İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites HB Araç Tavsiyesi

Meltem Ela

Recommended Posts

Meltem Ela

Merhaba Ben Safranboludan Meltem. Formları okumaya çalıştım ama kafam iyice karıştı. Kızıma tam otomatik vites 35-40 bin lira civarında  2. el Hachback bir araba almak istiyorum. Malum önümüz kış, burasıda çok soğuk oluyor 1 senedir çalışıyor (benim gibi zorluk cekmesin istemiyorum). Erkek işi olduğu için Babamız olmadığı için bize mantıklı fikir verecek. bizi daha sonrasında üzmeyecek araba tercih eder misiniz? Satın almadan önce dikkat etmemiz gereken nedir. Otomatik vites çok arıza yapıyor deniliyor doğrumudur. Değişensiz araba arıyorum 3 aydır yok Yardımlarınızdan dolayı şimdiden herkese teşekkür ederim....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boya kaporta önemi bir yere kadar, yani değişensiz diye giderseniz, masraf çıkarma ihtimali daha çok olur ucuz ilanlarda!

Kriterlerinze bakınca Benzinli/lpg li klasik otomatik şanzımanlı olarak seçim yapın.

Vesile ile arabadan anlayan bayan da çoktur ayrımcılık olmasın lütfen :flowers:

Otomatik vites çok arıza yapmaz, otomatikten anlayan usta azdır, boş yere masraf yaptırabilir size

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Honda Jazz bayan için ideal kesinlikle listenize alın ve değerlendirin. Sorunsuz motor ve şanzıman dolu donanım sınıfında en az yakan benzinli araç.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Cvt, dsg diye isimlendirilen vites tiplerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Benzinli olsun çabuk ısınır, honda jazz bencede güzel tercih olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O bütçe ile focus2 (2006-2010) benzinli tam otomatik bir focus alınabilir.
Yanılmıyorsam 2008 öncesi benzinli pololar da tam otomatik. Tercih edilebilir.
Düzgün araç bulunursa memnun eder.

Ve Hoşgeldiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Cvt, dsg diye isimlendirilen vites tiplerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Benzinli olsun çabuk ısınır, honda jazz bencede güzel tercih olur.

çiftkurtlar şube müdürün özel daveti ile tır dan ilk inen jazzları test etmiştik, asfalt gri full paketinin de amcamın kızına almıştık, nayonları ilk söküp depoyu fulleyerek sahilden köprü yoluna yılan gibi kıvrılarak giderken cvt şanzımanı ile çok sessiz, ancak lqui molly bakım seti ile bile tüketimini düşüremedik, 8 adetli paketli bujileri de ngk olarak ebayden getirtmemize rağmen fabrika değerlerine hiç düşmedi , çok sessiz, ilk kalkışta oldukça atak olmasına rağmen yoğun kullanımda gündelilk ve bakımsal masrafı çok olabilir.

lütfen teknikte cvt leri karıştırmayalım

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Benim komşumda düz viteslisi var ve çok memnun, genel olarakta sorunlu diyen pek duymadım gerçi dsg içinde asrın icadı diyen çok ama ben demem o ayrı.. :) Hanımlar için ideal araba gibi gördüm ben her zaman Honda modellerini.. Tüketim Safranbolu biraz küçük olduğu için sorun olmayabilir diye düşünüyorum, az sorun çıkarması daha önemli bence şu durumda..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

çiftkurtlar şube müdürün özel daveti ile tır dan ilk inen jazzları test etmiştik, asfalt gri full paketinin de amcamın kızına almıştık, nayonları ilk söküp depoyu fulleyerek sahilden köprü yoluna yılan gibi kıvrılarak giderken cvt şanzımanı ile çok sessiz, ancak lqui molly bakım seti ile bile tüketimini düşüremedik, 8 adetli paketli bujileri de ngk olarak ebayden getirtmemize rağmen fabrika değerlerine hiç düşmedi , çok sessiz, ilk kalkışta oldukça atak olmasına rağmen yoğun kullanımda gündelilk ve bakımsal masrafı çok olabilir.

lütfen teknikte cvt leri karıştırmayalım

Ne gibi extra masraf çıkarabiliyor diğer araçlara kıyasen?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakımda parçası daha pahalıya geliyor, muadil olarak ta temini İstanbul daki bollukta bile yok. Japon ve kore grubunda muadil parça ithal eden olmadığı için.  kore devleti parça ihracına direkt müdahele eder .

3 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

düz viteslis

otomatik ilk kriter tek tek yazmasak

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bakımda parçası daha pahalıya geliyor, muadil olarak ta temini İstanbul daki bollukta bile yok. Japon ve kore grubunda muadil parça ithal eden olmadığı için.  kore devleti parça ihracına direkt müdahele eder .

otomatik ilk kriter tek tek yazmasak

Bu kriterlere göre sen ne tavsiye edersin abicim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Japonlar bozulmadığı için muadili yok. :)
Aslında neyin muadili çoksa ondan uzaklaşmak gerek.

