İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Ön Cam Rezistans Anahtarı

Mehmet Sezgin

Recommended Posts

Mehmet Sezgin
(düzenlendi)

arkadaşlar cmax mk1 için ısıtmalı ön cam arıyorum.Eskişehir de bulamadım.

daha önce ısıtmalı cam temin eden oldu mu acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focusa taktırdım o zaman araştırdım. doraglass üretiminde var. bayilerinde sipariş ile getirtebiliyorsunuz. normal cama göre biraz rakam farkı var ama değer. makul fiyatı vardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

olimpia da yok 

diğer firmaları aradık onlarda da yok

getiritiriz diyenler var ama fabrika üretim yapmamış

çaresiz kaldık kış geldi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

olimpia da yok 

diğer firmaları aradık onlarda da yok

getiritiriz diyenler var ama fabrika üretim yapmamış

çaresiz kaldık kış geldi

Doracam' a sordunuz mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

daha önce cam değiştirdiğim ustam araştırıyor.

uğurlu cam bir ara üretmiş fakat şu anda yok 

talep olmadığı için sakin üretmiyorlar anlaşılan

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

focus 2.5 içinde varmıdır?

Varsa trend araç için tesisat vs uygunmu takılabilirmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus 2.5 içinde varmıdır?

Varsa trend araç için tesisat vs uygunmu takılabilirmi?

focus 2 vre 2.5 aynı camdır. tesiat çekilecek. ben arka cam a bağlattım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

aracımda tesisat mevcut 

2 adet 40A sigorta, 1 adet 70A lik sigorta ve açma-kapama düğmesi aldım

bilgisayardan ön cam ısıtma seçeneğini açtım

herşey hazır cam aramaya devam

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bozguç

aracımda tesisat mevcut 

2 adet 40A sigorta, 1 adet 70A lik sigorta ve açma-kapama düğmesi aldım

bilgisayardan ön cam ısıtma seçeneğini açtım

herşey hazır cam aramaya devam

ustam bu parçaları nereden aldınız bilgisayardan nasıl açılıyor bende de 2004 ghia var espli öncam ısıtmayı da yaparsam tam ful olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

ustam bu parçaları nereden aldınız bilgisayardan nasıl açılıyor bende de 2004 ghia var espli öncam ısıtmayı da yaparsam tam ful olacak

röle fomoco marka:internetten e-fordyedekparça dan alındı 12,35 tl

düğmeyi de buradan aldım.http://www.esenbogaotomotiv.com/?newUrun=1&Id=1280681&CatId=bs40083520 tl

düğme arka cam için ön cam için olanı bulamadım ama sorun yok sistemi çalıştırıyor.

bilgisayardan elm327 ile bağlanınca heated windshield  yazan seçenekleri gem modülü içinden çek atıp aktif hale getirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tuna Demir
(düzenlendi)

Herkese merhaba. arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış isem kusura bakmayın. 2004 C-max Ghia aracımın hafta sonu ön camına taş geldi ve çatladı. değiştirmem gerekiyor. kaskom olmadığı için mecburen dışarıda yaptırcam. servislerden fiyat aldım sensörlü orjinal cama 1400 tl+kdv fiyat veriyorlar. bizde dışarıda yaptırmaya karar verdik. tamirci arkdaşım cam nasıl olsa değişecek değiştirmişken rezistanslı cam taktıralım kışın çok rahat edersin dedi benimde aklıma yattı. bursada hemen hemen tüm oto camcıları aradık sadece bir yerde uğurlu glass cam marka fabrika stoklarında bir tane olduğunu 1 haftaya gelebileceği söylendi ve fiyat olarak 850 tl olur dedi. normal ısıtıcı olmayan cama ise 450 tl fiyat veriyorlar. bende rezistanslı cam taktırmaya karar verdim. tamirci arkadaşım elektrik tesisatı senin aracında hazır fakat düğmesini bulmamız lazım dedi. bu ön cam ısıtma anahtarını nerden bulabilirim? bu konuda bana fikir verebilirmisiniz? ayrıca almaya karar verdiğim uğurlu cam hakkında bilgisi olan arkadaşımız varmı acaba? varsa bilgi verebilirmi? 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
9 dakika önce, Doğukan Çoktay yazdı:

