İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo'm Perte Ayrıldı. MK3 mü MK4 mü?

M.Volkan Vurulkan

Recommended Posts

M.Volkan Vurulkan

MK4 lere de bakıyorum. 40.000 TL civarı. Bu fiyatlarda neredeyse hepsinin kaymağı yenmiş.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geçmiş olsun.

Mk4 için bütçeyi biraz daha arttırmalısınız.Ben uzun süredir hem dizelini hemde benzinli piyasasını takip ediyorum.Benzinli temiz mk4 ler için 45 bin civarına çıkmanız lazım.40 bin civarına alınan mk4 size masraf çıkartır.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
10 saat önce, M.Volkan Vurulkan yazdı:

Arkadaki şoför 70 km/s civarında son anda frene bastığını söyledi. O bana vurunca ben öndekine, o da öndekine vurdu. Aslında bayaa şiddetliydi.

O zaman ilanları araştırmaya devam edeceğim. Temiz MK4 bulursam beklemeden alırım, bulamazsam MK3 devam. Aklım E39 520 lere de gidiyor da 2000-2002, kaskosuz araca binmek istemiyorum :)

Kaskosuz araç derken? Şu anki kasko poliçenizi yeni alacağınız araca geçirebilirsiniz,dolayısıyla aracın yaşından ötürü kasko yapılmama sorunu yaşamazsınız. Geçmiş olsun. Mondeo görevini layıkıyla yapmış..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Geçmiş olsun aracınız foto açılarından çok temiz duruyormuş. Niyetinize girerse ihaleye giripte aracınızın temizliğine ve kazasının büyük olup olmamasına göre ihaleye girip aracınızı alabilir, kendiniz de yaptırabilirsiniz bundan kar da edebilirsiniz. Bir arkadaşım Bora aracıyla önüne çıkan bir ticariye yandan çarptı, far camında kırık bile yok, neredeyse tamponda çatlak bile yok, kaputta ezik bile yok ama ön hava yastıkları açıldı. Aracın muadilleri o zaman için 25-27 civari iken kendisi ihaleden tekrardan aracını 14 bin liraya aldı, 3-5 te masraf etti kullanmaya devam ediyor şu an.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
50 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Kaskosuz araç derken? Şu anki kasko poliçenizi yeni alacağınız araca geçirebilirsiniz,dolayısıyla aracın yaşından ötürü kasko yapılmama sorunu yaşamazsınız. Geçmiş olsun. Mondeo görevini layıkıyla yapmış..

Geçiremez Cem.  Araç pert olunca poliçe fesih edilir. Fesih edilmese bile, üstünde işlem yapması engellenir, çünkü o poliçe son görevini yapmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan
(düzenlendi)
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Bunu bilmiyordum açıkçası. Teşekkürler bilgilendirme için.

Edit: Alttaki mesajı da yeni gördüm.

51 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun aracınız foto açılarından çok temiz duruyormuş. Niyetinize girerse ihaleye giripte aracınızın temizliğine ve kazasının büyük olup olmamasına göre ihaleye girip aracınızı alabilir, kendiniz de yaptırabilirsiniz bundan kar da edebilirsiniz. Bir arkadaşım Bora aracıyla önüne çıkan bir ticariye yandan çarptı, far camında kırık bile yok, neredeyse tamponda çatlak bile yok, kaputta ezik bile yok ama ön hava yastıkları açıldı. Aracın muadilleri o zaman için 25-27 civari iken kendisi ihaleden tekrardan aracını 14 bin liraya aldı, 3-5 te masraf etti kullanmaya devam ediyor şu an.

Satiş için vekaletname istiyorlar. Müşteri çıkmış. Neyse artık. Hayırlı olsun alana.

tarihinde M.Volkan Vurulkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

gecmiş olsun şimdi bu araç perte cıktıya toplandıktan sonra trafiğe cıkıyor mu sigorta kasko oluyor mu tekrar.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
gecmiş olsun şimdi bu araç perte cıktıya toplandıktan sonra trafiğe cıkıyor mu sigorta kasko oluyor mu tekrar.
Sigortasiz cikamaz da kasko olmuyo heralde
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun.

Titanium MK4 alabiliyorsanız MK4 alın.

