İçeriğe Yönlendir

Connect - Silver Pakette Koltuk Isıtma Var mı?

Yüksel Bulut2

Recommended Posts

Yüksel Bulut2
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba.2013 model Ford connect silver sahibiyim.5 yıldır araç bende kullanım klavuzunu kontrol ederken ön koltuklarda ısıtma olduğunu öğrendim s20.gifBir hevesle gidip baktım ısıtma düğmesi yok. Klavuzda koltuğun hemen altında gösteriyor.Eğilip bakıldığı zaman ısıtma mekanizması her iki koltuk içinde döşenmiş.ısıtma telleri koltuğun üstünden ellendiği zaman belli oluyor.Sonra bir baktim ki ısıtma kablosunun ucu boş.Yani boş bir soket var. ucunda bir düğme olsa bu koltuklar çalışacak.Acaba fabrika çıkışı mı bu şekilde. Yav bir adam nasıl 5 yıl boyunca bunu farketmez ki s1.gif Bu düğmeyi nereden bulabilirim acaba ? Bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.Teşekkür ederim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İklim paketi olan modellerde koltuk ısıtma mevcut ve araçta tesisat hazır ama koltuklarda ısıtma sistemi mevcutmu o konuda bilgim yok. Koltukları söküp bakmak lazım.
Düğme ford parcacılarında olabilir ama en kolay serviste bulunabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç şaşırmam. Koltukta ısıtma olabilir. Tesisatı çekip ayak aydınlatma ampulünü bir üst donanımda taktıklarını biliriz.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

komple tesisatı çekip bir buton koymamaları bence mantıklı değil başka bişey olmasın o teller falan

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Teller kısa devre yapılıp denense? Isıtıyor ise düğme uydurulur bence

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Teller kısa devre yapılıp denense? Isıtıyor ise düğme uydurulur bence

Bi sus. Yakacan arabayı

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bi sus. Yakacan arabayı

İki kutup arasına tornavida sokup jumper yapmayı kimden öğrendim???‍?

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bi sus. Yakacan arabayı

Siz tecrübeli bir abiye benziyorsunuz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
56 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Siz tecrübeli bir abiye benziyorsunuz :D

Servet abiden geçen elektrik ,benim diyen elektrik direğinden geçmemiştir⚡️⚡️

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yüksel Bulut2

Koltuğun üst tarafından ellediğin zaman ısıtma tellerini hissedebiliyordum.Elektirikçiye gittim abi bu koltuklarda ısıtma mevcut tüm donanımıda mevcut dendi.Oraya bir düğme ekleyip ısıtmaları çalıştırabileceğini söyledi.Nasıl bir fantezi yapmış adamlar koltuğa tüm donanımı eklemişler ufacık düğmeyi koymamışlar.onuda koysalardı bari.Ben güvenemeyip taktırmak istemedim.Bulunduğum bölgede kar,tipi yok zaten teşekkür ederim :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
5 dakika önce, Yüksel Bulut2 yazdı:

Koltuğun üst tarafından ellediğin zaman ısıtma tellerini hissedebiliyordum.Elektirikçiye gittim abi bu koltuklarda ısıtma mevcut tüm donanımıda mevcut dendi.Oraya bir düğme ekleyip ısıtmaları çalıştırabileceğini söyledi.Nasıl bir fantezi yapmış adamlar koltuğa tüm donanımı eklemişler ufacık düğmeyi koymamışlar.onuda koysalardı bari.Ben güvenemeyip taktırmak istemedim.Bulunduğum bölgede kar,tipi yok zaten teşekkür ederim :D

Yerinizde olsam taktırırdım Malum satarken artı donanım olur.:D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Koltuğa giden soketler ikişer tanedir, minder ve sırtlık olarak, bunlara çakmaktan 12 volt verirseniz ve koltuk ısınırsa düğme işi kolay, ben olsam denerdim..

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Ben yaptırırdım malum kış geliyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...