İçeriğe Yönlendir

Windows Xp veya 7 Kurulu Telefon.

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
(düzenlendi)

Başlıkta niyetim belli. Asus zenfone telefonlarlarda denenmiş ve çalışıyor. İçimizde deneyen yapan veya yaparım diyen varmı? Usb çıkışını rs 232 olarak kullanacağım. Telefon 5.5-6 inch olabilir. Daha düşük olursa ekran görsel olarak zorlar. Proje gerçekten çok ciddi ve adetli alım yapabilirim.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Servet telefon şart mı? İşlemci intel olması gerekir.

Küçük tabletler var windows 10. Onları kullanarak çalış yahut program paket degilse raspberry ile olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Öztürk2

Bizim şirkette Panasonic tableteki windows8 işletim sistemini silip USB ile Windows7 kurmuştu bir arkadaş. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Google araması yaptım da abi epeyce yol var android üzerine kurmaya ilişkin. Eldeki tellere kurulabilir sanıyorum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Google araması yaptım da abi epeyce yol var android üzerine kurmaya ilişkin. Eldeki tellere kurulabilir sanıyorum?

stabil çalışmaz usb görmez bence.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Boşta bi android tel var evde venüs, akşam deneyeyim merak ettim:)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

cihaz OTG destekli olacak sanırsam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
18 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Rs232 olayinin nedenini sorayim cevaba gore cevap verecem :)

Rs232 protokolüyle bağlanıyorlar forklifte. Arabanın obd si gibi bir mantık yani

23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnat yaa :)

Bul 8-10 inç bir tablet 

İyice inada bindi olay abi,yaparım ben bu işi akşam:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Rs232 protokolüyle bağlanıyorlar forklifte. Arabanın obd si gibi bir mantık yani

O zaman uzulerek soyleyeyim ki kendinden port olmayan bilgisayarlarda usb veya baska bir platform daha vardi aklima gelmiyor (ama diyeyim ki laptopun tv karti takilan yeri) ceviricilerle rs232 calismaz.
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnat yaa :)

Bul 8-10 inç bir tablet 

İyice inada bindi olay abi,yaparım ben bu işi akşam:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

O zaman uzulerek soyleyeyim ki kendinden port olmayan bilgisayarlarda usb veya baska bir platform daha vardi aklima gelmiyor (ama diyeyim ki laptopun tv karti takilan yeri) ceviricilerle rs232 calismaz.

pcmcia portu.

Pcmcia dan serial port'a çevirenlerde dahi çalışmama olabiliyordu. Biz bunun için senelerce serial port'lu notebook'lar aradığımızı bilirim. Şu anda dahi bir çok müşterimin pc'sinde şükrediyoruz ki 1 adet seri port var. En kötü pci-x çevirici ile sağlam çalışıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Proje şu :
Forklift onarım programını telefona yükleyeceğim. Rs232 ile makinaya bağlanayacağım. Ancak, yeni bir sürüm çıktı. Ara bağlantı kutusu direk usbden bağlanıyor. Sanal com oluşuyor program. Bu daha sağlıklı olacaktır.

Sistem önce Adobe reader istiyor. Lexom isimli şifreleme programı Adobeyi şifreli yapıyor, program Adobe ve kendi dos programı ile aktif hale geliyor. Yanımda sürekli pc gezdirmek yerine telefondan direk bağlantı yapmak, sonrasında ise telefon ve ara bağlantı kutusunu paket haline getirip personele ve piyasaya yaymak niyetim.

pcmcia portu.
Pcmcia dan serial port'a çevirenlerde dahi çalışmama olabiliyordu. Biz bunun için senelerce serial port'lu notebook'lar aradığımızı bilirim. Şu anda dahi bir çok müşterimin pc'sinde şükrediyoruz ki 1 adet seri port var. En kötü pci-x çevirici ile sağlam çalışıyorlar.
Elimizdeki Dell hazine değerinde hâlâ
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

usb ile rs232 arasında hep problem çıkmıştır bağlanılan cihazın serial portdaki pinlerin çalışma prensibine göre usb den çeviriciye (shifter) ordan da cihazın istediği sinyaller gider ise çalışır ellam...

böyle bir şey lazım herhalde...

rJ1ob3.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Servet o programı baştan yazabiliriz. Uygun mudur?

Hocam,hayranım çözüm odaklı fikirlerine?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

pcmcia portu.

Aynen PCMCIA to RS232 çeviriciler de işe yaramıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet o programı baştan yazabiliriz. Uygun mudur?
Dünyada bir ilk olur hocam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...