İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites HB Araç Tavsiyesi

Meltem Ela

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Honda Jazz

Nissan Micra

Toyota Yaris

Bunlar bayanların gözdesi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Benimde tavsiyem Honda jazz yada Toyota Yaris olucak iki aracında otomatiklerini yeğenlerim uzun yıllardır kullanıyorlar neredeyse hiç sorun çıkarmayan arabalar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Hem bayan hem otomatik vitesli araç denince akla ilk Jazz geliyor. Facedede çok güzel yardımlaşan bir gurupları var ayrıca forumlarıda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Eşime araç ararken kriterlerim sizinle aynıydı. Araç bulmam çok uzun sürdü. O süreç içinde özellikle Jazz lara yönelmiştim ancak bütçeme uygun olanlar yeterince temiz  olmuyordu. Birden karşımıza yaris çıktı ve aldık. 1.0 motor, robotize şanzıman. Eşimin daha önce trafik tecrübesi olmamasına rağmen 1 haftada alıştı. Araç özellikle uzun yokuşlarda vites değişimlerinde karasızlığa düşüyordu. Ben hemen manuele çekip yokuşu aynı viteste tamamlamasını sağlıyordum. Araç genel olarak yüksek sürüşü ve geniş görüş açısı ile tam bayan aracı ancak bulabilirseniz 1.3 olanlara bakın.

Yaris i gönderince 2015 Peugeot 208 1.2 benzinli aldık. Bu da robotize şanzımanlı ancak 1.2 motoru 90 beygir gücü ve yarise göre daha düzgün vites geçişleri ile eşimin beğenisini topladı. Bu araçta da alışılması gereken ilk kalkışlarda gaza basma oranı. Alışık değilseniz ani gaza yüklenmelerde araç 1-2 saniye sonra tepki verdiği için ani fırlıyor . Ancak eşim birkaç günde alıştı.

Peugeot , yaristen daha az yakıyor.

Sözün özü, araç almak çok zor , özellikle de küçük şehirlerde ve araçtan anlamıyorsanız  , size tavsiyem kurumsal yerlerden ve bayilerin ikinci ellerine bakın. Belki 1-2 fazla verirsiniz ancak aracı aldıktan sonra elinizde daha güvenilir bir ekspertiz raporu olur. Sorun çıkarsa hakkınızı daha kolay ararsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jazz diyenlerdenim bende. Sınıf arkadaşım yeni aldı test ettim. Şanzıman harikaydı vites geçişleri sıkıntısız sarsıntısız. Manevra kabiliyeti çok iyi direksiyon yumuşak performans tatminkar genişlik iyi konfor iyi.

Polo da düşünebilirsiniz 2008 altı tam otomatik.

Swift bulursanız tadından yenmez çok kıvrak araba.

Micra tam otomatik buda güzel arabadır kullanımı keyiflidir.

35-40 bandında piyasa çok şişti ama başka yapacak birşey yok. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

40-45 aralığında suzuki sx4 cross...

amerikan ruhunda bir japon. küçük jip...

Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Renault clio ne dersiniz ?

On 05.11.2017 at 23:04, Mustafa Arıkan yazdı:

Honda Jazz

Nissan Micra

Toyota Yaris

Bunlar bayanların gözdesi. 

Renault clio ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kac modelinden bahsediyoruz? 2011 den eskiler sanzimanda sorunludur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Arkadaşlar Merhaba,

Temel kriterler; yüksek modelli ve düşük km'li olması. Bütçe 40-42 bin lira civarı. Otomatik düşünüyoruz. Kızımın arzusu bu yönde.

Opel Corsa - 1.2 - 1.2 Twinport, 1.4 - 1.4 Twinport, 1.6 Color Edition Cosmo Enjoy Sport  Hangisini tavsiye edersiniz ? 

Honda jazz - Hangi modelli ?

Suzuki swift - Bilinen kronik problemi var mıdır. İkinci el piyasası nasıldır. LPG ile ilgili bir problemi var mıdır. 

Renault Clio -  İkinci el piyasası iyi gözüküyor. 

