İçeriğe Yönlendir

Fiorino - ESP Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Servet Aydın
Espnin  görevini yapması için frene hiç basmıyor olmamız gerekiyor değilmi ?
Bu arada clio 4'de Esp kapanmıyor hiçbirşekilde. Karda buzda nasıl olacak merak ettim. 
Fren veya değil, tekerlerin dönme turu direksiyon açısı ile uyumlu değil ise ve aracın merkezinde olan g sensör bunu doğrular ise esp aktif olur. Karda iyi lastik ve esp beraber olmalı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
1 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Espnin  görevini yapması için frene hiç basmıyor olmamız gerekiyor değilmi ?

Bu arada clio 4'de Esp kapanmıyor hiçbirşekilde. Karda buzda nasıl olacak merak ettim. 

nasıl olacak derken? benim minibüstede de kapanmıyordu, drift, kaydırayım, oynayım dersen oynatmıyor, tecrübeyle sabit:=)

4 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

ASR düğmesi varsa esp vardır Fiat ta böyle karlı havalarda patinaj çekmesi gerekirse yalnızca asr devreden çıkarılabilsin diye esp hep devrede yani

fiorinoya özgü bir şey sanırsam? ve asr hill holder varsa esp vardır deniyor paket halindeymiş.. yoksa mk2 mondeoda da esp varmış anlamı çıkabilir:=)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Osman Bilgin yazdı:

nasıl olacak derken? benim minibüstede de kapanmıyordu, drift, kaydırayım, oynayım dersen oynatmıyor, tecrübeyle sabit:=)

Bazı karlı yollarda patinaj yaparak çıkabiliriz. Ama esp kapanmadığı için patinaj yaparken araba gücü kesecek . Gaz vericez teker yavaş dönecek. Bakalım ne olacak :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Bazı karlı yollarda patinaj yaparak çıkabiliriz. Ama esp kapanmadığı için patinaj yaparken araba gücü kesecek . Gaz vericez teker yavaş dönecek. Bakalım ne olacak :)

öyle bir şey istenirse ki (bana pek mantıklı gelmedi hatta eski arkadan itişli arabalarda patenaj yaparken el frenini çekilirde gücü kesilirdi manuel asr:=) ) asr yi kapatırız, bende esp düğmesi yoktu ama asr düğmesi vardı;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Osman Bilgin yazdı:

öyle bir şey istenirse ki (bana pek mantıklı gelmedi hatta eski arkadan itişli arabalarda patenaj yaparken el frenini çekilirde gücü kesilirdi manuel asr:=) ) asr yi kapatırız, bende esp düğmesi yoktu ama asr düğmesi vardı;)

Bizim yeni clio'da hiçbiri kapanmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Offroad da bazen zorunlu... Qashqai'de kapatabiliyorum.. 

Dere kenarında du yıkarken mi lazım oluyor☺️?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Offroad da bazen zorunlu... Qashqai'de kapatabiliyorum.. 
Lastik olsa sorun olmaktan çıkıyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Dere kenarında du yıkarken mi lazım oluyor☺️?

Haha.. yok o dere kenarında kirletirken kapatmak gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Arkadasim da Toyota Camry vardi esp ve asr devre disi birakilamiyor aracta.

Karda neler cekti ilk kis in sonunda satti Mercedes e gecti simdi kafasi rahat

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...