Hondanın cvt sinde sorun yok.
Cvt nin tek sorun çıkardığı araç dizel fordlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Bilgin

bulunduğunuz yerde, en iyi araç ustası hangi marka da ise ona göre de seçebilirsiniz, tanıdığınız biri falan.. ee işi bilmeyen bir araç sahibi için, araçtan anlamayan yada anlayıpta tabiri caizse; çakal bir usta daha üzücü sonuçlar verir, eskişehir de ben mondeoya usta bulamamazlıktan çok çekmiştim, hondayı sevmeme rağmen sırf güvendiğim ustası olduğu için honda alabilirim derdim.. 

accent de olabilir, tork konvertörlü şanzıman ile, benzin ya da dizel..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
44 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

vites geçişlerinde sarsıntı istemiyorsanız  yarı otomatik robotize manuel almayın derim.Beyinleri çok çabuk error verebiliyor

12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hyundai gets tam otomatik araç vardı bende 2 yıl kullandım.Sorun çıkartmadı ve vites atışları aynı bmw mercedes gibi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Jazz 'lara bayanların ayrı bir sempatisi var galiba. Eşim de 2. araba olarak sadece jazz isterim diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Honda Jazz bayan için ideal kesinlikle listenize alın ve değerlendirin. Sorunsuz motor ve şanzıman dolu donanım sınıfında en az yakan benzinli araç.

Evet honda jazz a bende kefilim.Sorunsuz sürüşü zevkli.2004 yılında sıfır almıştık araçta direksiyondan kumandalı f1 şanzıman vardı 7 vites di.Araç her viteste kafa kaldırıyordu çok memnunduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hoş geldiniz.

Toyota Yaris. Eşimin teyzesi 55 yaşında ilk ehliyetini alıp düştü yollara. Kocaeli/Gölcük'te gitmediği sokak, çıkmadığı köy kalmadı. Sanırım 60.k civarı kullandı. Sonra aynı aracın daha yeni yaşı olanını aldı. Onunla da epey yol yapmıştı. Hiç lpg vs kullanmadı. Ciddi düşük yakıt tüketimi var. Bende kullandım bir kaç sefer. 1.33 cc motoru olanlar düşünülebilir.

Tıfıl görünen dış gövde, araç içine girince epey şaşırtıyor insanı. Yüksek sürüş pozisyonu ile görüş alanı iyidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Koray Demir
47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hoş geldiniz.

Toyota Yaris. Eşimin teyzesi 55 yaşında ilk ehliyetini alıp düştü yollara. Kocaeli/Gölcük'te gitmediği sokak, çıkmadığı köy kalmadı. Sanırım 60.k civarı kullandı. Sonra aynı aracın daha yeni yaşı olanını aldı. Onunla da epey yol yapmıştı. Hiç lpg vs kullanmadı. Ciddi düşük yakıt tüketimi var. Bende kullandım bir kaç sefer. 1.33 cc motoru olanlar düşünülebilir.

Tıfıl görünen dış gövde, araç içine girince epey şaşırtıyor insanı. Yüksek sürüş pozisyonu ile görüş alanı iyidir.

Bu Yarisler bir ara hava yastığı açmıyordu bir ara da Takata hava yastığı patlama sorunu ile gündeme geldi satışları bayağı etkilendi bu durumdan ağır ölümcül kazalar sonucu ciddi tazminatlar ödendi cezalar kesildi vs. Ama Toyota bu büyük firma.

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/toyota-5-milyon-aracini-geri-cagirdi-28990824

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sizin begendiklerinizi buraya koyun linkleri dilerseniz, onlari da yorumlayabiliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

1. Honda jazz

2.Suzuki swift

3. Suzuki Splash.

Splash ta bagaj yok denecek kadar azdır. Ama sizi üzmez. Kullanması çok keyiflidir. Ön yargısız bakın bir.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

fiyat performans olarak mitsubishi lancer 2009 ve sonrası otomatik sport sedan bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
9 saat önce, Meltem Ela yazdı:

Merhaba Ben Safranboludan Meltem. Formları okumaya çalıştım ama kafam iyice karıştı. 

Kızıma tam otomatik vites 35-40 bin lira civarında  2. el Hachback bir araba almak istiyorum.

Malum önümüz kış, burasıda çok soğuk oluyor 1 senedir çalışıyor (benim gibi zorluk cekmesin istemiyorum)

Erkek işi olduğu için Babamız olmadığı için bize mantıklı fikir verecek. bizi daha sonrasında üzmeyecek 

araba tercih edermisiniz. Satın almadan önce dikkat etmemiz gereken nedir. Otomatik vites çok arıza 

yapıyor deniliyor doğrumudur. Değişensiz araba arıyorum 3 aydır yok 

Yardımlarınızdan dolayı şimdiden herkese teşekkür ederim....

Merhabalar bende karabükteyim. Ford hatchback alacaksanız usta tavsiye ederim Safranbolu sanayii de diğer türlü hangi araç derseniz Honda jazz veya Toyota yaris sizler için daha uygun olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...