İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Rektefiye Yaptıracağım Ne Kadar Tutar?

Sinan Menekşe

Recommended Posts

Sinan Menekşe
(düzenlendi)

2006 ghia otomatik mondeo sahibiyim aracım  250 000 km ve dün akşam tıkırtılar gelmeye başladı ustaya bıraktım motor yatak sarıyor dedi yeni motor yapılacakmış maliyet olarak 5000 tl gibi bir fiyat çıkartıyor yarın parça listesini atacak o kadara çıkar mı ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

5 bin Çıkar. Hatta üzerine de çıkabilir hazırlıklı olun. Neden oldu çok mu sıkıştırdınız hararet falan mı yaptı. Yoksa kötü yakıt mı kullandınız. 250 bin km çok değil o yüzden sordum.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kan aranıyor zannettim.. 

Mesaj Gönderim Kuralları

3- Foruma açacağınız herhangi bir konunun başlığı, kısa, net ve açık olmalıdır. Başlık tek bir kelimeden ve "lütfen", "yardım", "acemiyim", "acil" vb. içeren kelimeden oluşmamalıdır.

Başlık konunun özeti olmalıdır.. Örnek: Mondeo Mk3 - Rektefiye Yaptıracağım Ne Kadar Tutar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben 2004 Benzinli Fiesta 'ya 5400 verdim. Açınca belli oluyor daha çok masrafı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

kranka bir zarar gelmediyse ki en pahalı tek parça krankdır. 25-30 kalem malzeme tutar, ustaya ve motorun durumuna kalmış birazda, usta yaptığı iş geri dönmesin diye çoğu malzemeyi kullanmaktansa 0 da isteyebilir, ana - kol yatak, piston kolu, kol burcu, kenar yatak bunlar daha önemli parçalar. 5000 le çıkarsa bence iyi, ustalık 1000-1500 rektefiye ustası da 500-700 alır tahminimce. diğerleri de malzeme parası..

@Serkan Toker Sen ne dersin?

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Hangi şehirde?

Profil Ankara diyor abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

şu an aracım usta da motor rektefiye  oluyor perşembe veya cuma teslim alacağım çıkacak rakamı paylaşırım en azından karşılaştırmış olursunuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben hazirada yaptırdım. Subaplar değişti, Piston segmanlar değişti, Contlar değişti, devirdaim popması, termostat yatağıyla beraber değişti işçilik dahil 3500 tl verdim. V kayış filtreler yağ falan değişti 3500 tl ödedim.

Parçacı da ustada tanıdık olduğu için bu fiyatı ödedim. Normalde 4000 geçerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Ben hazirada yaptırdım. Subaplar değişti, Piston segmanlar değişti, Contlar değişti, devirdaim popması, termostat yatağıyla beraber değişti işçilik dahil 3500 tl verdim. V kayış filtreler yağ falan değişti 3500 tl ödedim.
Süper fiyat Mehmet Bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
8 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Bu fiyat benzinli için mi Mehmet bey?

Arkadaşın arabası sanırım dizel. Dizel araba için 5000 tl normal geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Gün itibarıyla başlandı motoru ındırdıler ne çıkacak hayırlısı diycez birazdan ustaya gitcem sokmeye başlamış yeni motor alsam daha garanti midir

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
12 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

hocam sen üst motoru yaptırmışın alt motoro girmemişsin, yatak vuruyormuş arkadaşın..

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Gün itibarıyla başlandı motoru ındırdıler ne çıkacak hayırlısı diycez birazdan ustaya gitcem sokmeye başlamış yeni motor alsam daha garanti midir

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Kaçan kaçtı 10 bin civarı bi rakam çıkıyor bunu başka yerden temin etme şansım yok mu gürcistandan fln

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

krankta mı değişecek? taşlama kurtarmaz mıymış? 
sandık motor olarak mı? gürcistan evrak işi gümrüğü vs bilmiyorum çok fark eder mi.. 

ankaradasınız ostim de araştırsanız, çıkma sandık falan..

2 sene önce sprinter minibüse 13,5 yaptırdım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 02.11.2017 at 12:30, Osman Bilgin yazdı:

hocam sen üst motoru yaptırmışın alt motoro girmemişsin, yatak vuruyormuş arkadaşın..

Ben sadece yaptırdıklarımı yazdım zaten. :)

On 02.11.2017 at 09:01, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bu fiyat benzinli için mi Mehmet bey?

Arkadaşın arabası sanırım dizel. Dizel araba için 5000 tl normal geldi bana.

BEn arkadaşın aracının dizel olduğunu görmedim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 02.11.2017 at 00:55, Mehmet Kaya yazdı:

Bu ilk rektefiye mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
10 saat önce, Koray Demir yazdı:

Bu ilk rektefiye mi?

Evet

5 yıl önceki usta hatasının araca verdiği hasar bu işi hızlandırdı. Araç 230bin km. de.

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Motor yapılıyor inşallah gürcistan olayını araştırdım araç çalışır vaziyette oraya gittiğinde herşeyi orda değiştirip getirebilirsin ancak benim araç hareketsiz kaldı maliyetlerde çok düşük tüm parçalar işçilik hariç 3500 e fln geliyor. 

İlk rektefiye dizel oldugundan pahalı. Fikirlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Sinan Menekşe yazdı:

Motor yapılıyor inşallah gürcistan olayını araştırdım araç çalışır vaziyette oraya gittiğinde herşeyi orda değiştirip getirebilirsin ancak benim araç hareketsiz kaldı maliyetlerde çok düşük tüm parçalar işçilik hariç 3500 e fln geliyor. 

İlk rektefiye dizel oldugundan pahalı. Fikirlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum 

10 bin çok yüksek rakam, çıkma düzgün bir motor alabilirdiniz ve çok daha ucuza gelirdi..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Onlarada baktım yıldız sanayinde çıplak motora 3000 dediler güvenemedim çıplakdan kastı nedir onuda anlamadım sonra o motoru ruhsata işletmek gerekmiş. Tekrar muayene fln. Hemde çıkma motorun garantisi yok adam tak sıkıntı çıkarsa benim diyor ama şöyle düşündüm motor 3000 1400 lira usta ve rektefe 4400 oluyor e vide motorun uymadıgınındüşünürsek daha pahalıya çıkacaktı 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çıplak motordan kasıt, pompa, enjektör, turbo sizin motordan aktarılacak şekilde boş olarak verilendir. Dolu motor tabir edilen ise pompa enjektör turbo üzerinde olan motordur. Ben orada çok motor satılmasına şahit oldum, geri dönen olmadı desem yalan olmaz. Sadece bu yaz bir tane ecoboost motor geri geldi, o da söken ustanın yanlış bilgi vermesi sonucu. Değiştirip başka motoru sorgusuz sualsiz gönderdiler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...