İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Şanzıman Yağı Hakkında..

Sinan Aygar

Recommended Posts

Sinan Aygar
(düzenlendi)

S.a. hayırlı günler herkese. aracımın Şanzıman yağı değişmi yaptıracam kac numara yağ olması gerekiyor. birde aracımın fren disk balata arka fren balatarını değiştirecem bulundugum yerde fiyatlar biraz yüksek internetten sipariş verecem. bulundugum yerde parcacı şöyle bişi söledi cıkan diski getir ona göre verecez farklı farklı oluyor dedi internetten siparis vercem yanlıs gelirmi diye kafama takıldı 2000 model fiestaların diskleri standartmıdır. Şimdiden cok tsk ederim değerli yorumlarınız için.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diski şasi numarası ile sipariş verirseniz sorun olmaması gerekir.
Yağ için kılavuza bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
Sinan Aygar
18 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Diski şasi numarası ile sipariş verirseniz sorun olmaması gerekir.
Yağ için kılavuza bakmak gerek.

Eyw abi

Yorum bağlantısı
Sinan Aygar
(düzenlendi)
On 12.11.2017 at 19:26, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şase no işi çözer evet, yağ neden değişiyor merak ettim...

Tsk ederim abi. Araci tanidiktan aldim 135binde uzun zamandir kendisindeydi. Bu sure zarfinda triger degisimini ilk kez ben yaptim. Uzun zaman olmus buyuk ihtimal sanziman yagi hic degismemistir o yuzden degistirmeyi dusunuyorum.aradan baya bi yil gecmis. Aracin fren disci daha orjinal fabrika cikisli hala uzerinde.

tarihinde Sinan Aygar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Manuel Şanzıman açılmadığı sürece değişime gerek yok. Sorun da yoksa kullanmaya devam edin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Kantarcı

Şanzuman yağını yakın zamanda değiştirdim. Aracın kitapçığına bakıp yağın 75w90 olduğunu öğrendim. 2.8 litre alıyor. Castrol un 75w90 yağını aldım (1 litresini 40 tl ye)

Ben de çok şanzuman yağı değiştirmek için ustalara yalvardım fakat kimse durup dururken değiştirmeye yanaşmadı. En son baskı balata değiştirirken mecburen değiştirmek  zorunda kaldılar :)

Şunu söyleyebilirim ki aracım 88 bin kilometrede, içinden çıkan yağın zift gibi olacağını zannediyordum sonuçta 16 yıldır ısınıp soğuyor ve kullanılıyor. Fakat yağı boşaltınca gördüm ki yeni koyduğumuz yağdan bir farkı yok, gayet berrak ve açık renkli.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Kantarcı
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şanzıman sağlam demekki.. :)

Çok şükür öyle görünüyor :)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Özcan Çömez

Arkadaşlar, 2013 1.5 dizel fiesta aracımda şanzıman yağ kaçakları var. böyle bildiğin ıslak kek misali. hafta sonu şanzımancıya götürüp baktırayım diyorum. yağ değişmesi gerekirse ne yapmalıyım sizce ? hangi marka ve statüde seçmeliyim kitapçıkta bu konuyla alakalı açıklama bulamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...