İçeriğe Yönlendir

Paran Yoksa Öleceksin

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Perşembe akşamı. Saat 22.30. Yaşamımda bir daha tatmak istemediğim ilk bir dakika ve sonrası. Mazda Forum ekibi ile olağan perşembe buluşması. Sohbetin ortaları. Hanım normalde aramaz. Aradı. Servet noolur yetiş Esma düştü. Tek dediği bu.

Merdivenden düşse der, evde x yerde kaydı düştü dese der.. Demiyor ağlıyor. Kapadım telefonu ve nasıl çıktım ilk anları hatırlamıyorum. Gitti dedim kızım. 5.kattan düştü ve bana diyemedi.. İlk anın şokunu atlattım ve alt komşumu aradım. Ağabey eve çık ne oldu Allahın aşkına de bana.

1 dakika geçmeden aradı. Kızın evde düşmüş kaşı ufaktan açılmış. Sakin ol, Ersa zaten hemen ambulansı aradı geliyorlar. Ulan kaşı açılan için ambulans niye. Maltepe sahil Gebze devlet hastanesine ulaşmam sanırım 10 dakika civarı sürdü. Yolda kimse önümde durmadı. Vatandaş direksiyon başında manyak ama acil olayı fark edenler 500 metreden önde yolu açıyor. Ambulans ile aynı anda devlet hastanesine girdik. Bu arada eşimi aradım yaklaşmak üzere iken. Ambulans hemşiresine, Gebze merkez hastanesine'ne gitmelerini, sorumluluğu aldığımı söylesem bile kafa travması var, mecbur devlet hastanesine giriş olaması gerekiyor demesi ile sesimi kestim, kesmez olaydım.

Aldılar yavrumu hemen acil bölümüne, içeri alınmadım. Bir kaç dakika sonra kızımın tomografi çekilmesi gerektiği, sonucun 2, bakın İKİ saat sonra çıkacağı söylendi. Dedim kızımı göreyim. Tabi ki.. Sonra niye doktorları döverler denir. Hekim üyeler, elinizi vicdanınıza koyun ve ne yazacak iseniz öyle yazın. Lan oradaki insan çuval değil. Gelecek yaşamını evladımın zindan etmeden önce bana sor veya söyle. Durumu iyi değil, biz müdahale etmeyelim, plastik cerrahi olan yere gidin veya gönderelim. Yok. Onlar 17 yaşında, neyin ne olduğunu gayet iyi idrak eden kızımın başında instagram takipçileri ile ilgili konuşsun, kızın yüzü sabaha kadar böyle kalırsa artık geri dönüşü olmaz desin. Be adiler, be şerefsizler. Siz o en kutsal görevi hak etmiyorsunuz. Oradaki sizin evladınız olsa ne yapardınız?

Çağları aradım, florance hastanesinde varmı cerrah, acıbadem merkezi aradım, hangi şehir fark etmez varmı diye yok. Ortağımı aradım. Merkez hastanesi sahibi tanıdığı, ara acil plastik cerrahi işlemi lazım diye. Allah onu ve arkadaşını darda koymasın. Hastane baş hekimi, hemen hastayı getirin, ben arıyorum, hazırlık yapsınlar dedi. Tedavi reddi imzaladım ve geçtik diğer yere. Gece saat 01'de plastik cerrahi hekimi gelip tekrar işlem yaptı. Alnındaki sinirler, kaslar, göz kapağındaki kaslar dikilmemiş. Gariban biri, cahilin teki olsam evladımın geleceği mahvolacaktı.

17 yaşında bir kız çocuğu. Günün 1 saati ayna karşısında. Yeni çehresi sonrası dengesi kaçsa, psikolojisi bozulup balkondan atlasa kime hesap soracağım?

71 yılında 6 günlük iken devletin hastahanesi ile tanıştım. 13 yaşıma kadar her yıl ameliyat oldum. Koskoca çapa'da. Sonraları kaç sefer girdim bıçak altına.. Zerre geliş lanet olasıca sistem, zerre kadar insana değer ver.. Ama yok. Hadi geçmiş yıllarda iktidarlar yok koalisyon yok birbirinin cebine göz dikmeler ile bi halt edemedi. Sen 16 yıldır tepemden besleniyor, benden her ay 1200 tl almasını biliyorsun. Hani süper sağlık sistemin?

Ama yok aga. Elim nereye kadar ulaşırsa artık. Hukuk işliyor, birilerinin canını yakmak artık vazifem.

