İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2017 Model Aracımda Aux ve Bluetooth Yok

Emir Yapıcı

Recommended Posts

Emir Yapıcı
(düzenlendi)

Merhaba

Mayıs ayında sıfır km Fiesta 1.4 Titanium X satın aldım. Aracın radyosundan çok memnunum fakat ne aux var ne de bluetooth. Bilindiği üzere Ford bir araştırma yapmış ve aux girişini kaldırmış. Şu an sadece flash disk ve iPhone ile dinleyebiliyorum (iPhone'da Apple Music olsa bile çoğu zaman atlıyor, şans işi). 

Servisi aradığımda yaklaşık 2500 TL'ye navigasyon takmayı önerdiler fakat gerçekten hoşuma giden bir ses sistemini çin malı bir sistemle değiştirmek istemiyorum (ki okuduğum pek çok forumda cihazların sorunlu olduğunu gördüm).

Sitedeki bir kaç konuda Sony ana ünite, klavye ve ekranın çıkma olarak temin edilip araca takılabildiğini okudum. Bu çözüm ne kadar başarılı olur? En azından bana bir aux girişi kazandırır mı?

İyi günler dilerim

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

2017 lerde aux girişi yok mu yani şimdi :D ilginçmiş. Ne kadar verimli ve kaliteli sonuç bilmiyorum kullananlar varsa ben de öğrenmiş olurum. FM transmitter özellikli cihazlar var. Belki işinizi çözebilir. Ama dediğim gibi ses kalitesi ve stabilitesi nasıldır bilemem.

Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
12 dakika önce, Burak Güler2 yazdı:

2017 lerde aux girişi yok mu yani şimdi :D ilginçmiş. Ne kadar verimli ve kaliteli sonuç bilmiyorum kullananlar varsa ben de öğrenmiş olurum. FM transmitter özellikli cihazlar var. Belki işinizi çözebilir. Ama dediğim gibi ses kalitesi ve stabilitesi nasıldır bilemem.

Gerçekten yok, bayiiye gidene kadar ben de var sanıyordum :( FM transmitter 2 tane aldım fakat İstanbul'da boş frekans yok, olan boş yerlerde de diğer istasyonların gürültüsü karışıyor. 

7 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Serkan hocam arabada aux girişi hiç yok, sadece USB var. Anladığım kadarıyla bu cihaz auxtan çalışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
2 dakika önce, Emir Yapıcı yazdı:

Gerçekten yok, bayiiye gidene kadar ben de var sanıyordum :( FM transmitter 2 tane aldım fakat İstanbul'da boş frekans yok, olan boş yerlerde de diğer istasyonların gürültüsü karışıyor. 

Serkan hocam arabada aux girişi hiç yok, sadece USB var. Anladığım kadarıyla bu cihaz auxtan çalışıyor

teybin üzerinde aux yazan  tuş varmı ?

Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
2 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

teybin üzerinde aux yazan  tuş varmı ?

aux tuşu var, ona basınca direkt USB'ye geçiyor. 3,5 mm jack da yok zaten USB portunun yanında.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

aux tuşu varsa yapılır ...

aux çıkışı 2. usb çıkışı ve bluetooth eklemiş olursunuz...

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Benim aracım 2011 sadece 3.5mm aux çıkışı var. 2012'den itibaren aynı yuvada hem usb hem aux çıkışı var.

Becerikli bir elektronikçi çıkma çiftli yuvayı aracınıza bağlayabilir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
8 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

aux tuşu varsa yapılır ...

aux çıkışı 2. usb çıkışı ve bluetooth eklemiş olursunuz...

8 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Benim aracım 2011 sadece 3.5mm aux çıkışı var. 2012'den itibaren aynı yuvada hem usb hem aux çıkışı var.

Becerikli bir elektronikçi çıkma çiftli yuvayı aracınıza bağlayabilir diye düşünüyorum.

keşke sadece aux olsaydı, hayat daha güzel olacaktı :) yalnız radyonun menülerinde aux in ayarı tarzı bir şey yok (sanırım 2012 sonrasında seçilebiliyor aux-usb). Bu durumu çözebilirler mi ki?

Focus 2'lerde teybin arkasından kablo çekip yapıyorduk sorunsuz şekilde ama bunu bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Usb varken aux ne işe yarayacak anlamadım.

Ömrümde bir kez aux kullandım ses kalitesi çok kötü olduğu için bir dahada kullanmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
On 14.11.2017 at 09:49, Ahmet Türedi yazdı:

Ömrümde bir kez aux kullandım ses kalitesi çok kötü olduğu için bir dahada kullanmadım.

Ahmet hocam cep telefonundan (özellikle internet üzerinden) spotify ve tunein gibi uygulamalar kullanarak müzik ve radyo dinliyorum. Bu yüzden de aux ya da bluetootha çok ihtiyaç oluyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
On 14.11.2017 at 09:49, Ahmet Türedi yazdı:

kaliteli bir kablo ile deneyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Benim fiestam da sadece aux var keske usb olsaydi[emoji3][emoji16]
Degiselim isterseniz[emoji6]

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kaliteli bir kablo ile bağlayın, spotify açın ses kalitesini görün. (paralı sürümde ses kalitesi daha yüksek)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
59 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

Benim fiestam da sadece aux var keske usb olsaydiemoji3.pngemoji16.png
Degiselim istersenizemoji6.png

Soketten ötesini veremem, iki gözümün çiçeği o:ohooh:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
12 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

kaliteli bir kablo ile deneyin. 

