İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - H7 Kısa Led-H1 Uzun Led

Yusuf_Ekici

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Mehmet bey resim ekleyemiyorum fakat inwells marka h7 led zenon bilinen sitelerde var fiyati 85,50 90.00 arasi 

Fanlı ledler her fara sığmıyor.
Bu tarz deneyebilirsiniz ancak soğutma için kapağı kesip uçları dışarı çıkarmak gerekebilir.

4493439af379b506ec0cd8ddb69152c1.jpg
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emir Kaan Güler
Yusuf_Ekici yazdı:

Herkese merhabalar uzunca bir süredir led xenon diye piyasada dolasan ampülleri inceliyorum,ama 2009 ve üstü fiestalara uygulamalı montajini yapan memnun kalan yada kalmayan artıları eksilerini belirten bir konuya rastlamadım bu konuda bizzat kendisi kullanip isik performansi ve montajiyla alakalı fikirleri olan arkadaslardan degerli yorumlarıni bekliyorum.Ayrica aracımin kisa ve uzun ampüllerini kendim philips xtreme visuon %150 olanlarla degistirdim aydinlatmasi gayet iyi memnunum ama gorsel olarak beyazi seviyorum ,bu arada ampül yuvalarini ve montaji hakkinda bir bilgim olmus oldu.Tahminimce led olan ampulun boyutu , kisa ampul yuvasina olmayacak gibi duruyor cesaret edip alip montajini yapamam diyerekten alamadim.bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.Konu farkli yerlerde farkli baslik adinda acilmis ise kalabalik olmamasi acisindan silinebilir tesekkürler saygilar.

Konu hortlayacak ama araştırmalarım sonucunda evet fiestaya fanlı modeller sığmıyor fakat ben şunu yapmayı düşünüyorum. Kısalara yani en sık kullanılanlara philips in ledleri var arkasında fan yok kumaş tarzında bişey var boşluğa sığıyor. Uzunlara da selektör amacıyla led lerin mini modelinden takılabilir

Yorum bağlantısı
Ali çal
Emir Kaan Güler yazdı:

Konu hortlayacak ama araştırmalarım sonucunda evet fiestaya fanlı modeller sığmıyor fakat ben şunu yapmayı düşünüyorum. Kısalara yani en sık kullanılanlara philips in ledleri var arkasında fan yok kumaş tarzında bişey var boşluğa sığıyor. Uzunlara da selektör amacıyla led lerin mini modelinden takılabilir

Ben fiesta da kısa h7 uzun h1 şeklinde 7-8 ay kadar kullandım arka kapağı fan boyutunda kesip dışardan sprey boya kapağı ile çıkıntı olacak şekilde yapıştırdı kullandım. Merceksiz farlarda bu şekilde kullanırken aydınlatma fena değildi idare ediyordu ama mercekli çıkma far alıp onunla kullanmaya başlayınca ışık yetmemeye başladı merceğe halojen taktım ledden iyi aydınlatma oldu ama görüntü güzel değildi sonra h7 xenon kit aldım taktım onda da xenon ampulün üstündeki tel gibi şeyin gölgesi yola vuruyordu en son eski mercekli farlarımı açtırıp bi xenon mercek montajı yaptırdım h7 kitin balastını çevirici ile d2s ampul ile kullanıyorum şu an ve eskiden resmen kör geziyormuşum. 7-8 ay boyunca ledlerle uğraşmış biri olarak sizlere tavsiyem mercek dönüşümü imkanı yoksa kaliteli bir halojen alıp devam etmeniz selektör için uzunlara led takılabilir ala kısalar için ledi kesinlikle tavsiye etmiyorum 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...