İçeriğe Yönlendir

Cam Filmleri'ne Geçici Süre İle Serbestlik

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Servet Aydın

Avrupa'daki terör ile bizdeki bir değil. Tamamen içi görünmeyen aracı trafikten men etsinler, fabrikasyon dahil satışı yasak olsun. Ancak, içi görünecek kadar filme izin verilsin, ön cam yasak olsun. Kim ne marka kullanırsa kullansın.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

İşin kötü tarafı muayenede hala ağır kusur olarak kaldı. Bence bu trafik cezasındanda önemli bi konu. Asıl bunu kaldırmaları lazım hüküme konuyu netleşterene kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ön ve ön yanlarda olmayacak desinler arkalarda %70 desinler olsun bitsin. AB standardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ihtiyaç esas olarak ön yan camlarda yalnız, yoksa arkalara perde takarız, ön yan cama yasak olursa at gitsin filmleri, olmaz bu iş, uzun yolda yanmamak için istiyorum filmi, yada IR geçirmez şeffaf film isterük, yoksa olmaz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Birkaç gün önce tüvtürk web sitesinde cam filmi ağır kusur olarak yazıyordu. Bugün baktığımda hafif kusur olarak düzeltmişler çok şükür.be8fd70de68828ffe43e18edab570590.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
21 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yan hocam biraz. yahut gömlek giy.

şeffaf filim zaten serbest olmalı.

ır kesen şeffaf varmı, güvenlik filmi harici, gömlek olmaz, zaten pişiyorum sıcaktan :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 15.11.2017 at 21:21, Mehmet Göktürk yazdı:

ön ve ön yanlarda olmayacak desinler arkalarda %70 desinler olsun bitsin. AB standardı.

E Amerika'da böyle değil? Ön yan camlara da izin veriliyor belli bir ölçüde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

E Amerika'da böyle değil? Ön yan camlara da izin veriliyor belli bir ölçüde.

onlar rednek

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim camın varlığı ve yokluğu belirsiz ama işini gayet güzel yapıyor. Camı açarsam kolum yanıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Emer

3 gün önce komşum araç muayenesinden orta derece cam filmi ile hafif kusur ile geçti

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Yavaş

İlk çıktığında kanun söktürmüştüm 3M leri:( Bi netleşsin diye de bekliyordum.

Artık önlere 1 numara arkalara 2 numara taktıralım mı biraz daha bekleyelimmi.

http://www.milliyet.com.tr/cam-filmi-tartismalarina-son-ekonomi-2575363/

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın geçen hafta düzenlediği toplantıda cam filmi tartışmasına son nokta konuldu. Toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na sunulan tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Tasarıda sürücülerin arkasında kalan camlara film uygulanabileceği kaydedilirken, uygulanan filmle birlikte camın ışık geçirgenliğinin yüzde 70’in altında olabileceği belirtildi. Yolcu taşıma araçlarında acil çıkış camlarına film uygulanamayacağı kaydedildi. (Gazete Habertürk)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kanunen bir sınır getirmeye çalışmışlar ama bu da olmaz. Hadi on camlar tamam arka camlar 70 in altında olabilir ne demek ki. Sıfır ışık geçiren de takılabilir demektir. Ayrıca bu nasıl kontrol edilir edilecek. Uygulama da sıkıntı olacak gibi geliyor. Ha İçişleri Bakanlığı zaten şu an cezayı kaldırdığı için hiçbir polis de uygun olsun olmasın ceza yazmayacaktir. Yeni hır yönetmelik yada kontrol mekanizması çıkmadan

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

%70 kaç numaraya denk geliyor peki :)

Benim önler 1 arka yanlar ve arka cam 2 numara

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Durun, kimse takmasın daha. Olmayan elleşmesin.

Haberi yanlış lanse ediyorlar, millet sonra habercilere göre yol alıyor.

Haberde gözden kaçan bi durum var ki, orada sadece öneri verilmiş. Kanun çıkmadı daha.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla ön yan camlar 2 numara arka kapı ve kelebekler 3 bagaj 2 numara hayırlısı bakalım sonuç ne olacak

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
2 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

yahu söktük şimdi takıcaz kafada bi dünya soru işareti gene :(

Al benden de o kadar abi.:unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...