İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Ön Sağ ve Sol Camlardan Ses Geliyor

Burak Güler2

Recommended Posts

Burak Güler2

Merhaba arkadaşlar,

Sorunum şöyle. Normal zamanlarda sesi pek duyamıyorum. Fakat, özellikle bass ağırlıklı bir şarkı açarsam, bass vurdukça, sağ ve sol yolcu camlarından ses geliyor. Sanırım titreşim etkisiyle fitiller cama çarpıyor ve ses yapıyor. Camları az bir şey aşağı aldığımda, ses kesiliyor(veya komple açarsam). Aynı şekilde camla fitil arasına parmağımla güçlüce basarsam ses yine kesiliyor. Fakat cama bastırarak gezmek çözüm değil tabi ki :D Siz değerli forumdaşlarımın fikrini almak istedim. Fikir veya çözüm açısından. Saygılarımla. İyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Sadece yorum olarak

Bazı araçlar da camın kapandığı üst nokta da siyah küçük bir parça oluyor.

Öyle bir parça tadabilirsen belki cam sıkışır,ses kesilebilir 

Yorum bağlantısı
Burak Güler2
5 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Müziğin sesini kısın :)

Aslında müzik sesi fazla da değil. 30 üzerinden 10 dan sonra başlıyor eğer parça da bass ağırlıklı kısımlar var ise :)

4 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Sadece yorum olarak

Bazı araçlar da camın kapandığı üst nokta da siyah küçük bir parça oluyor.

Öyle bir parça tadabilirsen belki cam sıkışır,ses kesilebilir 

Acaba bir görsel veya link alabilir miyim? Eğer böyle birşey varsa kuvvetle muhtemel çözücektir veya azalacaktır. Çünkü dediğim gibi sıkışınca yapmıyor bu sesi.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Hangi model veya hangi araç bilmiyorum... siz söyleyince aklıma düştü. belki aynı amaçlı kullanılmıştır.

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Konuya şöyle bir güncelleme getireyim belki aynı sorundan şikayetçi olanlar vardır. Sorun ön kapı camlarındaki krom kaplamalardan dolayı oluyor. Krom kaplama olan kısım, cama veya büyük ihtimalle saca vuruyor. Bu kromları çıkartıp altlarına çift taraflı bant yapıştırarak sabitlemeye çalıştık. Sorun bir nebze de olsa azaldı. Eğer sorun tekrarlarsa veya tekrar gıcık etmeye başlarsa kromları tekrar söküp, altına komple silikon sıkmayı veya akvaryum hortumu gibi ince esnek bir plastik yerleştirmeyi düşünüyoruz :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çıta olabilir. Veya cam rayında boşluk oluşmuştur. Kapı yüzünü söküp yüksek seste neler oluyor bakmak gerek

Yorum bağlantısı
Burak Güler2
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çıta olabilir. Veya cam rayında boşluk oluşmuştur. Kapı yüzünü söküp yüksek seste neler oluyor bakmak gerek

Cam rayı ne oluyor bilmiyorum :) ama sorun dediginiz gibi krom çıtalardan kaynaklaniyor. Sadece en iyi çözümü bulamadik daha. Simdilik altına 3m bant koyduk. Fakat dikkatli bakarsaniz hafif potluk yaptı bu sefer de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...