İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Yağ Kaçağı

Yasin Aydan

Recommended Posts

Yasin Aydan
(düzenlendi)

Arkadaşlar üstadlar öncelikle iyi haftasonları diliyorum. 

Bugün arabanın kaputu açtığımda motorun sağ tarafından aşağıdaki resimde olduğu gibi bir yağ kaçağına şahit oldum. Daha önce böyle birşey yoktu. Neden olmuş olabilir ve ne yapmam gerekiyor?

vJ6V5r.jpg

7yadvP.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

komple yıkayıp sonra yağın ilk çıktığı yerin gözlemlenmesi gerekiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan

Yan marşpiyeller yüzünden lifte kaldıramıyorlar. Komple yıkatmak için önce onları sökmem gerekiyor. Biraz uğraştıracak galiba ??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yan marşpiyeller yüzünden lifte kaldıramıyorlar. Komple yıkatmak için önce onları sökmem gerekiyor. Biraz uğraştıracak galiba [emoji57][emoji57]

Sökün.
Hiç bir sorun olmasa bile ayda bir lifte çıkar benim aracım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sökün.
Hiç bir sorun olmasa bile ayda bir lifte çıkar benim aracım.

Abi eski sahibi taktırmış. Arabanın altı zaten yere çok yakın birde bunlar olunca hiçbir yere girmek istemiyorum. İlk aldığım günden beri sökmek istiyorum ama artık farz oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

yağ görünen kısım termostat gövdesi ve o kısım yağ ile alakalı bir bölüm değil malum. olsa olsa o bölgede antifirizlı su kaçağı olur. bir ihtimal kulbütor kapak contasından yağ kaçırma yapmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
28 dakika önce, Coşku Mert yazdı:

yağ görünen kısım termostat gövdesi ve o kısım yağ ile alakalı bir bölüm değil malum. olsa olsa o bölgede antifirizlı su kaçağı olur. bir ihtimal kulbütor kapak contasından yağ kaçırma yapmış olabilir.

Geçen hafta antifiriz değişimi yaptırmıştım. Konu ile alakalı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu görünen yağa benziyor. Temizleyip kaynağını bulmalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
1 saat önce, Yasin Aydan yazdı:

Geçen hafta antifiriz değişimi yaptırmıştım. Konu ile alakalı olabilir mi?

öncelikle yağ mı, su mu bundan emin olmalıyız. tavsiyem o bölgeyi balata spreyiyle güzelce temizleyip gözlemleyin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yağ kaçağı değil bence. Termostat kapağından su kaçırıyor. Antifiriz eklemesi olduysa kireçli paslı yerleri açmış sızıntı yapmış 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
13 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Yağ kaçağı değil bence. Termostat kapağından su kaçırıyor. Antifiriz eklemesi olduysa kireçli paslı yerleri açmış sızıntı yapmış 

Derviş bey nereye müdahale etmem gerekir sizce?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Derviş bey nereye müdahale etmem gerekir sizce?
Kapaktan falan herhangi bir sızma söz konusu değil. En azından ben görmüyorum öyle bir şey. Sızma termostat kapağından olmuştur, yada bir ihtimal üstteki küçük geri dönüş hortumundan kaçırmıştır. Ama termostat kapağı kuvvetli ihtimal. Arkadaşların da dediği gibi bir balata spreyi ile güzelce o kısmı temizleyin. Eğer sızma yoğun şekildeyse su boşaltılıp, termosat kapağı açılıp sıvı conta sürülüp tekrar kapanacak. Eğer yağ ise o da belli olur (bence değil gibi)
Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
On 06.11.2017 at 22:54, Derviş Dursun yazdı:

Kapaktan falan herhangi bir sızma söz konusu değil. En azından ben görmüyorum öyle bir şey. Sızma termostat kapağından olmuştur, yada bir ihtimal üstteki küçük geri dönüş hortumundan kaçırmıştır. Ama termostat kapağı kuvvetli ihtimal. Arkadaşların da dediği gibi bir balata spreyi ile güzelce o kısmı temizleyin. Eğer sızma yoğun şekildeyse su boşaltılıp, termosat kapağı açılıp sıvı conta sürülüp tekrar kapanacak. Eğer yağ ise o da belli olur (bence değil gibi)

Derviş bey yarın dediklerinizi yapıp bakacağım. Bana da yağ gibi gelmedi ama deneyip bakmadan birşey diyemiyorum. İlginize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yasin Aydan

Arkadaşlar, abiler, üstadlar;

Haftasonu tekerleri değiştirirken farketti ve resimlerini çekmeye çalıştım. Yorum sizin :(

oOBnQQ.jpg

Vr42py.jpg

nO1YP5.jpg

Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal
On 04.11.2017 at 17:37, Çağlar Bayur yazdı:

komple yıkayıp sonra yağın ilk çıktığı yerin gözlemlenmesi gerekiyor

Çaglar bey 1.resimdeki buyuk kelepcenin hemen altinda bi soket var.orsadaki musure takiliyo bu konu hakkinda site uzerinden size mesaj atmistim yerini tarif etmek icin.ne oldugunu biliyomusunuz acaba.

Yasin bey resim sag taraftan cekilmis sanirim.o tarafta yag filitresi ile musur bulunuyo.bi ihtimal oralardan siza bilir.iyi gunler.

Yorum bağlantısı
Alperen Ünsal

Yasin bey resim sag taraftan cekilmis sanirin.o tarafta yag filitresi ile musur bulunuyo.bi ihtimal oralardan siza bilir.iyi gunler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...