İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - H7 Kısa Led-H1 Uzun Led

Yusuf_Ekici

Recommended Posts

Yusuf_Ekici

Herkese merhabalar uzunca bir süredir led xenon diye piyasada dolasan ampülleri inceliyorum,ama 2009 ve üstü fiestalara uygulamalı montajini yapan memnun kalan yada kalmayan artıları eksilerini belirten bir konuya rastlamadım bu konuda bizzat kendisi kullanip isik performansi ve montajiyla alakalı fikirleri olan arkadaslardan degerli yorumlarıni bekliyorum.Ayrica aracımin kisa ve uzun ampüllerini kendim philips xtreme visuon %150 olanlarla degistirdim aydinlatmasi gayet iyi memnunum ama gorsel olarak beyazi seviyorum ,bu arada ampül yuvalarini ve montaji hakkinda bir bilgim olmus oldu.Tahminimce led olan ampulun boyutu , kisa ampul yuvasina olmayacak gibi duruyor cesaret edip alip montajini yapamam diyerekten alamadim.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.Konu farkli yerlerde farkli baslik adinda acilmis ise kalabalik olmamasi acisindan silinebilir tesekkürler saygilar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gerçek adı Led tipi dir. led xenon diye birşey yoktur, xenon/halojen başka tiplerdir..

fiestada uzun ampülü olarak gerçek aydınlatma veren, fanlı tip sığmıyor. çakma H1 takıp çat çat selektör yapaıyorlar anca..

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Halojen fara led takıp,önümü çok iyi görüyorum diyen duymadım.arabanın karşısına geçip izlemekse amaç görüntü güzel olabilir ama aydınlatmaksa niyet, led malesef istenen seviyede değil. Orjinal ledli araçların çoğu dahi çok iyi aydınlatmıyor malesef. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Konusu açılmış iken şöyle birşey sorayım o zaman. Sizce mercekli h7 farda, h7 normal halojen mi, h7 4300k xenon mu, yoksa h7 led mi daha iyi olur? Öncelikli amaç yol görüşünü ve güvenliğini arttirmak. Gözlerimde astigmat oldugu icin aksam ozellikle yagisli havalarda sıkıntı cekebiliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

2 yıldır Osram night breaker kullanıyorum ve çok memnunum orijinal ampullerden çok daha iyi aydınlatıyor, şimdiye kadar maşallah patlamadı [emoji4] tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Aslında araçta 2 yıl önce taktığım h7 xenon kit var. Fakat 1 yıldır yurt dışında olduğum için kullanamadım geçen yıl. Aslında emin değilim halojene göre daha mı iyi daha mı kötü. Araçta otomatik far sensörü olduğu için sanırım, araç ilk çalışmada farları elimle açmazsam, ampüllerden birisini, far konumunu kapat aç yapana kadar tekrardan yakmıyor :) Bunun balast veya ampülden olduğunu düşünmekteyim. Bu sebeple ya yeni bir xenon kit alacağım, ya da dediğiniz gibi Osram night breaker laser düşünüyorum :) Bu arada, aracın marş alırken bazenleri xenonu yakamaması ile ilgili fikri olan var mı acaba :)?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bahsettiginiz sikintinin xenon balastindan oldugunu dusunuyorsaniz bi yer degisikligi yapin ona gore karar verin. Sonradan yapilan uygulamalarda genelde bu problem var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
20 saat önce, Burak Güler2 yazdı:

Konusu açılmış iken şöyle birşey sorayım o zaman. Sizce mercekli h7 farda, h7 normal halojen mi, h7 4300k xenon mu, yoksa h7 led mi daha iyi olur? Öncelikli amaç yol görüşünü ve güvenliğini arttirmak. Gözlerimde astigmat oldugu icin aksam ozellikle yagisli havalarda sıkıntı cekebiliyorum.

H7 mercekli farda dandik sayılabilecek led ampul test ettim. Işık dağılımı gayet iyiydi. Ama gözle ilgili probleminiz varsa osram nbu gibi ampulleri tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Burak Güler2
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bahsettiginiz sikintinin xenon balastindan oldugunu dusunuyorsaniz bi yer degisikligi yapin ona gore karar verin. Sonradan yapilan uygulamalarda genelde bu problem var.

Sağ taraf yapıyordu, bu sebeple ampüllerin yerini değiştim hala sağ taraf devam etmekte. Balastların yerini değişmedik çünkü farın altına silikon+çift taraflı bant ile yapışık duruyor iki yıldır. Bozmak istemedim :)

3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

H7 mercekli farda dandik sayılabilecek led ampul test ettim. Işık dağılımı gayet iyiydi. Ama gözle ilgili probleminiz varsa osram nbu gibi ampulleri tercih edebilirsiniz.

