İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo'm Perte Ayrıldı. MK3 mü MK4 mü?

M.Volkan Vurulkan

Recommended Posts

M.Volkan Vurulkan

Herkese merhabalar,

Uzun uğraşlar sonucu bulduğum aracım 2 aylık serüvenimden sonra dikkatsiz bir şöförün son gaz arkadan vurması ile perte ayrıldı. Kaskodan gelecek paranın üzerine birşeyler ekleyerek max. 37.000-39.000 TL civarında, benzinli ve manuel vites, dolu paket bir Mondeo bakıyorum. Gerek yurtdışı, gerek yurtiçi sitelerde yaptığım araştırmalar sonucu MK3 (2007) veya MK4 arasında kaldım. MK3'ün motor, konfor, malzeme kalitesi olarak daha iyi olduğunu söyleyenler çok. Yeni kasa yeni kasadır diyenlerde. Benim için konfor, performans ve az arıza önemli. Bu fiyatlara temiz 2007 ghia, ghia x ler de, titanium mk4 ler de var. Tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? Hangisini tercih etmeliyim. Ya da ikiside değil, şunu al diyenlerde var mı? (D segmenti tercihim.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2007 mk3 dizel otomatik kullanıyorum, gözüm gibi bakıyorum ama diğer gozum mk4 diyor. Mk4 derim ben..

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

Mk3 çok yakışıklı bir araba bence. Mk4 ten yakışıklı. Bende 2005 ghia x var. 2007 görünüm yaptım. Ama yeni yenidir. Mk4 te alınabilir. Sana tavsiyem Yeni kasa diye Masraflı bir mk4 alacağına, temiz mk3 al. Ben şahsen kendi aracımı yeni kasa diye boş bi mk4 le değişrirmem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

geçmiş olsun kaza resimleri vs var mı? Kasko ne kadar ödeyecek belli mi? genelde çakallık yapıp az ödüyorlar haklı olsanız bile mağdur oluyor insan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun öncelikle. MK4'ün makyajlı kasaları güzel. MK3 artık bence miyadını doldurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
8 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

geçmiş olsun kaza resimleri vs var mı? Kasko ne kadar ödeyecek belli mi? genelde çakallık yapıp az ödüyorlar haklı olsanız bile mağdur oluyor insan.

Sağolun hocam, aracın arka tampon ve ön tampon haricinde sıkıntı yok. Airbagler açıldığı için perte çıktı dediler. Kasko aldığımdan fazlasını ödedi, ben de hiç itiraz etmedim :biggrin:

Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_06.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_07.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_08.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_09.j

5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun öncelikle. MK4'ün makyajlı kasaları güzel. MK3 artık bence miyadını doldurdu.

Sağolun, makyajlı kasa derken? MK4 'ler hakkında hiç bilgim yok. MK3'ler gibi belli yıllarda makyaj mı yapıldı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, M.Volkan Vurulkan yazdı:

Sağolun hocam, aracın arka tampon ve ön tampon haricinde sıkıntı yok. Airbagler açıldığı için perte çıktı dediler. Kasko aldığımdan fazlasını ödedi, ben de hiç itiraz etmedim :biggrin:

Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_06.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_07.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_08.j Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_09.j

Sağolun, makyajlı kasa derken? MK4 'ler hakkında hiç bilgim yok. MK3'ler gibi belli yıllarda makyaj mı yapıldı?

Araba toplandıktan sonra bayağı sıfır diye satılırmış :)

Geçmiş olsun tekrardan.

Makyajlı kasalarda led'li stop'lar, önde gündüz aydınlatmaları vs eklendi.

Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Araba toplandıktan sonra bayağı sıfır diye satılırmış :)

Geçmiş olsun tekrardan.

Makyajlı kasalarda led'li stop'lar, önde gündüz aydınlatmaları vs eklendi.

Aracı almayı da düşündüm kaskodan, gerçeten çok temizdi. Gerek motor, yürür gerek de kozmetik olarak. Tavanda biraz güneş yanığı vardı, malum ankara aracıydı. Performansından gayet memnundum, yeni Bursa - İzmir otobanında hiç zorlanmadan, titremeden vs 215 km yi gördüm vs. vs.. Tadını çıkaramadan gitti :biggrin:

Dediğiniz kasaları hatırladım. Bakayım onlara da.

3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Geçmiş olsun öncelikle. "Kasko şişirmesi" dedikleri bu olsa gerek.