Belki dediğiniz gibi olabilir ama yinede bir usb kalitesi olacağını sanmam.Ancak usb olmayan araçlar için alternatif olarak kullanılabilir.Ama ben usb varken aux ile uğraşmam yani :) 1000 den fazla parça atıyorum içine dinle dinle bitmiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Candan

2013 Trend pakette bile USB + AUX girişleri vardı, 2017'de nasıl yok? Çok ilginç.

Şimdi 2017 yeni kasa aldım bunda CD çalar ve AUX kaldırılmış ama bluetooth + 2 adet USB eklemişler, Aux'a gerek kalmamış mesela. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Aux var usb istiyoruz usb olan aux istiyor.Auxtan sony mp3 player baglayinca ses kalitesi muhtesem oluyor. CD kalitesinde muzik icin aux derim.Cinden aldigim mp3 player bir seneden fazladir kullaniyorum kalitesi guzel aux a bagladim.aracta 2 aux girisi oldu [emoji23]Usb olsa diyorum keske direksiyondan muzikler degismiyor 059ef08a8eeed93d97a4e5cfd7bd7ee1.jpg

Yorum bağlantısı
Emir Yapıcı
On 23.11.2017 at 03:44, Emre Candan yazdı:

2013 Trend pakette bile USB + AUX girişleri vardı, 2017'de nasıl yok? Çok ilginç.

Şimdi 2017 yeni kasa aldım bunda CD çalar ve AUX kaldırılmış ama bluetooth + 2 adet USB eklemişler, Aux'a gerek kalmamış mesela. 

işte bendeki araçta bluetooth da yok maalesef. tek çare aux girişi olan sony teyplerden ayarlamak gibi duruyor.

On 23.11.2017 at 10:05, Emre Usta yazdı:

Aux var usb istiyoruz usb olan aux istiyor.Auxtan sony mp3 player baglayinca ses kalitesi muhtesem oluyor. CD kalitesinde muzik icin aux derim.Cinden aldigim mp3 player bir seneden fazladir kullaniyorum kalitesi guzel aux a bagladim.aracta 2 aux girisi oldu emoji23.pngUsb olsa diyorum keske direksiyondan muzikler degismiyor 059ef08a8eeed93d97a4e5cfd7bd7ee1.jpg

keşke aux olsa usb yerine. her şey bağlanırdı auxtan..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim de merak ettiğim konu. Şimdi benim araçta hepsi var. :)
Genelde kullanım kolaylığı açısından şu an USB dinliyorum müzikleri.Aux yada Bluetooth daha mı kaliteli ses veriyor yada artı si nedir ki bunların. Bluetooth ve aux sanki yolda insanı daha çok uğraştıracakmis hgibi geliyor bana niyeyse alışkanlık meselesi sanırım biraz da ama

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 15.11.2017 at 20:47, Evren Erakçora yazdı:

kaliteli bir kablo ile bağlayın, spotify açın ses kalitesini görün. (paralı sürümde ses kalitesi daha yüksek)

ayen, AUX candır, direk bağlantı, Spotify pro sürüm ile eve giderken 6 saat boyunca sürekli dinliyorum, usb+bluettoth ta var, aux canına okuyor bunların :)

hele radyo yayını yapan acaip aletler varya, berbat ötesi ses kalitesindeler, kullanmak teybe ve kulaklara zarar...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
ayen, AUX candır, direk bağlantı, Spotify pro sürüm ile eve giderken 6 saat boyunca sürekli dinliyorum, usb+bluettoth ta var, aux canına okuyor bunların [emoji4]

hele radyo yayını yapan acaip aletler varya, berbat ötesi ses kalitesindeler, kullanmak teybe ve kulaklara zarar...
Net kullanımı ne boyutlarda bunun.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

çok değil, saatlerce kullanıyorum 250 mb. olmuyor sanırım, tabii telefon kullandığımdan kalitede sınır var, 96-320 kbps arası net hızına göre değişir, elle en üst seviyede kullanabilirsin yada oto modda bırakırsın, uzun yolda genelde bağlantı tırt olduğundan oto modda düşük ayarda çalışıyor, arabada bu bile cillop gibi dinleniyor tabii...

evdeki sistemde ise baya kullanıyor, çünki cihaz uygun, Spoti veya Tidal Hi-Fi seviyede kayıpsız müzik dinletiyor, Tidal sanırım 320 kbps, 44,1 kHz/16 bit  Flac-Alac seviyesinde züper müzk dinletiyor, tabii bunun için cihaz lazım, 24 bit 192 khz ye kadar çıkan hi-fi cihaz mesela ve sağlam dsl bağlantısı lazım, telefonla olmuyor yani :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Candan
(düzenlendi)
On 23.11.2017 at 09:05, Emre Usta yazdı:

Aux var usb istiyoruz usb olan aux istiyor.Auxtan sony mp3 player baglayinca ses kalitesi muhtesem oluyor. CD kalitesinde muzik icin aux derim.Cinden aldigim mp3 player bir seneden fazladir kullaniyorum kalitesi guzel aux a bagladim.aracta 2 aux girisi oldu emoji23.pngUsb olsa diyorum keske direksiyondan muzikler degismiyor 059ef08a8eeed93d97a4e5cfd7bd7ee1.jpg

Resimde ki araç 2017 değil, ilk çıkan kasa 2009-2012 arası ve Titanium değil. Siz 2017 Titanium araçtan bahsetmişsiniz konunun ilk mesajında. 

Bu araç Trend veya My Fiesta paket. 

tarihinde Emre Candan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Usta

2009 2012 arasindakilerde titanium dahi olsa usb yok aux standart malesef 2012 modellerde usb mevcut ben ornek olmasi amaciyla resim gonderdim.aux cikisi eski model fiestalardan cikma teyp ile degistirilse aux yapilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...