2010-2013 modelleri arasında. Bu araçlar yada başka tavsiye edeceğiniz araçlar hakkında öneri ve tavsiyeleriniz neler. Siz hangi aracı düşünürdünüz. Kullanan arkadaşların yorumları oldukça önemli. 

Yorum bağlantısı
Meltem Ela
Mert Yeldan

Micra daha bayan işi, kullanımı kolay pratik içi küçük vs vs

Corsa daha kaliteli daha sessiz ve konforlu. Corsa alırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Hatchback istiyor Yakın illerde olması tercih ediliyor gidemeyiz oralara yinede teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben örnek verdim. ile bakmamışım o alınmaz tabi. HB istiyor 40 bine istiyor. yeni ve düşük km istiyor. 

manuel kullanmayı öğrensin polo alın geçin 2015 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Meltem Hanım Seat İbiza tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Hem otomatik hem HB. Hem de turbo destekli küçük motoru ile hem seri hem de ekonomik bir araçtır. 3 yıldır ablam kullanıyor. Aşırı memnun. Kullanan tüm arkadaşlar memnun. Örneğin;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2013-seat-ibiza-1.2-tsi-105-hp-dsg-otomatik-style-69.700-km-de-495176251/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk

Seçenekler arasında yok ama ben olsam tercihimi Honda Jazz ' dan yana kullanırdım.Diğer iki araca kıyasla sorunsuz şanzuman,geniş iç hacim,geniş bagaj hacmi,hatırı sayılır donanım özelliği ve güvenlik testi gibi pek çok nedenden dolayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Micra daha tercih edilebilir bir araç. Bayan için.  Ancak polo ya da ibiza gibi turbo takviyeli 1.2 tsi araçlar daha ekonomik ve dona im yönünden tatminkar olacaktır. 

Not: Konu başlıklarımızda acil ibaresine yer vermiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Eşim e kullansın diye araç bakıyoruz, Micra daha ağır basıyor ancak bu durum yaşadığınız yerdeki trafik vs gibi duruma göre değişir. Daihatsu Terios gibi küçük 4x4 de olabilir aslında.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Galeri değilde sahibinden bulunursa bir tık daha aşağı alınır tercih olarak Corsa iyidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Jazz da iyidir ibiza da. Ama çevremde daha çok ibiza kullanan var hem yakıt olarak hemde araç olarak çok memnunlar sonraki satışlarıda iyidir zorluk yaşatmaz fakat fiyatlar 3 5 te olsa sizin istediğinizden yüksek olur her ikisi içinde galiba. Bu bantlarda yaris te var seçenek olarak.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
14 dakika önce, Erol Güven yazdı:

Galeri değilde sahibinden bulunursa bir tık daha aşağı alınır tercih olarak Corsa iyidir.

Sana katılıyorum, galeriden değilde sahibinden almak daha ucuza gelecektir. Galeri kusur ve eksikleri göstermez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Eşim e kullansın diye araç bakıyoruz, Micra daha ağır basıyor ancak bu durum yaşadığınız yerdeki trafik vs gibi duruma göre değişir. Daihatsu Terios gibi küçük 4x4 de olabilir aslında.

Konu sahibi bi bayan abi :)

Meltem hanım,

Polo ve ibiza'lara baktınız mı? 1.2tsi'lara?

Clio 1.2tce'lere?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

cav cav otomativ fiyatları herzaman uçuk belirtiyor sahibinden bulmanız daha iyi olur meltem hanım. Honda jazz bakabilirsiniz.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Meltem Ela

Sani Bey , yok biz temiz otomatik bir araba bulamıyoruz inanın 5 aydır arıyoruz. Volkswagen bizimde ilk tercihimizdi ama 60 binden aşağa yok yani polo. 

Birde ben şunu anlamıyorum. Ben Almanya dogma büyümeyim. Orda yaş almış arabalar gid gide ucuzlar. KM yıpranma payı bile düşülür. Burda dolar yükseldikce 

arabalar da fahiş fiyatlar bulabiliyorlar. 2009 trafik çıkışlı araçlar nerdeyse 40-45 bin bu nasıl oluyor anlamadım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...