda iyi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Corolla 1.33 motoru kullandım, performansı çok kötü. Ben Elantrayı tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
12 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Ben 2013 modelini kullanmıştım. Gözümü kapasalar bu araba Alman malı derdim. Hyundai bence artık Avrupalı rakiplerinden geri değil ve hatta fazlası var. Sonuçta şirket aracı olacak ama Toyota kesinlike o motor seçeneğiyle tercih olmamalı. Şirket için alacaksanız ben olsam dizel 301 ya da C Elysee degerlendirirdim. 

Yorumunuz için teşekkür ederim. Aracı kendim kullanacağım o nedenle fransızlar bana çok soğuk geliyor :)

10 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

atmosferik olması haricinde iyi bir seçenek 

corollayı direk elerdim ben olsam ve bence elantra focustanda iyi 

Teşekkür ederim. Sanırım elantrayı alacağız :)

1 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Corolla 1.33 motoru kullandım, performansı çok kötü. Ben Elantrayı tercih ederdim.

Teşekkürler yorumunuz için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Ben Elantra yerine aynı platformdaki kardeşi Cerato'yu tercih ederdim. İncelemenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Aracı aldık, 10 gündür kullanıyorum. 

Bu aracı tercih etme sebebim geniş oluşu, kasaya yeten bir motor ile gelmesi, garanti süresinin uzunluğu ve fiyatı oldu.

Araç beklentilerimin üzerinde çıktı. 

Yakıt tüketimi için kullandığım aynı güzergahtaki diğer araçların tüketim değerlerini vereceğim,

1.4 HDI Peugeot 207 4,5 lt

2.0 Mondeo Ecoboost 9,5 lt

1.6 elantra 6,3 lt

Alırken 7-7,5 litrelerde bir beklentim vardı. Yakıt açısından ve yüksek devir performansı açısından beklediğimden çok ileride.

Gözlemlediğim eksi yanı üzerinde gelen berbat lastiklerdi, dayanamadım orjinal 17 tucson jantı ve pirelli p7 ler ile değiştirdim, rahatladım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 30.10.2017 at 20:01, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

3 Yıl sınırsız KM / 5 Yıl 100.000 Km / 7 Yıl 80.000 Km garanti

muazzam ama piayasada hiç bahsedilmez bu senelerden

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aykut Özkan

Hocam aynı aracı şu anda bende takip ediyorum ama 20-25 bin km de alma aşamasındayım.sizinde biraz zamanınız geçmiş olacak araçla; son yorumunuzu alabilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saim Ulaş Yılmaz
On 04.04.2018 at 13:48, Aykut Özkan yazdı:

Hocam aynı aracı şu anda bende takip ediyorum ama 20-25 bin km de alma aşamasındayım.sizinde biraz zamanınız geçmiş olacak araçla; son yorumunuzu alabilirmiyiz?

Mesajınızı yeni gördüm.

Araç şuan 9100 Km'de. Şehir içinde sakin yerlerde kullanıldı tüketim 6,5 LT aldındığından beri sıfırlanmadı. Ayağında 225 45 17 lastik mevcut.

En sevdiğim yanı trim sesi sıfır. Motor sesi sıfır. Binen bir arkadaşım aracı elektrikli sandı.

Yol tutuşu focus ve mondeo nun yanından geçemez ancak kötü değil.

Performansı son derece yeterli.

Konfor Focus-mondeo arası gidip geliyor.

İçi geniş bagaj yeterli.

Bu aracı aldığım için memnunum.

Serviste bakımlar diğer servislere göre makul.

Araçta çok uzun seneler sıkıntısız binilecek hissi mevcut. Diğer araçlarımda bu hissi alamamıştım :)

Tam bir görev aracı.

Negatif yanı direksiyon çok yapay geldi bana.

Sürüş zevki açısından yaş olarak bence üst yaşlara sakin süren insanlara hitap ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Özkan
On 30.05.2018 at 13:51, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Mesajınızı yeni gördüm.

Araç şuan 9100 Km'de. Şehir içinde sakin yerlerde kullanıldı tüketim 6,5 LT aldındığından beri sıfırlanmadı. Ayağında 225 45 17 lastik mevcut.

En sevdiğim yanı trim sesi sıfır. Motor sesi sıfır. Binen bir arkadaşım aracı elektrikli sandı.

Yol tutuşu focus ve mondeo nun yanından geçemez ancak kötü değil.

Performansı son derece yeterli.

Konfor Focus-mondeo arası gidip geliyor.

İçi geniş bagaj yeterli.

Bu aracı aldığım için memnunum.

Serviste bakımlar diğer servislere göre makul.

Araçta çok uzun seneler sıkıntısız binilecek hissi mevcut. Diğer araçlarımda bu hissi alamamıştım :)

Tam bir görev aracı.

Negatif yanı direksiyon çok yapay geldi bana.

Sürüş zevki açısından yaş olarak bence üst yaşlara sakin süren insanlara hitap ediyor.

Merhabalar,

elantra nın 2016 model ama 2017 temmuz trafiğe çıkışlı 12.000 km 1.6 benzinli manuel style modelini aldım.

yakıt,sessizlik,performans,konfor ve lastik ebatları konusunda hemfikiriz 

ama yol tutuşu hiç güven vermiyor. :(  (Lastik ebatları değişiminde iyileşme olurmu acaba !!??)

ayrıca donanım olarak çok eksiği var.

yinede seviyorum bu makinayı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...