İçeriğe Yönlendir

Polisaj makinesi, pedler, pasta ve cila ile ilgili tecrübeleriniz

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Ersel  Yıldız

iyi günler. kendi aracıma pasta cila yapma istediğim yeniden depreşti. Epeyi bilgiler ve videolara ulaştım. Elim bu tür şeylere yatkındır da. Geçenlerde forumdaki konuda bir arkadaşın polisaj makinesi, pedler, pasta ve cila markaları ile ilgili tecrübelerine denk gelmiştim. Hatta linkler ile de hangi ürünün alınması gerektiğini gösteriyordu. Forumu aradım taradım bir türlü bulamadım. Varsa hatırlayanımız linki eklerse makbule geçer. onun dışında tecrübeli arkadaşlarımız da kafama takılan birkaç soruya yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

--Hangi marka orta kalite polisaj makinesi ve aramam gereken şartlar? 

-Hangi kalınlıkta ve hangi marka pasta ve aramam gereken şartlar?

-Pasta için hangi ped, cila için hangi ped ve ebatları?

-Hangi marka cila ve aramam gereken şartlar?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhabalar ben kendim dewalt polisaj makinası kullanıyorum gayet yeterli pad olarak lake country pedlere güvenebilirsiniz polish olarak size menzerna scholl consept carwax k plus serilerini tavsiye ederim eğer aracınızda çok çizik yoksa kalın aşındırıcıya gerek yoktur bunun için fikir verebilirim ancak aracın güneş altında çekilmiş fotoğrafı olursa çok daha iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Benim şöyle bir konum var. Belki işinize yarayan bilgiler bulabilirsiniz. Buğra üstadın verdiği bilgiler sayesinde yapmış olduğum uygulamalar içerir. Kafanıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
Bir saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Merhabalar ben kendim dewalt polisaj makinası kullanıyorum gayet yeterli pad olarak lake country pedlere güvenebilirsiniz polish olarak size menzerna scholl consept carwax k plus serilerini tavsiye ederim eğer aracınızda çok çizik yoksa kalın aşındırıcıya gerek yoktur bunun için fikir verebilirim ancak aracın güneş altında çekilmiş fotoğrafı olursa çok daha iyi olur

dewalt fiyat olarak beni aşan bir ürün. aracım aytozu gri renk ve biraz fazla çiziği var. Menzerna markasında rastladığım birkaç model var. 300, 400, 2500, 3800. en düşük numara(300) çok çizikler için, en büyük numara(3800) az çizikler için mi oluyor? Zımpara numaralarındaki mantık gibi mi?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

dewalt fiyat olarak beni aşan bir ürün. aracım aytozu gri renk ve biraz fazla çiziği var. Menzerna markasında rastladığım birkaç model var. 300, 400, 2500, 3800. en düşük numara(300) çok çizikler için, en büyük numara(3800) az çizikler için mi oluyor? Zımpara numaralarındaki mantık gibi mi?
İyi bir makine sorduğunuz için dewalt dedim geri kalan çin malları üç aşşağı beş yukarı aynı skill alabilirsiniz carwax da 9 kalın düştükçe inceliyor menzerna da ise 300 kalın sayı arttıkça inceliyor ancak henüz bunlar hakkında bilginiz yoksa polisaj yapmanızı tavsiye etmem boyanın kalınlığı ne kadar en önemlisi bu bunların haricinde kalan kil demirtozu temizleyici vb konularda bilginiz varmı?
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
3 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:
32 dakika önce, Ersel Yıldız yazdı:

İyi bir makine sorduğunuz için dewalt dedim geri kalan çin malları üç aşşağı beş yukarı aynı skill alabilirsiniz carwax da 9 kalın düştükçe inceliyor menzerna da ise 300 kalın sayı arttıkça inceliyor ancak henüz bunlar hakkında bilginiz yoksa polisaj yapmanızı tavsiye etmem boyanın kalınlığı ne kadar en önemlisi bu bunların haricinde kalan kil demirtozu temizleyici vb konularda bilginiz varmı?

Aracin boya kalinligi -sonradan boyali parcalar disinda- 100/110 mikron arasi.

Ilk once araci guzel yidadiktan sonra kil hamuruyla aracin uzerinden gecerek lekeleri cikariyoruz. Kuruladiktan sonra maske bandiyla plastik vs yerleri kapatiyoruz. Pasta atarken makineyi 1000/1500 devir araliginda kullaniyoruz. Surekli ayni bolgeye makineyi tutmuyoruz. Ozellikle camurluk agizlarinin boyasi daha ince oluyormus. Boyayi sokmemek adina bu bolgelere hassas davraniyoruz. Kaportanin bitim yerlerinde, kenarlarda, koselerde ped zarar gormemesi icin makinayi dengede tutuyoruz.. pasta bittikten sonra cilaya gecmeden once araci ipa (izo propil alkol) ile temizliyoruz. Dogrusuyla yanlisiyla bildiklerimin bir kismi bunlar..

Yorum bağlantısı
Kani Kaya

düşünce ile uygulama parelel gitmiyor malesef...Ben olsam polish padle çalışırım alıştıkça ilerlerim....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...