İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - 2011 Selective Anahtarsız Giriş Düzgün Çalışmıyor

İlyas Demirbaş

Recommended Posts

İlyas Demirbaş

2011 model selective mondeo aldım  araca yaklaşınca kapılar açılma ve uzaklaşınca kapılar kapanma işlemi yapmıyor bu özellikler selective de standart değilmiydi.bir ayarrlar mı kapalı açmam mı gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Böyle bir özellik selective donanımda yok. Sadece anahtarsız çalıştırma mevcut. Anahtarsız giriş yok diye biliyorum. En azından benim araçta öyleydi. 

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Ben bu aracı almadan önce baktığım araçlarda araçdan uzaklaşınca kapılar kilitleniyordu. Araca yaklaşınca kapılar açılması yoktu ama kapılar uzaklaşınca kilitleniyordu. bunda da o özellik olması lazım. incelemelerde bu konu yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
On 09.11.2017 at 15:41, İlyas Demirbaş yazdı:

Ben bu aracı almadan önce baktığım araçlarda araçdan uzaklaşınca kapılar kilitleniyordu. Araca yaklaşınca kapılar açılması yoktu ama kapılar uzaklaşınca kilitleniyordu. bunda da o özellik olması lazım. incelemelerde bu konu yazıyordu.

Araçtan uzaklaşınca kapıların kilitlenmesi özelliği benim aracımda mevcuttu fakat hareket halinde kapıların kilitlenmesi özelliğini aktif etmeye çalışırken bir şekilde de aktif ettim.Çok uğraştım halen çalışmıyor.Aracın yanına geldiğiniz zaman kapı kolunu çekmeden kapılar açılmıyor.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Mondeo'da keyless entry bile olsa araç kendi kendini kilitlemez.

Bu donanım Türkiye'de belki 3 5 araçta var yada yok, çok sınırlı sayıda.

Yanına yaklaşınca otomatik açıyor, uzaklaşınca kitliyor diye düşünüp arabayı kilitlemeden uzaklaşmayın.

Keyless Entry olan araçlarda kapı kolunda bir tuş var ve o tuş vasıtası ile aracı kilitliyor veya açıyor anahtarı cebinizden çıkartmadan.

RrWSAx.jpg

Aşağıdaki resimdeki düğme çok araçta var ama çok bir esprisi yok. Anahtarı cepten çıkart, tuşa bas kapılar açılsın sonra içeri gir o tuşla aracı çalıştır.

Rmrow4.jpg

http://www.fordmanuals.org/page-2788.html

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
23 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Mondeo'da keyless entry bile olsa araç kendi kendini kilitlemez.

Bu donanım Türkiye'de belki 3 5 araçta var yada yok, çok sınırlı sayıda.

Yanına yaklaşınca otomatik açıyor, uzaklaşınca kitliyor diye düşünüp arabayı kilitlemeden uzaklaşmayın.

Keyless Entry olan araçlarda kapı kolunda bir tuş var ve o tuş vasıtası ile aracı kilitliyor veya açıyor anahtarı cebinizden çıkartmadan.

RrWSAx.jpg

Aşağıdaki resimdeki düğme çok araçta var ama çok bir esprisi yok. Anahtarı cepten çıkart, tuşa bas kapılar açılsın sonra içeri gir o tuşla aracı çalıştır.

Rmrow4.jpg

http://www.fordmanuals.org/page-2788.html

Teşekkür ederim çok net bir bilgi oldu keşke almadan önce forma sorsaydım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

bu araçta araca yaklaşınca kapının açılması veya uzaklaşınca kapanması var veya kesin vardı diyen varsa ben bunu ne eder eder kendi aracımda aktif ederim. bi kaç kere baktım bulamadım. ama var diyosanız daha detaylı bakarım.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
(düzenlendi)
3 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

bu araçta araca yaklaşınca kapının açılması veya uzaklaşınca kapanması var veya kesin vardı diyen varsa ben bunu ne eder eder kendi aracımda aktif ederim. bi kaç kere baktım bulamadım. ama var diyosanız daha detaylı bakarım.