Şimdi iki fotoğraf atacağım. Birinde operasyon sonrası takipçi muhabbeti, diğerinde ise hemşire ve doktorun operasyon sonrası, kızım tek gözle nasıl manita keseceksin, bu ara işin zor, sana biz yardım edelim de, mahallemizin kabadayısı kızımız diyerek gezelim denmesi. Ölümü dakikalar içinde olana bile aslanım sen çok yaşa denir..

dbfe9915a7f153b1d396f702f2b2674f.jpg4780b6e52a7c8f80af49029b762c9641.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 8
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok geçmiş olsun. İçimden neler geçiyor da başlarsam yazmaya sonrasında elimin ayarı kaçar. Tekrar çok ama çok geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Gecmis olsun Servet bey. Allah beterinden korusun..Ne deseniz haklisiniz. Kiziniza tekrardan Allahtan acil sifalar diliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok çok geçmiş olsun kardeşim, bunlardan hesap sormak farz olmalı, nesi düzgün bizim memleketin oturup araştırmak lazım vallahi, direk kaba dikiş atıp oldu demişler öylemi, yuh be, birde şakamı yapıyorlar, rahatlığa bak hele, toplum ne yazıkki böyle oldu artık, ne olacak sonumuz belli değil.....

Merak ettim, nasıl düşmüş böyle, takılıp kapının pervaza çarpmış sanki, küçükken küçük kardeşimde böyle düşmüştü, onun alnında 4-5 cm. lik kesik olmuştu, paldır küldür diktikleri için şimdi alnında iz var, dediğin gibi doktor doktor değil, insana insan diye bakan düşünen yok bu memlekette...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İçim yanıyor hâlâ. Evladım iyileşecek ama birilerinin cezasını çekmesi lazım artık.

Çok çok geçmiş olsun kardeşim, bunlardan hesap sormak farz olmalı, nesi düzgün bizim memleketin oturup araştırmak lazım vallahi, direk kaba dikiş atıp oldu demişler öylemi, yuh be, birde şakamı yapıyorlar, rahatlığa bak hele, toplum ne yazıkki böyle oldu artık, ne olacak sonumuz belli değil.....
İkinci fotoda gülmesi, son işlem sonrası hemşirelerin moral vermesi. Ki öncesinde Dr sözünü verdi, zerre iz kalmayacak diye.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun...

ssk emeklisi kayınvalideden de yatak neşter parası istendi ameliyetı için. gerçekler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
geçmiş olsun...
ssk emeklisi kayınvalideden de yatak neşter parası istendi ameliyetı için. gerçekler...
İsterler, valide nasıl oldu şimdi?
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun abi, devlet hastanesi malesef böyle. Anneme kanser için test yapıyorlar pozitif çıkıyor, 3 gün içinde endoskopi ve kolonoskopi yaptırın diyorlar, 4 ay sonrasına gün veriyorlar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İnsanlarin gelecegini dusunmeden boyle basibos, bastan savma, bitse de gitsek der gibi is yapan -hangi meslek olursa olsun- insanlari Rabbime havale ediyorum. İnsan evladina bu yapilir mi. Bu cocugun ailesi kapida, soyle bizim isimiz degil, plastik cerrah bulmamaiz lazim de. O dikisleri atmasa hastayi kaybedeck olsa anlarim.ilk mudahaleni yap, aileye haber ver, hastayi sevket. Cocuk gozkapagini kaybedecek, kaslar sinirler dikilmemis, yaziklar olsun...
Cok gecmis olsun Servet. Rabbim tez zamanda sifasini versin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İçim yanıyor hâlâ. Evladım iyileşecek ama birilerinin cezasını çekmesi lazım artık.

İkinci fotoda gülmesi, son işlem sonrası hemşirelerin moral vermesi. Ki öncesinde Dr sözünü verdi, zerre iz kalmayacak diye.

İnşallah kalmaz, hafif iz olurda daha çok genç, zamanla oda geçer sanırım, cildi besleyici doku iyileşmesini destekleyici birşeyler kullanabilirsin sanırım, aloe vera gibi, ben motor kazası sonrası asfaltın yaktığı kollarıma bol bol sürmüştüm, faydasını gördüm, tabii bilene sormak lazım, sorarsın faydası olursa bu durumda kullanın mutlaka... 

