İçeriğe Yönlendir

İnceleme - Focus 2 TDCI 2011 Sedan

Emre Şimşek

Recommended Posts

Mustafa İzzet

Süper inceleme olmuş emeğinize sağlık.

Bende 2,5 kasa 1,6 tdci hatchback focus var. 1 yıldır kullanıyorum ve ben de yol ve motor sesinden rahatsız oluyorum. yalıtım işlemi uygulamak istiyorum.  Ben eğer yapabilirsem bagajdan arka koltuğa hatta arka ayak koyma yerine kadar döşemek istiyorum yalıtım malzemesini. Acaba yapmışken koltukları da kaldırmayı döşeme altına uygulamamı önerir misiniz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Süper inceleme olmuş emeğinize sağlık.
Bende 2,5 kasa 1,6 tdci hatchback focus var. 1 yıldır kullanıyorum ve ben de yol ve motor sesinden rahatsız oluyorum. yalıtım işlemi uygulamak istiyorum.  Ben eğer yapabilirsem bagajdan arka koltuğa hatta arka ayak koyma yerine kadar döşemek istiyorum yalıtım malzemesini. Acaba yapmışken koltukları da kaldırmayı döşeme altına uygulamamı önerir misiniz ? 

Eğer imkan varsa tabiki faydalı olacağına inanıyorum. Özellikle titreşim kesici bitümlü bantı, tabana ve mümkünse tavana uygulamanızı tavsiye ederim. Ben tavan sökmeyi bilmediğim için bir türlü girişememiştim.. Tabana uygularken çamurluk içine ekstra özen gösterin. Bunları yaptıktan sonra da kapı kenarlarındaki fitiller ve B sütunu direk içleri ilk hedefiniz olacak. Eliniz değerse kapı içi döşmelerinin iç kısmı da içten hafif yapıtılırsa geriye bir tek motor sesi kalıyor. En zoru da odur herhalde..
Forumda eski konularda bu anlattıklarımın örneği var, bir örnek de sizden gelirse mutlu oluruz. :)
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa İzzet
(düzenlendi)

Tavana cesaret edemiyorum açıkçası.  B sütunu aklıma gelmemişti ama emniyet kemeri boşluğundan gelen sesi düşünce oraya da  müdahale lazım doğrudur. :)  Bu yalıtım malzemesinden birkaç marka var hangisinden kaç metre almalıyım acaba ?

tarihinde Mustafa İzzet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 saat önce, Mustafa İzzet yazdı:

Tavana cesaret edemiyorum açıkçası.  B sütunu aklıma gelmemişti ama emniyet kemeri boşluğundan gelen sesi düşünce oraya da  müdahale lazım doğrudur. :)  Bu yalıtım malzemesinden birkaç marka var hangisinden kaç metre almalıyım acaba ?

Bitüself ya da Simself aldım ben. Tam hatırlamıyorum ama bagaja neredeyse 3 top 15'lik gitti.. Bu malzeme titreşim önleyici aslında. 3 topla komple arabada çalışılabilir. Asıl yalıtım bunun üstüne yapacağınız akustik süngerle oluyor. Onu da arabada kabaca bir metrekare hesabı ile hesaplayabilirsiniz. Tedbiren 1 m2 fazla olsa iyi olur. Akustik süngerin bir markası yoktu.

Şu konuda araca yaptığım her şeyi anlatmıştım. Vaktiniz olursa incelemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa İzzet

Konuya baktım süper işler olmuş tebrik ederim. Birçok konuda fikir sahibi oldum teşekkür ederim.:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...