İçeriğe Yönlendir

Kar Zinciri Hakkında

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Barış AÇIL

Bugün 2015 yılında aldığım zinciri denedim, kuru da tecrübe edeyim dedim.

1 saat uğraştım ama anlaşıldı nasıl takilacagi. Dışarıda umarım çok uğraştırmaz.

7f5f0e7a0535b41ded0df453697959dc.jpge45f21635d59c2250a124411b6edfd30.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Barış AÇIL yazdı:

Bugün 2015 yılında aldığım zinciri denedim, kuru da tecrübe edeyim dedim.

1 saat uğraştım ama anlaşıldı nasıl takilacagi. Dışarıda umarım çok uğraştırmaz. 

Hey gidi eski günler, serpme zinciri zamanında çok taktık, bu takmatikler çıkınca sosyete zinciri derdik. Eldivensiz takmamak lazım, biliyorsundur, bilmeyenler için ekleyeyim aynı bijon vidaları gibi 100m gidince zinciri tekrar gerdirmek lazım. İhtiyaç olmaz umarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok çok zorda kalmadıkça , zamane arablarında zincir kullanmayın veya çok kısa mesafede çok düşük hızda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

çok çok zorda kalmadıkça , zamane arablarında zincir kullanmayın veya çok kısa mesafede çok düşük hızda

Neyi bozuyor?

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Eldivensiz takmamak lazım, biliyorsundur, bilmeyenler için ekleyeyim aynı bijon vidaları gibi 100m gidince zinciri tekrar gerdirmek lazım.

2007 de kardeşin aracına takip kullandiktan sonra sokerken gergi elimden kayıp parmağıma saplanmisti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

500ün kitapçığında 17" lastikler için zincir kullanmayın yazıyordu.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neyi bozuyor?

Sanırım sağlam olan her şeyi 😅 

Barış AÇIL yazdı:

2007 de kardeşin aracına takip kullandiktan sonra sokerken gergi elimden kayıp parmağıma saplanmisti.

Kötü tecrübe olmuş

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neyi bozuyor?

abs sensör kaplosu, zamane çift kavrama şanzımalar, narin motor takozları, kifayetsiz amortisör takozları falan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zinciri evde takmak ile yolda takmak çok farklıdır.. 

Takmak gerektiği zaman dışarısı -10 derece, muhtemelen gece ve tipi vardır. 

Onun için çok hevesli olmayın, ben her aracıma aldım ama hiç birinin paketini açmadım. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Ben araçlarımda kar paleti kullandım. Golf ile 50 km paletle yol gittiğimi bilirim. Lastikler yere deymiyor sarsıntıda olmuyor.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Zinciri evde takmak ile yolda takmak çok farklıdır.. 
Takmak gerektiği zaman dışarısı -10 derece, muhtemelen gece ve tipi vardır. 
Onun için çok hevesli olmayın, ben her aracıma aldım ama hiç birinin paketini açmadım. 

Ben garajda kapalı yerde sakin kafayla 1 saatte taktım ilk kez, dediginiz şartlarda önceden tecrübe yoksa takmak çok zor. Fakat yinede Mert beyin söylediği gibi lastik, davlumbazlar kar dolu iken nasıl olur yinede şüphelerim var.
En azından artık kafamda görüntü var ve keşke önceden deneseymisim demeyeceğim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...