İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Rektefiye Yaptıracağım Ne Kadar Tutar?

Sinan Menekşe

Recommended Posts

Sinan Menekşe

Pekı abi tanıdıgın varmı bana bu konuda yardımcı olabılcek

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Sinan Menekşe yazdı:

Pekı abi tanıdıgın varmı bana bu konuda yardımcı olabılcek

Yıldız sanayide Elvan Ford iyi tanıdıklarımdır. Cumartesi günlerinin yarısını orada geçiririm bazen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Abi o zaman cumadan sonrada ben orda olacagım alınacak motoru nasıl test edecez

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
6 saat önce, Sinan Menekşe yazdı:

Abi o zaman cumadan sonrada ben orda olacagım alınacak motoru nasıl test edecez

Motoru test etme şansımız yok maalesef.En geçerli test yöntemi volanta takılan bir anahtarla motoru çevirmek, dönüyorsa çalışır. Usta ile beraber gidilebilir, dış aksamının kirli olması motorun kötü olduğu anlamına gelmez, bu motorlar genelde yurtdışından km. yapmamış arabalardan sökülüp geliyor memlekete,  içeride pert olan arabaların motorları pek satılmaz parça yapılır.

Öncelikle arayıp gidersen daha iyi olur, 2.0 TDCİ motor var mı ellerinde bilmiyorum.

0544 637 00 08 Ahmet 

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Ahmetle gorustum 5000 diyor bendeki motoru aldıktan sonra güvende 3000 diyor bi çok usta ise girme 2ay sonra yağ yakar fln diyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

Arkadaşlar memlekette kimseye  güvenmeyin sadece krank ve çıkma silindir kapağına 3600 tl demişlerdi kendim hurdacılardan 1500 e aldım üstelik alıştırılmış şekilde kendiniz koşturun herşeyiyle .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
2 saat önce, Sinan Menekşe yazdı:

Arkadaşlar memlekette kimseye  güvenmeyin sadece krank ve çıkma silindir kapağına 3600 tl demişlerdi kendim hurdacılardan 1500 e aldım üstelik alıştırılmış şekilde kendiniz koşturun herşeyiyle .

Malesef sorunumuz bu insanlara güvenemiyoruz çoğu iki lira artı kazanacam diye güvensizlik yapıyor ondan sonrada ne doyuyor ne gülüyor hele bazı meslek grupları malesef haklı olarak bu şekilde anılır olmuş 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 10.11.2017 at 09:25, Sinan Menekşe yazdı:

Ahmetle gorustum 5000 diyor bendeki motoru aldıktan sonra güvende 3000 diyor bi çok usta ise girme 2ay sonra yağ yakar fln diyor

2 ay sonra yağ yakma garantisi verir gibi mi konuşuyorlar yoksa tecrübe mi bilmiyorum ancak usta baştan sonra sorumluluğu alıyorsa ve güvenilir ise dediği gibi davranmak lâzım. Bu forumda motor yaptırıp 2 ay sonra blok arayan da gördük sente sebepli çekiş problemi yaşayan da gördük. Çıkma motor en iyisidir demiyorum ama uğraştırmaz. Rektefiye olan motor ustanın dükkanında olmuyor, sökülüp reftefiyeciye gidiyor ve sizin onu seçme şansınız pek yok. Usta bilir genelde. Sonrası şans, 2 ay sonra yağ yakmaya başlayabilir.. :) Hakkınızda hayırlısı olsun, umarım güzel olur.. 

1 saat önce, Erman Uzun yazdı:

Malesef sorunumuz bu insanlara güvenemiyoruz çoğu iki lira artı kazanacam diye güvensizlik yapıyor ondan sonrada ne doyuyor ne gülüyor hele bazı meslek grupları malesef haklı olarak bu şekilde anılır olmuş 

