İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Enjektörün Üzerinden Duman Geliyor

Halim Altıparmak

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, dördü içindir fiyat. Sıfırı 4 enjektör 2500 lira zaten.

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

AHMET BEY SAĞOLUN, İNŞALLAH GEÇER DE RAHATLARIZ BİZDE YORDU ÇÜNKÜ..SİZİN DE SANKİ AYNI SORUN VARDI DİYE HATIRLIYORUM NE YAPTINIZ DÜZELDİ Mİ ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4. Enjektör yapılmıştı 1 ay önce, geçen 1. başladı, dün onunda yaptırdım sorun yok şükür, benim pul değişti sadece.

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

Benim henuz tam bakilmadi sali makineye de baglayinca netlesecek artik ama temizlenmesi bakiminin yapilmasi faydali olacak insallah ve sesde azalacak diye umudediyorum?

Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

Dün enjektörlere bakıldı çok şükür hiçbir şeyi çıkmadı yakıt kaçağı için ise keçelerden olabilir denildi  bakıldı ama şuan için hiç bir sızma kaçırma yok.gözleme devam

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

bende de enjektör dibinde yağ birikintisi vardı gittim tekrar sıktılar şimdi sadece 1 de vardı onuda tekrar gittim sıktılar. daha arabaya binmedim ondan sonra bakacağız bir ara artık. usta artık olmazsa benim yapabileceğim birsey yok bunların ustu hıc kuru kalmıyor zaten demeye başladı. şu anda ole büyük bir problem yok ama genede bir tane enjektör üzerinde yağ var. yazın satacagım arabayı beğenmedim özellikle arkadan çok ses alıyor. 

yag ve ses geliyorsa turboya giden metal boruyu kontrol edin. benimki çatlak çıktı söktürüp kaynak yaptık. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kuru kalmaz nedenle yahu :) Ben yapamayacagim demenin ustacasi sanırım. benim pul değişen enjektör bu şekilde nemliydi, diğeri için gidince tepesindeki borunun lastiği değişti şuan hepsi kuru.f76f0a72ed35980493a06253ecceb7a0.jpg

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

tepesindeki pul derken tam olarak işaretleye bilirmisin. benim enjektörlerin hepsi pulları ve keçeleri değişti. şimdi sadece birinde var.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Turuncu işaretteki pul değişti hava kaçtığı için. Sonra nemlenme vardı, mazot kaçıyorumuş, üstte görünmeyen kırmızı işaretli yere takılan parçanın lastiği değişti, 5 kuruştan bile küçük bir conta.be346cc8c72c588d1e81913bbe0cb042.jpg

Şu sari şey.

8aff6b9d1c1b70d26b89a06103a3603b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

eski fiesta aracımda tamirci hatasından dolayı aynı arıza yüzünden 3 defa söküldü en sonuncuda tamirci değiştirdim sorun düzeldi 

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

gene dibinde yag mazot.neyse bu dediklerini yaptirayim bari

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her 60 bin km de bir kızdırma bujisi ile enjektör pullarını yenlemek iyidir. sonrası için masraf riskini azaltır

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
her 60 bin km de bir kızdırma bujisi ile enjektör pullarını yenlemek iyidir. sonrası için masraf riskini azaltır

158 binde değiselim kızdırma bujilerini diyorum ustaya "gerek yok bozulsa arıza ışığı yakar" diyor [emoji4]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

para kazanmak da istemiyor yani? bu da iyiymiş

Bugün Bostancı sanayide gözler şahit oldu. Hergün motoru yıkanan fiorino enjektörü sökülürken blok kırıldı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

fiorino enjektörü

özel aparatı var mıydı sökenin?

mjet candır stopaj öder :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

özel aparatı var mıydı sökenin?

Yetmedi, 10 kg'lık ile denendi. En sonunda hidrolik ile çıkarıldı. 3'ü çıktı pas içinde. 4. çıkarken 3000tl'lik ses duyuldu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çıt...... o yüzden enjektörü çürütüp kapağı kurtarmak daha makul olurdu aslında. vesile ile 60k km de bir sökse bişi olmazdı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilen, uygulayan, arada bir;  enjektör dibine kaçırdı diyip ortamı yumuşatan usta nerde?

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak

hafta sonu kontrol ettim çok şükür artık kaçıran enjektörlerim yok :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Halim Altıparmak

bu sorun başka yerden olabilir mi ustam üst  kapağın contaları değişti ilaç falan sıktı olmadı senin bahsettiğin pul ve contayı değiştirmeyi denicem 

enjektörü yapan usta enjektörden değil baska yerden gelip birikiyor buraya dedi olabilir mi acaba nereden gelebilir.sağdan ikinci enjektör dibine birikiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bu sorun başka yerden olabilir mi ustam üst  kapağın contaları değişti ilaç falan sıktı olmadı senin bahsettiğin pul ve contayı değiştirmeyi denicem 

enjektörü yapan usta enjektörden değil baska yerden gelip birikiyor buraya dedi olabilir mi acaba nereden gelebilir.sağdan ikinci enjektör dibine birikiyor.
Dipten geliyor ise, pul. Pul değil ise daha kötüsü enjektör yuvası çatlak ( silindir kapağı )
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor yıkanır, kurulanır, arabayı kullanır açar bakarsınız kaçak yer tespiti yöntemi basit

Yorum bağlantısı
Halim Altıparmak
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:
19 saat önce, Halim Altıparmak yazdı:

Dipten geliyor ise, pul. Pul değil ise daha kötüsü enjektör yuvası çatlak ( silindir kapağı )

söken usta çatlak görse söylerdi herhalde.

birde öle deneyelim bakalım.

13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

motor yıkanır, kurulanır, arabayı kullanır açar bakarsınız kaçak yer tespiti yöntemi basit

birde öle deneyelim bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...