3M5T-18K574 sanırım parça numrası  bu.internetten aratabilrsiniz. http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-C-Max-Mk1-Front-Windscreen-Demister-Switch-Button-3M5T-18K574-AB-/172833611864

çok teşekkürler sadece ebayda var sanırım. ebaydan nasıl alışveriş yapıldığını hiç bilmiyorum. ebay linklerine baktığımda türkiyeye gönderilmemektedir yazıyor. servisten sipariş vereceğim gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

arka cam anahtar ile aynı değiller mi acaba ?

deneseniz uyarsa ön içinde arka anahtar alınabilir parçacılarda bulunamıyorsa eğer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
Bir saat önce, Serkan Ünsalan yazdı:

arka cam anahtar ile aynı değiller mi acaba ?

deneseniz uyarsa ön içinde arka anahtar alınabilir parçacılarda bulunamıyorsa eğer.

Benimde düşüncem o zaten. Bütün yolları deneyeceğim bulmaya çalışıcam.  eğer bulamazdam en son çare arka cam rezistans anahtarı alıp takıcam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soketi kokpit arkasında hazır olabilir?  sigorta tablasına eksik röleler ve sigorta takılacak ve gem de açılabilirse işler düğme. ben arka camdan röle ile tetikledim. basit iyidir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

soketi kokpit arkasında hazır olabilir?  sigorta tablasına eksik röleler ve sigorta takılacak ve gem de açılabilirse işler düğme. ben arka camdan röle ile tetikledim. basit iyidir :)

verdiğinin bilgiler için teşekkürler. sigorta tablasındaki sigorta ve role yerlerini siz biliyormusunuz? şuan onları araştırıyorum. şemada malesef göremedim. düğmeyide bulamazsam ya arka cam rezistans düğmesi takıcam yada sizin dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna Demir

sizlere bir sorum daha olacak. sigorta kutusunda takmamız gereken role ve sigortaların değerleri ve takılması gereken yerlerini biliyormusunuz acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
51 dakika önce, Tuna Demir yazdı:

sizlere bir sorum daha olacak. sigorta kutusunda takmamız gereken role ve sigortaların değerleri ve takılması gereken yerlerini biliyormusunuz acaba?

sigorta kutusunun kapağında sigorta değeri yazıyordur, yazmıyorsa sigorta değeri arka cam rezistans sigortasından düşük olmamalı hatta daha fazla akım çeker diye biliyorum 5 amper fazla olabilir. Röleler birbirinin aynısı zaten sigorta kutusuna bakarsanız, yeri boştur ve yine kapakta hangisi olduğu yazıyor olmalı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir

verdiğinin bilgi için teşekkürler. cam en geç pazartesiye gelecekmiş hayırlısı ile takılsın sonra sigorta role düğme işini halledicem artık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tuna Demir

akşam buldum yerlerini. motor bölümündeki sigorta kutusu kapağındaki şemada ön cam ısıtıcı simgesi olan 1 adet role ve 2 adet 40 amp sigorta yerini gösteriyor ve yerleri boş. sanırım bu role, sigortalar ve düğmeyi takınca bilgisayardan da aktif edilince çalışır diye ümit ediyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna Demir

Rezisranslı cam geldi takıldı. 2 adet 40 amp sigorta ve roleyi ve düğmeyide taktık. Fakat arkadaşımda ford ids cihazı mevcut onunla ön cam ısıtıcıyı aktif hale getiremedik. İds ile aktifleştirmeyi bilen bir arkadaşımız tarif edebilirmi yada hangi cihazla aktif hale getirebilirim yardımcı olurmusunuz?

Yorum bağlantısı
Tuna Demir
1 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Ön cam windscreen diye geçer, acaba front kelimesi falan mı aradı arkadaşınız ?

Arkadaşımda ford orjinal ids cihazı var onunla yapmaya çalıştı. Siz Elm327 den bahsediyorsunuz sanırım ama elimde elm327 yok malesef.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Tuna Demir yazdı:

Arkadaşımda ford orjinal ids cihazı var onunla yapmaya çalıştı. Siz Elm327 den bahsediyorsunuz sanırım ama elimde elm327 yok malesef.

IDS cihazında araç konfor seçenekleri içinde diye hatırlıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...