İçeriğe Yönlendir

Golf 7 - Yağ Değişimi

İbrahim Başkurt

Recommended Posts

İbrahim Başkurt

selamın aleykum golf 7 aracım var 39500 kmde 5 gün sonra yağ değişimi ve muayenesi var sizce servise mi götürmem gerek yoksa dışarıya mı? araç 2014 model 2015 trafıge cıkıslı garantısı yok servısten ıyı nıyet ındırımı alabılecegım soylenıyor nedır bılmıyorum hıc dısarı ıle servıs arasında ne fark oluyor fıyat farkı cok ucuk bır rakam mı yardımcı olursanız sevınırım.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Aracınız DSG ise kesinlikle servise gidin değilse servis den ve dışarıdan fiyat alın tabi aynı parçalar kullanılacak şekilde hangisi hesabınıza gelirse oraya yaptırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
4 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:

Aracınız DSG ise kesinlikle servise gidin değilse servis den ve dışarıdan fiyat alın tabi aynı parçalar kullanılacak şekilde hangisi hesabınıza gelirse oraya yaptırın

yok hocam manuel aracım dışarıda yan sanayi kullanma ıhtımallerı var mı hocam? veya hangı parcanın degısıp degısmemesı gerektıgını onlar mı karar verıcek yok standart mı degısen parcalar hanı fıyatı yukseltmek ıcın bu, bu, bu değişicek demesınler dıye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
yok hocam manuel aracım dışarıda yan sanayi kullanma ıhtımallerı var mı hocam? veya hangı parcanın degısıp degısmemesı gerektıgını onlar mı karar verıcek yok standart mı degısen parcalar hanı fıyatı yukseltmek ıcın bu, bu, bu değişicek demesınler dıye 
Yağ ,yağ filtresi karter tapa contası değişir sadece yağ bakımı ise .Yan sanayi takılabilir sanayi de bana kalırsa bu işlere uzak sınız anladığım kadarıyla onun için yetkili servise gidin
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dışarıyla yetkili servisi kıyaslayın. Bazen yetkili servis daha uyguna da gelebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Aracınızın yıllık vakım periyodunda neler değişmesi gerektiği yazıyor. onları değiştirmeniz yeterlidir.

Servisin tek cezbedici noktası, değiştirdiği parçalara da 2 yıl garanti vermesi. Ford da dışarısı ile 100-200 TL fiyat farkı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
14 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Dışarıyla yetkili servisi kıyaslayın. Bazen yetkili servis daha uyguna da gelebiliyor.

dışarıda 300 tl'ye yaptırabılıyorum serviste 700 tl fiyat cıkardılar yağ f. hava f. polen f. sentetik yağ. karter tıpası 

21 saat önce, Coşkun Basan yazdı:
22 saat önce, İbrahim Başkurt yazdı:

Yağ ,yağ filtresi karter tapa contası değişir sadece yağ bakımı ise .Yan sanayi takılabilir sanayi de bana kalırsa bu işlere uzak sınız anladığım kadarıyla onun için yetkili servise gidin

valla ekran da yag  degısımı ve muayne dıyor muayneden kastı neyse :/

Yorum bağlantısı
İbrahim Başkurt
7 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Aracınızın yıllık vakım periyodunda neler değişmesi gerektiği yazıyor. onları değiştirmeniz yeterlidir.

Servisin tek cezbedici noktası, değiştirdiği parçalara da 2 yıl garanti vermesi. Ford da dışarısı ile 100-200 TL fiyat farkı oluyor.

dışarı ıle servıs arasında 350-400 tl oynuyor hocam sadece yagın lıtresıne servıs 78 tl cekıyor :/

Şimdi, Evren Erakçora yazdı:

yağ ne koydular o önemli. 

onu hıc bılmıyorum valla nasıl ogrenebılırım ne yagı koyduklarını? buyuk ıhtımalle castrol edge dıye dusunuyorum 4 lıtre servısle gorustum lıtresıne 78 tl dıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aracınız manuel ise yetkili servise gitmenize gerek yok bence 

2012 model dizel jettanın komple yakıt sistemini iyi niyetten değiştiler.
Fatura 4500 lira idi galiba.
Mert de direksiyon pompasını değiştirmişti yine iyi niyetten.
Yani sorun çıkabilecek yer sadece şanzıman değil.
Servisler de diğer markalar kadar Pahalı değil.
Ben olsam yetkili servise giderdim.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2012 model dizel jettanın komple yakıt sistemini iyi niyetten değiştiler.
Fatura 4500 lira idi galiba.
Mert de direksiyon pompasını değiştirmişti yine iyi niyetten.
Yani sorun çıkabilecek yer sadece şanzıman değil.
Servisler de diğer markalar kadar Pahalı değil.
Ben olsam yetkili servise giderdim.

iyi niyete almaları gerçekten iyi niyetli olmalarına bağlı Mehmet abi dışarıya gitmiş olsanda son periyodik bakımı tekrardan serviste yaptırıyorsun iyi niyete gene alırlar dışarıda 300 liraya hallediyorum bakımı servisler 900 civarı fiyat çekiyormuş şuan(Ankara Doğuş)

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Farklı bayii, farklı fiyat veriyor.. ford servisleri ilde olduğu gibi ilçe de de olabiliyor. bence bir avantaj

Mesela Ford servisi: Aydın,Nazilli,kuşadası

VW:Aydın

Renault:Aydın,Söke

Diğerlerinin birer tane.. 

3 katı olacağını sanmam fordda.en son sanayii de connectti yaptırmıştım.(YAĞ+YAĞ FİLTRESİ+HAVA FİLTERSİ 140 TL) HATTA yağı 10w/40 koymuş mobil. servis 5w/40 kullanırdı castrol..

Servis fiyatı buna artı olarak 100 tl işçilik alıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...