İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - İlk Çalıştırmada Boğulma Problemi

Mahmut Aslan

Recommended Posts

Mahmut Aslan

Herkese merhaba. Aracımı ilk çalıştırdığimda aracım gitmiyor boğuluyor, ama çalışır halde 3-4 dakika beklersem normale dönüp guzel bir sekilde gidiyor.! Her defasında aracın içinde 3-5 dakika oturmak zorunda kalıyorum normal bir şekilde gitmesi için. Beklemezsem gaza bassamda araç boğuluyor sebebi ne olabilir acaba 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Utku Solak

Aynı sorun herkeste olduğu gibi benim de 1.25 Flairim'de de var. Özellikle hava soğuyunca daha çok yapmaya başladı. Bakalım çözüm olacak bir cevap gelecek mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg varsa.
Önce 100-150 km sadece benzinde kullanıp deneyin.
Araç Düzelirse lpg kalibrasyonu bozuk demektir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg varsa ilk etapta eviniza yaklastiginizda araci benzine alin sistemdeki gaz tamamen bosalsin. Sonra sabah calismada sikinti olmazsa lpg diyaframi patlamistir regulator genelde tamir etmezler degisimi gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Muhammed Kacar
(düzenlendi)

Aynı sorunu geçen hafta sonu çözdüm. Hatta bende durum biraz daha ileri gitmeye başlamıştı. Sabahları gaza bastığım anda boğulup aracın durmasının yanı sıra, daha sonradan araç 100 ile giderken birden gaz yememeye ve hız düşürmeye başlamıştı.Benim aracımda hava akış sensörünün temizlenmesi ile tamamen sorun ortadan kalktı. Yaptığım araştırmalara göre bu sorunun sebebi bir çok yerden kaynaklanıyor olabilir. En azından ben bu şekilde sorundan kurtulmuş oldum.

tarihinde Muhammed Kacar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Okudan
On 24.11.2017 at 11:02, Muhammed Kacar yazdı:

Aynı sorunu geçen hafta sonu çözdüm. Hatta bende durum biraz daha ileri gitmeye başlamıştı. Sabahları gaza bastığım anda boğulup aracın durmasının yanı sıra, daha sonradan araç 100 ile giderken birden gaz yememeye ve hız düşürmeye başlamıştı.Benim aracımda hava akış sensörünün temizlenmesi ile tamamen sorun ortadan kalktı. Yaptığım araştırmalara göre bu sorunun sebebi bir çok yerden kaynaklanıyor olabilir. En azından ben bu şekilde sorundan kurtulmuş oldum.

Bu bahsedilen sikintinin aynisi yada benzeri benim aracimdada var

2000 model aracim

araba sogukken ilk calistirmada araci hareket ettirince birden stop ediyor

tekrar calistiriyorum bir kac kez ayni seyi yapiyor

araba hareket ettikten sonra 500metre bile gitse daha sonra  bu sorunu kesinlikle tekrarlamiyor

motor sicakkende kesinlikle tekrarlamiyor 

hava akis sensorunu temizletmeyi deneyecegim

hatta kendimde yapabilirsem yapmayi deneyecegim 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Necdet Tuzkan

Arkadaşlar merhaba problem aynı olduğu için yeni bir konu açmak istemedim.
2000 fiesta 16v 1.25 motor araç soğuk havalarda boğuluyor gaz yemiyor, yapmadığım şey kalmadı ancak çözüm bulamadım.
Konu içeriğinde aynı problemi yaşan arkadaşlar maf sensörü temizledikten sonra problemin ortadan kalktığından bahsetmişler ancak; tüm hava emiş yollarına bakıyorum hava akış metre bulamadım konuya hakim olan arkadaşlardan bir ip ucu rica ediyorum.
Maf sensör yerine emme manifoldu basınç sensöründenmi bahsediyorlar aceba.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Bugün map sensör ve rolanti motorunu temizledim çalışması gayet güzel oldu, yarın kullanınca belli olacak son durumu burada paylaşırım.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Yukarıda yaptığım işlemlerden sonra problem çözülmüş gözüküyor her hangi bir tekleme stop etme olmadı.
Vagcı olarak Ford'udu öğrenmiş olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yukarıda yaptığım işlemlerden sonra problem çözülmüş gözüküyor her hangi bir tekleme stop etme olmadı.
Vagcı olarak Ford'udu öğrenmiş olduk.

Bunun arıza tespit cihazı yok mu Necdet abi ? VW bu konuda çok iyi. Bağlantı kablosu kolay bulunuyor ucuz da , ücretsiz programlar havada uçuşuyor . Böyle eşin dostun arabasını ufak tefek tamir ediyorum elimden geldiğince arıza tespiti ve tamirat konusunda en iyi vag grubu arabalar en sıkıntılı arabalarda fransızlar . Reno için programdır cihazdır bir sürü uğraştık , ettik kadrana bir bağlantı yaptık araba cortladı [emoji23] alakasız arıza ışığı felan yakıyordu sıfırladım da zor yırttım. Birinin de sileceğini sıkıyordum elimde kaldı renolar tam bir baş belası [emoji34].Ford yine biraz imanlı [emoji3] .
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan
Bunun arıza tespit cihazı yok mu Necdet abi ? VW bu konuda çok iyi. Bağlantı kablosu kolay bulunuyor ucuz da , ücretsiz programlar havada uçuşuyor . Böyle eşin dostun arabasını ufak tefek tamir ediyorum elimden geldiğince arıza tespiti ve tamirat konusunda en iyi vag grubu arabalar en sıkıntılı arabalarda fransızlar . Reno için programdır cihazdır bir sürü uğraştık , ettik kadrana bir bağlantı yaptık araba cortladı [emoji23] alakasız arıza ışığı felan yakıyordu sıfırladım da zor yırttım. Birinin de sileceğini sıkıyordum elimde kaldı renolar tam bir baş belası [emoji34].Ford yine biraz imanlı [emoji3] .
Vag com var fakat Ford için almadım henüz bakınıyorum uygun bir şey bulup alacam. Yoksa böyle deneme yanılma yoluyla zor oluyor neyseki map ve rolanti motoru çok kirlenmişti onları temizleyince tekleme tükleme kalmadı inşallah bir daha tekrarlamaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...