Yalnız bilinçli olman kurtarmış kızını, oldu diyip sabahı beklesen gitti, sinirin erken onarımı kaçtı.... sinir kas geç bunları, deriyi dik oldu de, doktora bak hele doktora, olayı anlamayan bilmeyen vatandaş olsa gitti kızının yüzü gözü, ayıptır be.....

sağlıkta devrim yaptık, sıra yok para yok, hadi canım sizdeeee....  doktor doktor değil, sıra hastenede yok (oda varda) sanal ortamda var,  aylar haftalar sonrasına gün alıyorsun, parasızmı pehhh, eskisinden beter be, geçecesiniz bunları, devrim haaa, külahıma anlatsınlar :angry:....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Merak ettim, nasıl düşmüş böyle, takılıp kapının pervaza çarpmış sanki, küçükken küçük kardeşimde böyle düşmüştü, onun alnında 4-5 cm. lik kesik olmuştu, paldır küldür diktikleri için şimdi alnında iz var, dediğin gibi doktor doktor değil, insana insan diye bakan düşünen yok bu memlekette...

Yazmayı unuttum. Bir zamandır diyet yapıyor ve hasta. Aniden bayılmış. 2 saat sonra gittim ve tomografi sonucunu aldım. Şükür birşey yok.

Kapı kenarına vurmuş. Tam köşeye vursa daha ciddi hasar olabilirmiş

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Offf çok geçmiş olsun Allah çocuklarımızı görünür görünmez kazalardan muhafaza eylesin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuz Özkeskin

çok geçmiş olsun Allah sağlık sıhhat versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:
geçmiş olsun...

İsterler, valide nasıl oldu şimdi?

başka dr da konsültasyona gidilecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Abi çok geçmiş olsun. 

4 yıl önce babama gırtlak kanseri teşhisi kondu. Hemen ameliyat gerekiyordu, fakülte 3 ay sonrasına gün verdi ama 5.500 tl ateşleyince iki gün sonra ameliyat gerçekleşti.

Orda burda Amerikanlar sağlık reformumuzu kıskanıyor dersin kim bilecek ..q

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Hem kızınıza hem de sizlere çok geçmiş olsun. Tez vakitte iz kalmayacak şekilde iyileşir inşallah.

Karşısındaki kişiyi insan değil de, iş olarak gören, yaptığı rezaleti bir insan evladına layık gören şahsiyetsiz kişi/kişiler de bir gün bundan çok daha kötü hale gelin emi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Servet abim fotoya ikinci kez bakamdım. Allah acil şifalar versin. 14 yaşında kuzenimin kızıda koşarken balkon camını kırarak geçti onunda böyle olmuştu düzeldi şükür. Sizinkide düzelir. Tekrar geçmiş olsun abim. Kızımızada selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Çok geçmiş olsun. Maalesef Türkiye gerçeği. Siyasal hukuk 4.cusunun hakimlik sınavını kazanamasi buna karşın sondan 4 dün kazanması siyasetin üstünlüğünün! Ülkemizdeki en acı örneğidir. Şükür ki aklı başında, neler olacağını gören bir babası varmış. Yaptıklarınizi takdir ederim abicim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yazmayı unuttum. Bir zamandır diyet yapıyor ve hasta. Aniden bayılmış. 2 saat sonra gittim ve tomografi sonucunu aldım. Şükür birşey yok.

Kapı kenarına vurmuş. Tam köşeye vursa daha ciddi hasar olabilirmiş

tamda tahmin ettiğim yer, Allah korumuş, koruyorda yüce Allah ....

benim oğlan küçükken evdeki tüm mobilya ayakalarına, köşelere kapılara falan, su borularını yalıtımda kullanılan silindirik süngerleri boyuna kesip yapıştırmıştım,  Allahtan hiç çarpmadı, en azında ufakken koruduk, şimdi senin kızın gibi büyüdü artık, bundan sonrası Allaha emanet yavrularımızın....

Bir saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Meydanlarda hasta sıra beklemiyor diyorlar ama hasta sırayı evde bekliyor 4 ay sonrasına gün vermeler falan yazık...
Yeni şehir hastaneleri açılıyor şimdi oraya olan talebi arttırmak için devlet şehrin başka yerindeki hastanesini kapatıyor. Ayrıca şehir hastaneleri yarı özel olduğu için orada çalışacak olan doktorlar döner sermaye alamayacak bu nedenle devletten ayrılıp kendi yerini açan ya da özele geçen doktorlar da var... Belki oraya geçen doktorlar az para alınca kendilerine gelirler belki

yarı özel işin anahtarı, bil bakalım özel kısmı kimlerin, neyse anladın sen onu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Servet abi çok geçmiş olsun. Allah şifa versin inşallah en kısa zamanda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Kardeş çok geçmiş olsun.Bir kızım var gözümün önüne geldi.Dünyayı yerinden oynatırım bu durumda onun için.Neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.Ne desek boş.. bi şeyler söyeyince  de....Tekrar geçmiş olsun olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...