İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 1.4 TDCi Motor Rektefiye Masrafı

Gokhan Koyden

Recommended Posts

Gokhan Koyden

2005 model ford fiesta 1.4 tdci aracım conta yakması sebebiyle radyatör suyu motora kaçmış motora zarar vermiş ve rektefe isteyebilir dediler maliyet ne çıkar acaba bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

5binTL'ye kadar çıkabilir. Tabi blok sağlamsa.

Düzgün bir usta bulun mutlaka, yanlış rektefiye sizi hayattan soğutur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

3500-4000 lira komple çıkma motor, 1000 lira indir bindir 700-800 ruhsata işletme. Fiyat alırken aklınızda olsun, km fazlaysa eğer degerlendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
3500-4000 lira komple çıkma motor, 1000 lira indir bindir 700-800 ruhsata işletme. Fiyat alırken aklınızda olsun, km fazlaysa eğer degerlendirilebilir.
Cikma motor ruhsata islenebiliyor mu kanunen. Fatura ihrac belgesi vs. Olmadan ruhsata islenemiyor diye biliyorum.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

Cikma motor ruhsata islenebiliyor mu kanunen. Fatura ihrac belgesi vs. Olmadan ruhsata islenemiyor diye biliyorum.

Faturalı, işletebilirsiniz ruhsata.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyu fiesta bölümüne taşıyacağız. Bilginiz olsun Gökhan Bey.
Başlığı da uygun şekilde değiştirilecektir.

Burası forum kullanımı ile ilgili yardım bölümü.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

ustanızı dikkatli seçin. benzer problemleri volvo marka araçta arkadaşım yaşadı. bilgi ve becerisi motor üzerine değil müşteri kandırma üzerine olan bir motorcu yüzünden 5000 tlye çözülecek iş için peyderpey 15bin tl harcadı ve sonunda sattı aracını.üstelik ankara gibi biryerde. sorun soruşturun fikkir alın çevrenizden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

İşin ehli bir usta gerçi her ustaya sorsan işin ehliyim der ama neyse siz siz olun gerçekten işin ehli sağlam bir Ford motor ustası bulun derim. Masraf motor açıldıktan sonra daha net bir rakam çıkar tahmin olarak 5.000 TL aşağısını beklememek lazım geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Nuri Aldemir

Yaklaşık 1 ay önce aynı durum başıma geldi motor komple rektefiye oldu. 5.500 tuttu. 1 Aydır arabayı seve seve kullanıyorum. Yapan usta çok ama çok önemli daha önce 1.3 fiat fiorina'da kapak değişimi olmuştu araba bir o kadar kötü olmuştu. Bunun için güvendiğiniz bir yere gidin. Ankara'da iseniz ustanın adresini verebilirim. 

Motor yapılırken masraftan kaçmak için enjektör takımı elden geçmemişti. 2 hafta sonra enjektörler şartıltı yaptı ve yolda bıraktıı aynı ustaya gidip onun pompacıya yaptırması ile enjektör beyni ve memeleri elden geçti 1,500 'de buraya gitti. 

Şimdi araba'da tek bir ses bile yok çalışması düzgün 1.500 km oldu ilk bakımı 1000 km de yapıldı birde 3000 gideceğim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 06.11.2017 at 22:37, Recep Güney yazdı:

ustanızı dikkatli seçin. benzer problemleri volvo marka araçta arkadaşım yaşadı. bilgi ve becerisi motor üzerine değil müşteri kandırma üzerine olan bir motorcu yüzünden 5000 tlye çözülecek iş için peyderpey 15bin tl harcadı ve sonunda sattı aracını.üstelik ankara gibi biryerde. sorun soruşturun fikkir alın çevrenizden.

bu malesef çok sık olur. önce 4 yerden rakam sorar birisi 1500 e biter ağabey der, diğer gerçek biri en baştan 5000 dediği için o kazanamaz, iş 1500 diyene gider, O da  zaman içinde güzelce yedirerek 15 bile kazanır....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aklınızda bulunsun, ustanın tork anahtarı varmı bakın, yoksa hemen oradan uzaklaşın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tork anahtarını kullanan kaç usta var ki. Çırağın gücünün yettiği kadar işte :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tork anahtarını kullanan kaç usta var ki. Çırağın gücünün yettiği kadar işte :)

aynen öyle, zaten çoğu sıkıntıda bu yüzden, geçen sanayide ustanın birisi üst kapağı sıkıyıyordu, hani dedim usta tork... "gerek yok bak şöyle sıktın, yükleniyorsunya, bu civatalarda yüklenirken 4 e kadar say tamam sonra bırak, oldu işte" demesinmi :)  neye göre sıktın, sıfır conta var altta, sıktın geriye bir miktar gevşetip tekrar sıkacaksın, hani derece gösteren anahtar, zaten bunu yapmıyorsunda .... şeklinde uzadı iş, en son kardeşim senin meslek neydi diye sorunca, zurnanın zırt dediği noktaya geldik, genelde ben konuştuktan sonra laf hep senin meslek neye gelir, sanki doktor olsam motor toplmakatan anlamam mümkün olmaz gibi... tamam haklısın aynen devam et dedim, harita kadastrocuyum bu arada dedim, adam güldü, bende güldüm, artık kiminse araç... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...