İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Enjektörün Üzerinden Duman Geliyor

Halim Altıparmak

Recommended Posts

Halim Altıparmak

arkadaşlar merhaba 2007 model 175.000 de ford focus sahibiyim geçen dikkatimi çekti araç rolantide çalışırken bir tane enjektörün dibinden hafif duman geliyor. bu normal midir, sizce sebebi nedir. neye yol açar bilgisi olan var mı? kapak üzerinde yağ falan vardır dedim belki havayla temizledim aynı sonucu verdi. yardımlarınızı rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ozan Toraman
arkadaşlar merhaba 2007 model 175.000 de ford focus sahibiyim geçen dikkatimi çekti araç rolantide çalışırken bir tane enjektörün dibinden hafif duman geliyor. bu normal midir, sizce sebebi nedir. neye yol açar bilgisi olan var mı? kapak üzerinde yağ falan vardır dedim belki havayla temizledim aynı sonucu verdi. yardımlarınızı rica ediyorum.
Aynı olay benim eski aracım 1.4tdci Fiesta'da olmuştu duman harici fanları açınca araç içerisinde mazot kokusuda geliyordu.Enjektordeki şimleri değiştirdim geçti.Bence servis yerine acilen bir pompacıya gidin yaklasik 300tl bir tutarı olur.Geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Enjektör dibindeki bakır pulu değiştirin

İnceden hava kaçırma sesi de gelir pul bozuk ise. En iyi tespit su dökerek olur. Hava kabarcıkları çıkar dipten

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Normal değil. Basınç kaybı, ileri safhalarda, daha büyük sorunlar.

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

arkadaslar bir oto fren tamiranemiz var bu pul defistirme islemini kendimiz yapbilirmiyiz zormu acaba ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Enjektörler sökülecek. Sökülmüşken temizliklieri de kontrol edilse iyi olur. Bence iyi bir mekanikçi söksün, enjektörcü incelesin, öyle geri takılsın derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Halim Altıparmak yazdı:

arkadaslar bir oto fren tamiranemiz var bu pul defistirme islemini kendimiz yapbilirmiyiz zormu acaba ?

sökerken kırma riski her zaman vardır. eli bu işi hep yapan yapsın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Halim Altıparmak yazdı:

Pas sökücü sprey sıkıp yarım saat kadar bekleyin, sonrasında el ile fafiften sağa sola dönebiliyor ise çıkar. Baktınız oynamıyor zorlamayın. Enjektör kırılır ise ciddi masraf sizi bekler

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

benim focusta da ayni problem vardi. tamirciyle beraber söktük. Benimki sansa hic mi hic zorlamadan cikti. kenarlari yagliydi zaten ama komple kurum olmussa zorlamak gerekebilir bu da kirilmasina neden olabilir

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Enjektör pulu arızası, 7 lira parça, 50 lira işçilik ile halloluyor. İlk çalıştırma uzun sürüyor ve sprey ile takviye falan yapmışlardı bende. Bence de işi bilen yapsın, çıkmazsa pompaci gelir demişti usta.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

en iyisi ustası yapsın ustalarda tanıdık zaten en garantisi o olacak galiba teşekkürler herkese yarın ustaya bırakıcam arabayı.

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

benimkinde videodaki gibi bir ses yok herşey normal sadece hafif beyaz duman geliyor

8 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Enjektör pulu arızası, 7 lira parça, 50 lira işçilik ile halloluyor. İlk çalıştırma uzun sürüyor ve sprey ile takviye falan yapmışlardı bende. Bence de işi bilen yapsın, çıkmazsa pompaci gelir demişti usta.

benimkinde videodaki gibi bir ses yok herşey normal sadece hafif beyaz duman geliyor

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

bütün keçeler ve pullar değişti 230 lirada gitti tabiki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 06.11.2017 at 14:22, Servet Aydın yazdı:

Enjektör dibindeki bakır pulu değiştirin

İnceden hava kaçırma sesi de gelir pul bozuk ise. En iyi tespit su dökerek olur. Hava kabarcıkları çıkar dipten

Aynen....  geçen rangerin 1. enjektörü sökelim dedik, çıkmadı meret, çektirme ile tak tak vura vura oynattık yine çıkmadı, bağladık calaskara, aracın önü yerden kesildi, sonrası tak diye çıktı meret :D kırılmadı ama :good1:

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak
15 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hepsi birden neden değişti?

keçelerde hafif kaçakta varmış sanırım motor kapak üzerinde yağ vardı onlar da yapıldı sökülmüşken.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
On 08.11.2017 at 13:43, Halim Altıparmak yazdı:

keçelerde hafif kaçakta varmış sanırım motor kapak üzerinde yağ vardı onlar da yapıldı sökülmüşken.