Led görünüş olarak gerçekten güzel duruyor. Ama kuvvetli bir led bulup performansını test edemedim. Fiyatları malum, eğer beklendiği gibi olmazsa çöp olucak belki de :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sağ taraf yapıyordu, bu sebeple ampüllerin yerini değiştim hala sağ taraf devam etmekte. Balastların yerini değişmedik çünkü farın altına silikon+çift taraflı bant ile yapışık duruyor iki yıldır. Bozmak istemedim [emoji4]

Siz yine de bir deneme yapin derim :) Eski aracim Bora da ilk hatayi sag taraf veriyordu ama balast bozuk degildi. Yani teorik okarak sikinti olmamasi lazim iken pratikte sag taraf hata verirdi. B5.5 Passat vardi arkadasta ona mercekli xenom yaptik onda da ayni sikinti oldu. Valla fikrim su yonde sag tarafa da soldan hat gittigi icin mesafe uzayinca farda hata aliyorsuj.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Olabilir degisimden önce öyle deneyeyim bir de :) dediginiz gibi belki de 0 başka olsa bile yibe aynı durum oluşacak belki de sağ tarafta. Uyarınız için teşekkürler  :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf_Ekici

Herkese merhabalar yaptigim arastirmalar sonucu bilgi sahibi oldum.forumdan pek de  olumlu yorumlar bulamasamda mercekli kisa farlarima inwells marka 8000 lümen h7 led sparisimi verdim montajini kendim yapmaya calisacagim merceksiz bir aracta isik performansini deneme firsati buldugumdan denemeye karar verdim.bilindik sari renkli ampullere gore aydinlatmasini begendim montajini yapacagim yaptiktan sonra mercekli farlardaki isik performansini ve gorus mesafesini eski phlips extreme visuon ampullerime gore kiyaslama firsatim olacak resimde eklemeyi dusunuyorum.saygilar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yusuf resimleri mümkün mertebe manuel pozlama ile çeker misin? Fark veya hatalar daha belirgin olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer
On 09.11.2017 at 12:37, Burak Güler2 yazdı:

Sağ taraf yapıyordu, bu sebeple ampüllerin yerini değiştim hala sağ taraf devam etmekte. Balastların yerini değişmedik çünkü farın altına silikon+çift taraflı bant ile yapışık duruyor iki yıldır. Bozmak istemedim :)

balastla alakalı değil tesisatla alakalı sanırım ben far modifiyesi yaptım mercekleri değiştirdim bixenon yaptım ara ara aynı hatayı bendede veriyor sağ taraf çok nadirde olsa yanmıyor zaten otomatik farı ampüller ve balastlar için okadarda sağlıklı bulmuyorum çalıştırma anında  kapatmak en mantıklısı 

Yorum bağlantısı
Yusuf_Ekici

Arkadaslar merhaba buyuk hayallerle almis oldugum led h7 ler far yuvasina oturmadigindan montaji olmadi ayrica arka kapak da tam kapanmadi bu konuda fikir verecek bir arkadasimiz yok mu

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende Focus'un uzunlarına H1 led sipariş verdim. Sellektör için kullanacaktım. Led ampüller geldi ama focusa montaj imkansız. Focus'un farlarında ampüller tel yay ile sabitlenmiyor. Ayrı bir başlık ile sabitleniyor. Bu yüzden led ampülü sabitleyemedim. Elimde 12v 10amper güc kaynağı vardı ve deneme yaptım. Aydınlatma ve odaklama çok iyi olmuştu. Uzunlarda ve sellektörde kullanacağım için problem olmayacaktı. Renkte gün ışığı rengiydi ama malesef focusa olmuyor.
WG3rPP.jpg

kXdYDy.jpg

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Arkadaslar merhaba buyuk hayallerle almis oldugum led h7 ler far yuvasina oturmadigindan montaji olmadi ayrica arka kapak da tam kapanmadi bu konuda fikir verecek bir arkadasimiz yok mu

65 mm led farlar var ben sipariş verdim gelicek inşallah yurt dışındaki malum siteden.
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
8 saat önce, Yigit Özdal yazdı:

65 mm led farlar var ben sipariş verdim gelicek inşallah yurt dışındaki malum siteden.

link ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Link geldi. Acaba farklı bir ürünmü die baktım ama aynıymış. Sabitleme icin yay tel olmadığı için malesef bunlarıda takamayacağım :)

Yorum bağlantısı
Yusuf_Ekici
21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aldığınız ampulü görebilir miyiz.

Mehmet bey resim ekleyemiyorum fakat inwells marka h7 led zenon bilinen sitelerde var fiyati 85,50 90.00 arasi 

Yorum bağlantısı
Yusuf_Ekici

Almis oldugum ledin orijinal ampulde bulunan tirnaklari ile uyumsuz ampul yuvaya sabitlenmiyor ayrica uzunlugu,arka kisminda bulunan sogutma fani farin komplesinin geometrisine uygun degil ledi bir sekilde sabitledik diyelim bu sefer sogutma fani arka far tozlugunu kastirdigi icin kapanmiyor.kapagi kesmemiz gerekiyor bir tanesini kestim deneme amacli bu seferde dis etkenlerden etkileniyor arabaya basincli yikama makinasiyla yikadiktan sonra farin icine su aldigini ve camlarin icten bugulandigini farkettim,cok canim sıkıldı.xenon kit almaya karar verdim deneyecek arkadaslarin bilgisine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...