Çıkma parça satanlara söylediniz diye düşünerek kısa bir tecrübe anlatayım. Bir müşteri geldi, bilmem hangi şehirden bilmem ne ustanın selamı var, sizi tavsiye etti dedi. İstediği parça araçtan söküldü, kendi arabasına takıldı. Çalıştığı kanıtlandı, ilk başta 450 lira dendi bu arada. Parça çalışınca adamın ilk dediği şurdaki dükkanda 250 lira sende 250 ye ver. ;) Niye almadın abi, biz baştan 450 dedik, ondaki sol bana sağ lazım. Peki niye baştan buraya selamla geldik diyorsun, ilk sana geldik diyorsun, cevap yok. Sonuç parça söküldü, pazarlık bitti, sonra ısrar ve özür neticesinde 450 liradan tekrar takılıp yollandı.. Kim haklı kim haksız düşünelim, hep onlar kusurlu değil yâni.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

2 ay sonra yağ yakma garantisi verir gibi mi konuşuyorlar yoksa tecrübe mi bilmiyorum ancak usta baştan sonra sorumluluğu alıyorsa ve güvenilir ise dediği gibi davranmak lâzım. Bu forumda motor yaptırıp 2 ay sonra blok arayan da gördük sente sebepli çekiş problemi yaşayan da gördük. Çıkma motor en iyisidir demiyorum ama uğraştırmaz. Rektefiye olan motor ustanın dükkanında olmuyor, sökülüp reftefiyeciye gidiyor ve sizin onu seçme şansınız pek yok. Usta bilir genelde. Sonrası şans, 2 ay sonra yağ yakmaya başlayabilir.. :) Hakkınızda hayırlısı olsun, umarım güzel olur.. 

Çıkma parça satanlara söylediniz diye düşünerek kısa bir tecrübe anlatayım. Bir müşteri geldi, bilmem hangi şehirden bilmem ne ustanın selamı var, sizi tavsiye etti dedi. İstediği parça araçtan söküldü, kendi arabasına takıldı. Çalıştığı kanıtlandı, ilk başta 450 lira dendi bu arada. Parça çalışınca adamın ilk dediği şurdaki dükkanda 250 lira sende 250 ye ver. ;) Niye almadın abi, biz baştan 450 dedik, ondaki sol bana sağ lazım. Peki niye baştan buraya selamla geldik diyorsun, ilk sana geldik diyorsun, cevap yok. Sonuç parça söküldü, pazarlık bitti, sonra ısrar ve özür neticesinde 450 liradan tekrar takılıp yollandı.. Kim haklı kim haksız düşünelim, hep onlar kusurlu değil yâni.. :)

tabi alısverişi fiyatı önceden konuşmak gerekiyor. bizimde oluyor ben fotografcılık yapıyorum müsteri giriyor iceri cek kardesim sonra fiyat cıkartıyon o ney öyle yaa,, şaplağı vurasın geliyor sonra.. tabi ortada insanların kimseye güveni kalmadı bunda herkes femfikir oldu.

usta işini iyi yapmazsa rektefiye olan araçta yağ yakar tabi. bana kalsa bende rektefiye yaparım en azından neyi sıfırlamış oldugunu bilirsin. tabi 2.el motor alınacaksada km aralıgına bakılıp taktırmak daha mantıklıdır bana herzaman. umarım harcadıgınıza değecek istegini karsılayacak bir motor toplanmış olur.

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
10 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Bu guven meselesi malesef ulkenin genelinde mevcut ancak bazi meslek gruplarinin cogunluk mensuplari yuzunden o isi yapanlara daha dikkatli yaklasiliyir sozlerim isini durustce yapanlara degil size de degil ustunuze alinmayin surda da haklisiniz bizlerde bazi seyleri tetikliyoruz ancak yapilan hatalar bahane olmamali 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
18 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

Bu guven meselesi malesef ulkenin genelinde mevcut ancak bazi meslek gruplarinin cogunluk mensuplari yuzunden o isi yapanlara daha dikkatli yaklasiliyir sozlerim isini durustce yapanlara degil size de degil ustunuze alinmayin surda da haklisiniz bizlerde bazi seyleri tetikliyoruz ancak yapilan hatalar bahane olmamali 

Ben hayatımı fotokopi makinesi tamir ederek kazanıyorum. Anlattığım olaya arkadaşlarımın dükkanında şahit oldum.. ;) Üstüme alınmadım yâni, başka şeyler de var bilin diye yazdım. Sohbet ediyoruz burada.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...