iyi yapmışsınız, benim de bu sefer en soldaki ses  yapmaya başladı. bu sefer 3 ünüde değiştireceği ama değişen enjektörün üstü nemli sanki mazot kaçırıyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

herkese merhaba,3 hafta önce bende de 1.enjektör kaçırmaya başladı ve cik cik diyebileceğim ses yapmaya başladı.ustaya götürdüm siyah renkli oring denilen contayı değiştirdi ve iyice sıktı problem çözülmüştü ancak 3 gündür aracı çalıştırdığımda klimayı açıyorum çok ağır koku geliyor ayrıca yakıt dayanmıyor bariz bir şekilde arttı bu ara.Yine ustaya götürdüğümde bunların hepsi gevşemiş dedi sıktı ayrıca hepsinin dibinde yakıt ya da yağ birikmişti.ses biraz azaldı ama sorun problem var, hafta içi bir gün gel hepsini açalım bakır  pullarını değiştirelim dedi.

arkadaşlar arabada bir vuruntu var yani motorun çalışması gürültülü ve sarsıntılı,çekişinde düşme var ve yakıt haliyle fazla yakıyor.yarın ustaya gideceğim inşallah çözülecek problem ama tavsiyeniz var mı ? neler yaptırmam gerekiyor üzerinde durulması gereken konu var mıdır?arabamı çok seviyorum ama bu aralar hiç mutlu değilim... yarın sonuçları sizinle paylaşırım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Pullu değişmeden sorun çözülmez bence, yakıt ve sesden bende memnun değilim, söktürmüşken pompaya bakım yaptırmak en iyisi olacak galiba İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edilen bir yer varsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

Bende kartaldayım sanayinin orada bir usta var ona gidiyorum..konu çok karışık ve aynı sorunları çıkaran birçok parça var mesela egr valfi selenoid valfi gibi.. bunların hepsinin kontrolünün yapılması gerekiyor,ustaya teslim oluyoruz artık yapacak  bir şey yok,yarın hayırlısıyla gidip pulları değiştirelim inşallah sorunlar çözülür,soncunu yazarım faydası olur belki size de

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
Bende kartaldayım sanayinin orada bir usta var ona gidiyorum..konu çok karışık ve aynı sorunları çıkaran birçok parça var mesela egr valfi selenoid valfi gibi.. bunların hepsinin kontrolünün yapılması gerekiyor,ustaya teslim oluyoruz artık yapacak  bir şey yok,yarın hayırlısıyla gidip pulları değiştirelim inşallah sorunlar çözülür,soncunu yazarım faydası olur belki size de
Hocam iyi bir enjektör ve pompa tamircisi ne ihtiyacınız var. Eğer ariza anladığım gibi (enjektör dibine yakıp birikmesi, duman gibi enjektör ve pul kaynaklı) turboyu felan ellemeyin. Yapılması gereken enjektörlerin ölçülmesi gerekliyse tamir takımı değişikliğine gidilmesi size tavsiyem.
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Fiyat çok iyj. Aynı işlem + temizlik 350 lira verdim geçenlerde. Daha sonra iki kere çıt çıt ses yaptı. Pulları birkez daha değiştirdiler . ( ücretsiz) [emoji54] ama enjektör bakımının çok faydası var. Araç yağ gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı
30 dakika önce, Yücel Meta yazdı:
1 saat önce, Fatih Balcı yazdı:

Hocam iyi bir enjektör ve pompa tamircisi ne ihtiyacınız var. Eğer ariza anladığım gibi (enjektör dibine yakıp birikmesi, duman gibi enjektör ve pul kaynaklı) turboyu felan ellemeyin. Yapılması gereken enjektörlerin ölçülmesi gerekliyse tamir takımı değişikliğine gidilmesi size tavsiyem.

teşekkür ederim Yücel bey,arıza 4 enjektörün dibinde yakıt birikmiş durumda duman yok.Benimde isteğim dediğiniz gibi o yönde madem sorun enjektörde güzelce bi bakım yapılması çok iyi fırsat olacak,bu enjektörlerin ölçülmesi vs ücretli midir? tamir takım ücreti gayet uygun 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Ölçüm için Mutlaka bir ücreti vardır ama çokta tutmaz. Bilgisayara bağlayarak veya benim tercih ettiğim sökülüp tezgaha bağlanarak yapılıyor.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Balcı

Arkadaşlar tekrar merhaba,enjektör tamir takımı da derde derman olmadı,tekrar ve daha fazla oranda kaçırmaya başladı arabadan bariz şekilde mazot kokusu geliyor.Kadosana götürdüm arabayı revizyon şart dedi ve arabayı çalıştırıp elle baktığında 2 nolu enjektör geri dönüş yapıyor dedi.fiyat olarak 1400 tl dedi pazarlık yapmadım daha arabayı salı sabahı götürcem.Aklıma takılan bu fiyat tüm enjektör için midir makineye bağlayıp orada 4 ü incelenip verimli çalışmayan mı revizyon görecek yoksa hepsinin mi elden geçmesi gerekiyor?bu fiyat normal midir ?başından böyle bir şey geçen veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...