Millete hadi oradan kasko şişirmesi nedir diyordum da. Benimki de öyle oldu :biggrin:. Gerçi Airbag ile ilgili parçalar tamamen değişecekti o yüzden çok fiyat çıktı dedi servis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

sigorta bu aracı ihale ile 18-20 bine satacak, şayet toplayıp binmek isteyen alırs ne ala, yok kazalı araç işi yapana denk gelirse o zaman adam arabayı makyajlayıp çıtır hasarlı diye 23-25'e satacak. Alan da masraf edip 29-30'a mal ederse ucuza araba aldım diyecek halbuki 2-3 daha koysa kazasını bulabilir. Bu piyasa böyle işliyor. Eğer süspansiyon konforuna önem veriyorsanız mk4 size sert gelecektir. mk4'te gemi hissi var aşırı büyük bir şey kullandığınızı hissediyorsunuz. Mk3 daha çok arabaya benziyor en boy oranıyla. mk4 benzinli 1.6 dan performans olarak memnun kalmazsınız, o paralara da ecoboost yok. yine aynı arabayı alacaksınız gibi gözüküyor mondeonun bu fiyatlarda rakibi yok gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

o kadar küçük kazada hava yastığı açılması ilginç geldi bana. 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Gecmis olsun.Butce bu ise mk4 temiz bulmaniz cok zor.mk3 un en temizini bulup almak daha mantikli bence

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

airbag ömrü 10 seneden fazlaymış demek ki

Önerilen periyot 15 sene diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko şişirmesi değil de. Servis şişirmesi vardır.
Piyasada 1000 lira olan airbagin tanesine 4000 yazarlarsa. 30 binlik aracın 10 bin hasar sınırını aşarak pert olması çok basit.

Ben mk4 derim artık.
Çok farklı araçlar.

Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
21 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

o kadar küçük kazada hava yastığı açılması ilginç geldi bana. 

Arkadaki şoför 70 km/s civarında son anda frene bastığını söyledi. O bana vurunca ben öndekine, o da öndekine vurdu. Aslında bayaa şiddetliydi.

O zaman ilanları araştırmaya devam edeceğim. Temiz MK4 bulursam beklemeden alırım, bulamazsam MK3 devam. Aklım E39 520 lere de gidiyor da 2000-2002, kaskosuz araca binmek istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

Yalnız mondeo ya arkadan vuran baya dağılmış. Mondeonun vurduğu arabada bişey yok. Mondeo çok yavaş vurdu desem , airbag açılmazdı. Öndeki arabada baya sağlammış. Kazaya karışan araçlar ne dostum. 

Aynı anda yazmışız aşağı yukarı. 

5 dakika önce, M.Volkan Vurulkan yazdı:

Arkadaki şoför 70 km/s civarında son anda frene bastığını söyledi. O bana vurunca ben öndekine, o da öndekine vurdu. Aslında bayaa şiddetliydi.

O zaman ilanları araştırmaya devam edeceğim. Temiz MK4 bulursam beklemeden alırım, bulamazsam MK3 devam. Aklım E39 520 lere de gidiyor da 2000-2002, kaskosuz araca binmek istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
2 dakika önce, Emre Yaşar yazdı:

Yalnız mondeo ya arkadan vuran baya dağılmış. Mondeonun vurduğu arabada bişey yok. Mondeo çok yavaş vurdu desem , airbag açılmazdı. Öndeki arabada baya sağlammış. Kazaya karışan araçlar ne dostum. 

Bana vuran Octavia, önümdeki Fabia, onun da önündeki 301;
Whats_App_Image_2017_09_12_at_14_49_05.j

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)

39-40 a kazalı yada çok yüksek km li mk4 bulursun. E39 ların çoğu faça yapılmış vaziyette. Dışı seni, içi beni yakar hesabı. Dediğin model BMWler, çok güzel bir kız arkadaşının olması gibi bişey. Hep bakım, hep harcayaksın, hep para yedireceksin gibi. Bence o paraya en temizinden mk3 bak. Yinede sen bilirsin. 

Bu arada bende dayım için makyajlı 2.0 dizel, mk4 selective arıyorum. Makyajlı mk4 ler gerçekten güzel. 

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

D segmentte fiyat performans olarak az bulunan markalar hariç en uygun bildiğim kadarıyla mondeo. Alırken çok araştırmıştım. Accordlar daha pahalıydı. Keza avensis de öyle. Passatı demiyorum bile. Mk4 lerde de öyle. Fiyat performans olarak en uygun arabalar sınıfında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
12 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

Accorda coktandir bakmamistim ucmus ya

Tam yazacaktım. 2005 model 500 bin yapmış 35-36 bin istiyorlar. Baya uçuk Accordlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...