İçeriğe Yönlendir

99-01 Honda CRV Alma isteği ve korkularım

Hasan Ali Gürsoy

Recommended Posts

Cemil Oruç

Konuyu Şubatta hortlatmıştım, birkez daha hortlatayım. Pek rağbet kalmamış buralara. Servet hocam verdiğiniz bilgiler ışığında, bugün 2000 model crv sahibi oldum. şimdi ilk sorum gelsin. Daha sonraki sorular kullandıkça...

Cruise control takabiliyor muyuz araca? ve piyasada satılan (varsa) universal çözümleri tercih edebilir miyiz? yoksa sanırım amerika pazarında satılanlarda fabrikasyon oluyormuş. onlardan mı edinmek lazım. ve bulduk ettik diyelim piyasada anlarlar mı takmaktan?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üniversal bir sistem baktım bulamadım. Sıfırdan yapılır mı kesinlikle. Ancak maliyeti yüksek olacaktır. Gaz pedalı elektronik olacak, manifold kapağı servo motor kontrollü olacak devre tasarımı filan uzar gider. 

Vakumlu yapılır ancak onunda kontrolü biraz zordur. Amerikan araçlarının hazır sistemi sökülüp aktarılır ki bugünün tavla düşkünü ustacıkları uğraşmaz ve bilemez 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

universal CC (gaz telli  veya elektronik pedallı) dünyadaki tüm araçlara (traktör den otobüs e kadar) üreten bir hollandalı firmanın türkiye servis ağını yönetmiştim. 600 dolar civarı idi paket, ayrıca özel gaz teli imal edilmesi de gerekir. şu an olsa rafta hazır olsa yaklaşık 1000 dolara mal olurdu takılması ayarı işçiliği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

universal CC (gaz telli  veya elektronik pedallı) dünyadaki tüm araçlara (traktör den otobüs e kadar) üreten bir hollandalı firmanın türkiye servis ağını yönetmiştim. 600 dolar civarı idi paket, ayrıca özel gaz teli imal edilmesi de gerekir. şu an olsa rafta hazır olsa yaklaşık 1000 dolara mal olurdu takılması ayarı işçiliği.

Seni çok değil 20 yıl önce tanısam, 

A mezarı boylamış okurduk, 

B Benjamin ile mangal yakma vidyosu çekiyor olacaktık 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cemil Oruç
Servet Aydın yazdı:

Üniversal bir sistem baktım bulamadım. Sıfırdan yapılır mı kesinlikle. Ancak maliyeti yüksek olacaktır. Gaz pedalı elektronik olacak, manifold kapağı servo motor kontrollü olacak devre tasarımı filan uzar gider. 

Vakumlu yapılır ancak onunda kontrolü biraz zordur. Amerikan araçlarının hazır sistemi sökülüp aktarılır ki bugünün tavla düşkünü ustacıkları uğraşmaz ve bilemez 

AP500 -AP900 adında kitler var ve yabancı siteye yazdığımda aracıma uyacağını belirtiler. Dedim acaba bu ürünleri Türkiyede de satan takan var mıdır? ama sanırım yok böyle bir şey. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...