İçeriğe Yönlendir

Paran Yoksa Öleceksin

Servet Aydın

Recommended Posts

Sadık Taşyürek

kardeşim çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden esirgesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Çok geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan sakindirsin. Devlet Hastanelerinde durum uzun zamandır böyle ne yazik ki  uzun süredir hiç devlet Hastanesi'ne gitmedim Allah mecbur etmesin bundan sonrada gitmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Servet Abi büyük geçmiş olsun.Allah korumuş yeğenimizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Abi çok geçmiş olsun bilinçli baba kurtarmış resmen kalıcı hasardan. Sağlık personeli maalesef böyle haa ülkenin geri kalanı çok mu düzgün hayır. Gelmiş geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun abi. Çok şey içimden geçiyor ama yazmaya gerek yok. Bu sağlıkla ilgili meslekler başka birşeye benzemez. Devlet hastanelerinde doktora kolay kolay birşey soramıyorsun. Çocuğu doktora götürüyorum. Verdiği ilaçları kullanmadan önce 1 saat araştırıyorum. İyi ki araştırıyorum. 2 yaşındaki çocuğa verilmemesi gereken ilaçları verebiliyorlar bazen.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçmiş olsun abi. Çok şey içimden geçiyor ama yazmaya gerek yok. Bu sağlıkla ilgili meslekler başka birşeye benzemez. Devlet hastanelerinde doktora kolay kolay birşey soramıyorsun. Çocuğu doktora götürüyorum. Verdiği ilaçları kullanmadan önce 1 saat araştırıyorum. İyi ki araştırıyorum. 2 yaşındaki çocuğa verilmemesi gereken ilaçları verebiliyorlar bazen.

Of of of.
Neler geldi başıma.

İki ters ilacı yazmış doktor. Kullanımını da yazmış reçetesine.
İlaçları kullanınca çocuk fenalaştı.
Tekrar götürdüm. İlaçları gösterdim.
Kim yazdı bu ilaçları dedi. Birlikte kullanılmaz bunlar dedi.
Siz yazdınız dedim.
İkinci ilaç çocuk iyileştikten sonra kullanılacaktı dedi.

Aynı şekilde. Bir ilaç yazıldığında. Doğru ilaç mı. Ne için kullanılır. Neyle alınır neyle alınmaz dozu nedir. Her şeyi araştırıyorum.
Yorum bağlantısı

Servet bey büyük geçmiş olsun. Kızımıza da tez zamanda sağlığına kavuşması dileğimizi iletin. Allah beterinden saklasın.

Bana dokunmayan yılan bin yaşarken bir gün gelir beni de bulur diye düşünmezsek...Neyse yazmaya korkuyor insan...

Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Servet ...Kardeşim. geçmiş olsun.telden konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çok geçmiş olsun, kardeşim. Allah tekrarını göstermesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Senin ve Mert'in başını ağrıtacağım

Bence hastanedekilerin başı daha bi ağrıyacak gibi duruyor☠️.abi ne zaman ne istersen. 2 elim kanda olsa yıkamadan koşarım sana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Çok geçmiş olsun Servet bey. İnşallah iz kalmaz. Hakkınızı arayabilmeniz çok iyi olmuş. Ne yazık ki çok test yapanı dr avukat vb yapıyoruz, sonra işini sevmeyen insanı sevmeyen şahıslarla uğraş dur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Çok geçmiş olsun alay ediyorlar resmen insan hayatıyla Allah bidaha yaşatmasın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Servet abicim allah aileni sana bağışlasın. Büyük geçmiş olsun. Kardeşimizede acil şifalar dileriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

çok geçmiş olsun abi, Allah beterinden korusun acısını yaşatmasın.

tanıdığım bir eczacı var kocası doktor, dediği şu kocamda dahil olmak üzere bütün doktorlar para için ölüyorlar. 
teyzem kanser, ben götürüp getiriyorum, hastanelerle son zamanlarda içli dışlı olduk, neyse; teyzem dedemden bağkurlu maaşı da 180 lira falandır. tıp ta 3 senedir tedavi görünüyor harcanan 300 bini bulmuştur, bunu karşılayamazdı. teyzemin oğluda lösemi idi, o da 3 sene civarı tedavi oldu ilik nakli oldu amerikadan geldi ilik, sadece ilik nakli 3-4 sene önce 70 bin civarı idi yanlış hatırlamıyorsam, bunu da karşılayamazdık, şükür devlete..
amaaaa tıp dökülüyor, ne malzemeleri düzgün ne binası, hocalara ödenen paralar yüzünden soyunma dolaplarını bile değiştiremiyoruz, diyorlar.. dünyanın parasını alıyorlar bazıları hala daha muaene ameliyat parası istiyor, hani kalktıydı para isteme? tıpta kalkmamışmış, legal olarak vezeneye doktorun üstüne yatırlıyor.. 