Mondeo'nun yolcu hava yastığı nereden açılıyor diye merak ediyordum, bu merakımı da gidermiş oldum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Pert araca Kasko yapan şirketler var,ama tekrar kaza geçirdiğinde çıkma parça veriyor kasko bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Trafige cikiyor sigorta da oluyor da kasko kismindan emin degilim yeni duzen nasildir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
33 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
45 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

Trafige cikiyor sigorta da oluyor da kasko kismindan emin degilim yeni duzen nasildir.

kar oranı en az 10bin olursa ben öyle kendi aracımı geri almak isterim. yoksa sonra ilerki günlerde satarken zorlanılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Pert araca Kasko yapan şirketler var,ama tekrar kaza geçirdiğinde çıkma parça veriyor kasko bildiğim kadarıyla.

Ve tekrar pert olursa eksik ödeme yapıyor. 

46 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
59 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

Trafiğe hepsi çıkamıyor. 

Bazı pertler hurdaya ayrılıyor. Özellikle yanmış araçlar mesela trafiğe çıkarılmıyor. 

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Öncelik güzel füme bir mk4 bence abi :) Bulursan selective al. Bilmiyorum marka takıntın varmı ama sana hyundai sonata 2.0 crdi'de öneririm. İç hacim ferah ve konfor güzel.Fiyat performansta çok mantıklı bir araç. Geçmiş olsun Allah kimseye kaza bela yaşatmasın saygılar..

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

ikiside vardı bende mk3 ü iki yıl mk4 ü bir yıl kullandım... 

Mk3 ü anlatmaya gerek yok zaten bildiğiniz araç

Mk4 olanının bende 2008 olanı vardı deri koltuklu ve sunroof lu olanı idi..

Motoru şahane dir.. otomatik ise gaza bastığınızdaki ivmelenme sizi şımartır...

Hatta bilindik çoğu aracı yolda rampa düz farketmez madara eder...

Bakımları düzgün ise otomatik vitesin yakıtı 7-8 i geçmez..

Şanzımanı şahanedir öğrenir kendi kendine yorum yapar hatta boşa attığını da okumuştum ama bendeki hiç atmadı,

İç kısımdaki plastik aksamının kaplamaları dökülür kornikdir, ama çözümleri var...

Koltukları rahattır genellikle elektriklidir, uzun yolda çok rahat olur...

Kocaman bagajı var 550 lt içine herşeyi alır.

Mercekli far var ise aydınlatması idare eder (modifiye edilebilir)  halojen olanlarınki normaldir.

Kışı güzeldir.

Virajı referans araçlardan bir tanesidir. 

Lastikleri sert ise içine ses alır.

Parçaları çok ucuz değil ama segmentine göre normaldir.

Düzgün araç istiyorsanız 50 ye doğru yaklaşmanız gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Volkan Vurulkan

Herkese değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim. MK4 lere bakıyorum, inşallah bütçeme uygun birşey bulursam beklemeden alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ikiside vardı bende mk3 ü iki yıl mk4 ü bir yıl kullandım... 
Mk3 ü anlatmaya gerek yok zaten bildiğiniz araç
Mk4 olanının bende 2008 olanı vardı deri koltuklu ve sunroof lu olanı idi..
Motoru şahane dir.. otomatik ise gaza bastığınızdaki ivmelenme sizi şımartır...
Hatta bilindik çoğu aracı yolda rampa düz farketmez madara eder...
Bakımları düzgün ise otomatik vitesin yakıtı 7-8 i geçmez..
Şanzımanı şahanedir öğrenir kendi kendine yorum yapar hatta boşa attığını da okumuştum ama bendeki hiç atmadı,
İç kısımdaki plastik aksamının kaplamaları dökülür kornikdir, ama çözümleri var...
Koltukları rahattır genellikle elektriklidir, uzun yolda çok rahat olur...
Kocaman bagajı var 550 lt içine herşeyi alır.
Mercekli far var ise aydınlatması idare eder (modifiye edilebilir)  halojen olanlarınki normaldir.
Kışı güzeldir.
Virajı referans araçlardan bir tanesidir. 
Lastikleri sert ise içine ses alır.
Parçaları çok ucuz değil ama segmentine göre normaldir.

Düzgün araç istiyorsanız 50 ye doğru yaklaşmanız gerekir.

Bir test yazısı çıkar senden :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir test yazısı çıkar senden :)

hazırlıyorum aracı satmasam daha iyi olurdu ama eldeki materyaller ile yazacağım hazırlanıyorum...

3 adet test sözü vereyim burdan... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
M.Volkan Vurulkan

Herkese çok teşekkür ederim değerli yorumları için.
2010 Titanium X Ti-Vct alındı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...