İçeriğe Yönlendir

Paran Yoksa Öleceksin

Servet Aydın

Recommended Posts

Selim Kaya

Çok geçmiş olsun abi. İnşallah iz kalmadan sağlığına kavuşur.

Bu sağlık sistemini bende anlayamıyorum artık. Mesleki dejenerasyon mu, üzüm üzüme mi bakıyor bilemedim.

İnsanlığı, cerrahi müdahaleleri ve tedavi yöntemleriyle ihtiyaç duyduğumuzda özellikle tercih ettiğimiz bir doktor vardı. Bölümünü söylemeyeyim Çanakkale 'de olan herkes bilir tanır.

Burada bir tane özel hastane var. İyi doktor olunca ne yapar eder alır. Belki de devlet hastanesinde yorulan doktora da cazip geliyor olabilir. Gerçi orada daha uzun sırada kalıyoruz.

Her neyse... İlk transfer olduğunda gittik yine. Daha önceden ne gördüysek aynı şekilde ayrıldık. Epey sonra yine ziyaret etmek gerekti. Röntgen, Tomografi, kan ve idrar tahlili istedi. O an anladım. Değirmene su taşımaya başlamış... Bahse konu şikayet ve söz konusu poliklinik ile röntgen ve tomografiyi hadi anlarım da kan ve idrar testi çok alakasız. Grip olup, idrarda grip mikrobu aramak gibi. Öyle düşünün.

Hele ki oğlanın doğumunda vardı bir doktor. Baş hekim görevinden doktorluğa almışlar. O gün nasıl bir psikoloji ile sabrettim hala bilmiyorum. Odun üstüne odun yoksa...

Diyor ki bu çocuk ölü doğar. Boşuna kestirmeyin kendinizi. Dedim doktor milyonda bir ihtimal yok mu? Onu ben bilemem diyor. Dedim alın doğuma. Nereye ne imza gerekiyorsa atarım ben.

Şimdi Allah hepimizin çoluğuna çocuğuna sağlıklı uzun ömürler versin, tepemden inmiyor. 

Hasılı kelam, Allah herkesi önce vicdanı olana düşürsün. Kendi işyerimde bile neleri görüyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Aman abi gecmiş olsun .evlat bu yaa ölürmüsün öldürürmüsün .hele birisiniz ihmaliyle ömürlük bi iz kalacak ..Allah imtihan etmesin nasıl davranacagımı kestiremiyorum.
Allah beterinden korusun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Geçmiş olsun . Daha beterlerinden korusun

Allah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Abi çok geçmiş olsun rabbim daha beterlerin korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Abi geçmiş olsun. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Maalesef insan canının pek kıymeti olmadığı topraklarda yaşıyoruz. Yaşadıklarınız da bunun tezahürü. Sağlık personelimiz ne yazık ki çok kötü şartlar altında hizmet veriyor. Dışarıdan bakarsınız ambalaj janjanlı, yeni hastane binaları, tomografi ve MR cihazları, ambulans uçaklar evde sağlık hizmetleri falan. Sağlık sektöründe çalışan yakınlarımdan biliyorum, işin mutfağı çekilecek çile değil. Ben uzman doktor olsam yeminle bir saniye çalışmam basarım istifayı.

Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda doktor da insandır der sineye çekeriz ama laubalilik, hadsizlik görmezden gelinebilecek durum değil. Birileri uğraşmazsa yapılan yapanın yanına kar kalıyor. İntikam için değil, başka bir evladımızın canı yanmasın diye hukuk çerçevesinde mücadele etmek gerek. Tekrar geçmiş olsun, kardeşimize salamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Geçmiş olsun abi Allah acil şifalar versin devletin hangi kurumu düzgün ki :([emoji599]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Servet abi çok geçmiş olsun. Abi en ufacık bi isteğini dahi emir telakki ederim,her ne istersen.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Nabzim hızlandı okurken, yazı bitip fotoları görünce de gözlerim büyüdü. Allah şifa versin abi, inşaallah iz falan kalmaz. Ülke de hiç bir kurum ve sistem düzgün işlemiyor maalesef.

1 aya kadar beklediğim bir kızım var, 2 ay önce hanımın doktoru yanlış anlayıp bana yanlış aktarması sonucu hayatımın en kötü 1 saatini geçirdim ben de. şirketten nasıl çıktım hastaneye nasıl vardım o ara yok hafızada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet abi çok geçmiş olsun. Abi en ufacık bi isteğini dahi emir telakki ederim,her ne istersen.. 

Senin ve Mert'in başını ağrıtacağım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. İyiki bilinçli davranıp takibini yapmışsınız. 

tarihinde İbrahim Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Geçmiş olsun abi. Malesef parası olmayanın işi zor. Bebeğimiz 2 aylıkken rahatsızlığı için hacettepe üniversitesinde çalışan biraz da isim yapmış bir profesör nefrolog ile hastanede görüşmek istedim beni görüştürmediler. Kendileri hastanede görüşmezmiş özel muayenehanesi varmış orada görüşürmüş ancak.Görüşme bedeli 350 türk lirası. Hadi ben o parayı ödedim diyelim asgari ücret ile geçinen eşimiz dostumuz ne yapacak? Fazla diyecek birşey yok tekrardan geçmiş olsun acil şifalar abi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

çok geçmiş olsun neyse ki kızınızın yüzü tekrar gülüyor,sağlık sektöründe benim de gözlemlediğim müthiş bi lakayıtlık var,işini hakkıyla yapan personeli tenzih ederim onlar başımızın tacıdır fakat hastaya en ufak değer vermeyenlere de yazıklar olsun ,aldıkları maaşlar burunlarından gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Abi geçmiş olsun. Ne desek boş. Allah kimseye böyle durum yaşatmasın, evlat acısı vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Allah şifa versin.Verilmiş sadakanız varmış.Allah beterinden korusun.Çok geçmiş olsun.

İnşallah tez zamanda sorumlular gereken cezayı alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Geçmiş olsun abi,Allah cümlemizin evlatlarının burnunu kanatmasın inşallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Allah şifa versin ve cümle ümmeti Muhammede.
doktorların muhabbeti ciddi iğrenç ve seviyesiz.
Bundan sonra tüm gücünüzü şikayet etmek ve bu doktorlarına huzurunu bozmak için harcayın. Ancak o zaman rahatlayacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...