ananem şu an devlet hastanesinde 1 aydır 3 kere gittik 15 günü hastanede yattı, 90 yaşında, dedikleri "e malum yaş, biz elimizden geleni yaparız ama nerede patlar bilinmez". ya bu denir mi? konuşmayı bilmiyor adam daha. (niyeti kötü değil ama iletişimi zayıf) dün bizimkilere dediğim şu; zengin değilizki evin bir odasını hastaneye çevirelim 24 saat hemşire kalsın, doktor kontrolü olsun, yada en azından özel hasteneye yatıralım...  muayene gidip geliyoruz ama yatışı karşılayamayız. ben şahsende şükür gitmem kolay kolay ama diş göz falan özele gidiyorum,.. belki kızacaksınız ama devlette olsa paralı olmalı yeşil kart hariç 10-20 değil, 50-60 tl muaene ücreti olmalı ki hasta olanla olmayan ayrılsın, adım atılmıyor ya hasteneler de.. 
yazık ananemi hiç götürmekte istemiyorum ama yapılcak bir şey varsa yapılsın diyorum yoksa kepaze ediyoruz, kan alınmıyor damarlar çatlıyor maf ediyorlar. hiç acımıyorlar ya...  insanlık vicdan olmadıktan sonra başta a olmuş b olmuş pek farketmez..  amerika örneği verilmiş, benim sülalemin yarısı orda tedavi için buraya geliyorlar, özelikle diş için, sigorta her şeyi karşılamıyor orada, orada da para yoksa hastaneye bile gidemezsin. amaaaa tedavi de hata yaparsan  bitersin, lisansında gider ağzında ki lokmaya kadar neyin var neyin yok onlarda gider.. madem burada da artık Allah korkusu, iş ahlakı kalmamaya başlamış, sistemi değiştirip, korkacakları şey vereceksin, şimdi bacımıza müdahale eden o doktorun lisansını al, 300 bin tazminat ödet, başka birileri görevini tam yapmayıp  laubali olabiliyor mu.. 657 de kalkacak, garanti gözü ile bakmayacak iş ahlakı yoksa atılırım korkusu verilecek.. 

özel hastaneler de vicdanlı oldukları içinmi bize iyiler? para için mi?. işini iyi yapmasan sana ihtar mı verecek kınama mı verecek, anından kapı dışarı..  maalesef ye kürküm ye durumundayız, ne Allah korkusu ne de iş ahlakı kalmamış durumda, özelikle hastaneler bu durumda..  ama yanlış yanlışla düzelmiyor biz gene doğrudan şaşmayalım.. (tabii ki içlerinde iyileri var, gördüm biliyorum sözümüz onlara değil) 
neyse kusura bakma abi çok konuştum/yazdım,  hastenelerden bende dertliyim daha doğrusu işini yapmayan herkesten .. tekrar geçmiş olsun, elimizden bir şey gelmez ama yapılacak bir şey olursa haberimiz olsun.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Çok geçmiş olsun abi Allah yardımcınız olsun. Sözde devrim yaptılar sabah erken saatte gidip şura beklemiyorsunuz doğru ama muane olmak için 2 hafta bekliyorsunuz muane ücretsiz sözde eczaneye gidiyorsunuz her seferinde muane ücreti geçen verdim diyorsun bakıyorsun 2013 muane ücreti. Biliyorsunuz 27.09.2017 de ön Çapraz Bağ Ameliyatı oldum 31.10.2017 de Yani 34 gün sonra iş başı yaptın allahım çok şükür topallama vs bir şey Yok sadece çömelme problemi var oda namaz Kılar gibi yapıp oturmaya çalıştığımda oda içerideki ödemlerden aynı Ameliyatı arkadaşım devlette oldu benden 1 ay önce daha 1 ay raporu var yani 3 aydır işe gidemiyor daha yürüyemiyor topallıyor aradaki fark ben özelde oldum o devlette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok sağolun beyler. Allah kimseye evlat acısı vermesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Geçmiş olsun, akıllı babanın yararı...

Özel Hastaneler de tamamen para tuzağı. Paranız olsa bile siz bir avuç tl'den öte değilsiniz.

1 hafta önce eşimi özel bir hastanede Beyin Cerrahisi bölümüne muayene için götürdüm. Doktor MR istedi ama yanında "malesef röntgen" de isteyeceğini söyledi. Malesef dedi çünkü kızım hala anne sütü ile besleniyor ve eşimin x ışını alması doğru değil. Doktor bu durumun farkında. Odada bulunan yardımcı personel ise hastanın özel sağlık sigortası olduğunu ve röntgene gerek olmadığını söyleyince doktor röntgen den vazgeçti. Neticede cebimden para versem bile hastanenin para çarkları arasında eşimin ve çocuğumun sağlığı ezilmiş olacaktı... Yorum sizin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Abi cok gecmis olsun, malesef bircok konuda kimse hakki ile para kazanmiyor ve yaptigi isi bir adim ileri tasimak istemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Abi cok geçmiş olsun böyle bir yaralanma için ilgili uzman desteği almadan acilde halletmek gerçekten büyük cesaret sonuçta genç bayan hasta, sinir kas ile ilgili söylenenleri ise çok dikkate alma biraz özel hastane şişirmesi olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Özel Hastaneler de tamamen para tuzağı. Paranız olsa bile siz bir avuç tl'den öte değilsiniz.

arkadaşımın hanımı geçen hafta doğum yaptı, yenge tıp fak. çalışıyor ama özel hastanede doğum yaptı, arkadaşıma dedim ki, neden tıpta değil tanıdıkları var dedim, o da işte tanığı bildiği için tıppı istemedi ya dedi..
özellerde bizler için değil ticarethane olduklarından iyiler..
Allah iyilerle karşılaştırsın duası boş yere çıkmamış.. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Servet Abi.., geçen acildeydim, bir hasta vardı, içeriden damarı yırtılmış devlette de yapılamayacağını anladılar, anladığım kadarı ile dışardan doktor çağırdılar ve özele sevk ettiler, acıbademe götürdüler, anlamadıkları durumlarda yani uzmanlık gereken yerler de uzmanları çağırıyorlar, sorumluluk almıyorlar. icapta hazırda doktorlar bekliyor ve gördüm genel cerrah geldi bir hasta için, başka hasta için, nörolog geldi vs. hani yanlış bir şey demeyimde sorunun suçun çoğu karşınıza çıkan doktorda gibi, dediğin gibi ya plastik cerrahı çağıracak yada sevk edecekti.. hukuki işlem tespit falan başlattın mı?

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Geçmiş olsun abi Rabbim yavrularımızı esirgesin böyle kansızlardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...