Ben aracı 2 kasımda aldım bu aracı almadan önce aynı özellikde  2011 model Ford mondeo Selective 160 bg lik araca baktım krem rengi deri koltuk araba da bizzat denedim uzaklaşınca kapılar kilitlendi. Benim aldığım araçda da adam var dedi ama ben daha önce bildiğim için denemedim birde anahtar aküsü zayıf bilgisi vardı hata ekranında öyle durumlarda kapıları kilitlemeyeceğini okumuştum ondandır diye aklıma geldi ama arabayı aldıktan sonra pil sorununu giderdim. ama kapılar kilitleme yapmadı halada yapmıyor. ama kapılara yanaşınca açma olayı yoktu sadece arabadan uzaklaşınca kilitleme yapıyordu.

Hatta baktığım aracın linkinide vereyim arayın sorun isterseniz...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ford-mondeo-selactive-160hp-yer-ucagi-garaj-arabasi-422997730/detay

tarihinde İlyas Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
1 dakika önce, Fatih Aslan yazdı:

bunu yapabilirsem yazacam buradan.

Sizin ekleyebildiğiniz baska özellikler varmı? Özellikleri nasıl ekliyorsunuz bizde deneyelim olmazsa elm config lazımmı onu sipariş olarak vermeyi dahi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

malesef böyle bir özellik yok. ama benim lastik basınç sensörleri yok onun uyarısını kapattım. araç hareket ettiğinde kapılar kitleniyodu onuda kaldırdım (biri binmeye çalıştımı açmak zorunda kalıyordum). bide start stop yok kısmını var işaretledim ne işe yarıyo anlamadım. ışıklarda stop edip gaza basınca çalışma sandım ama pek öyle bişe yapmıyor.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
6 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

malesef böyle bir özellik yok. ama benim lastik basınç sensörleri yok onun uyarısını kapattım. araç hareket ettiğinde kapılar kitleniyodu onuda kaldırdım (biri binmeye çalıştımı açmak zorunda kalıyordum). bide start stop yok kısmını var işaretledim ne işe yarıyo anlamadım. ışıklarda stop edip gaza basınca çalışma sandım ama pek öyle bişe yapmıyor.

Fatih bey bende otomobil hareket edince kilitleme özelliği olmadığı için canım sıkılıyor 2011 den sonra ki modellerde o özelliğin olmadığı söyleniyordu. Bu özellik nasıl açılıyor o zaman bir bilgi versenizde bende denesem birde elinizde ki elm config cihazın özellikleri nedir bende bir tane elm 327 bunla yapabilirmiyim. Sizde olan cihazın linkini verseniz bende bir incelesem.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
On 18.11.2017 at 21:46, Fatih Aslan yazdı:

https://tunnelrat-electronics.fwscart.com/USB_Modified_ELM327/p4541936_17045457.aspx

ürün bu. bende bu siteden yurt dışından getirtdim. türkiyede yok muhtemelen.

bununla elmconfig programına bağlanıyorum. neyse oraya kadar gelirsen o kısmıda anlatırım karışık biraz.

bende elm 327 bluetooth bağlantılı var bunla da yapabilirmiyim acaba elmconfig programını internetten mi indiriyoruz.anlatsanız bir denesem fırsat bulunca. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
On 19.11.2017 at 22:20, İlyas Demirbaş yazdı:

bende elm 327 bluetooth bağlantılı var bunla da yapabilirmiyim acaba elmconfig programını internetten mi indiriyoruz.anlatsanız bir denesem fırsat bulunca. 

hayır olmaz. kablolu 500k ford modifiyeli olmalı.

hafız bu konuda çok zayıfsın. şimdi seni linklere yönlendiririm videolarını izle yap derim ama öyle kolay iş değil. benim yüzümden ecuyu yakma veya tüm ayarları silme ihtimalin var. tonla masraf çıkacarabilirsin. ayrıca elmconfigde öle senin tahmin ettiğin gibi büyük şeyler yapamıyorsun basit bi iki ayar.

yok yinede ben illaha deniyecem diyosan;

http://koyuncum.com/ford-focus-2-c-max-kuga-elm327-ile-arac-konfigrasyonu/

bunları incele..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...