İçeriğe Yönlendir

Bu Araç Hakkında Görüşleriniz (99 Mondeo)

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil
(düzenlendi)

d2c9551974148dd85fa7ce78358abbdd.jpg013c3156ef0d03d3047e3e00a0e56489.jpg0bb33c18bb2d2ee298bfd5076fca13c2.jpg

05140a9549a8de30785a6309def8dd74.jpgd7140b7f2b0cb66ddf4c2baa700f0fc1.jpg421b20903a02a5bb498e76207d45d4b3.jpg1f2f590321494234f0b2cd48f6dac9ce.jpgc0b3e09be92c047d58bfa322bba90093.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nelerine dikkat edilmesi gerekir.

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Dış görünüş aldatıcı olur, Muhtemelen komple boyalı  ( büyük kazadan dolayı değilse hiç sorun değil hat da daha iyi) 

Kardeşimde var aynı model (ghia olmayan) şanzıman baya başını ağrıttı. Şanzımana iyicene baktırılmalı. Yaşlandıkça baya fazla yakıyor .

Eski arabaların  ne kadar bakımlı olduğu önemli. Normal kullanımda motorda büyük sorun çıkmaz.  Alt,takım, triger, eksoz, klima kompresör  bakılmalı yoksa aldığınız fiyatın yarısı kadar masraf çıkarma potansiyeli olur. 

Araç kaç km de ve fiyatı ?

araç sanırsam 99 değil 98. 99  da klima otomatik dijitaldır

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Evet abi Araç 98 km de 238000

15000

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sanzimana baktirilir,abarti bi kazasi yoksa alinir,duzenli bakimlari yaptirildiysa zaten motor omurluk .kac kurus diyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Dış görünüş aldatıcı olur, Muhtemelen komple boyalı  ( büyük kazadan dolayı değilse hiç sorun değil hat da daha iyi) 

Kardeşimde var aynı model (ghia olmayan) şanzıman baya başını ağrıttı. Şanzımana iyicene baktırılmalı. Yaşlandıkça baya fazla yakıyor .

Eski arabaların  ne kadar bakımlı olduğu önemli. Normal kullanımda motorda büyük sorun çıkmaz.  Alt,takım, triger, eksoz, klima kompresör  bakılmalı yoksa aldığınız fiyatın yarısı kadar masraf çıkarma potansiyeli olur. 

Araç kaç km de ve fiyatı ?

araç sanırsam 99 değil 98. 99  da klima otomatik dijitaldır

fotodan ekspertiz yapabilne 100bin avro maaş verseler?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

fotodan ekspertiz yapabilne 100bin avro maaş verseler?

önce sen dene bi bakalım. Bu uçarmı ?

o6qnqQ.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Sanzimana baktirilir,abarti bi kazasi yoksa alinir,duzenli bakimlari yaptirildiysa zaten motor omurluk .kac kurus diyor

15000
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)
12 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

15000

Fiyat fazla iyi ,motor sanziman sorunu yoksa yuruyen falan halledilir ucuz alinmis olacak.bakimli 99 ghia aracimi 2 takim yeni lastik ile 20 bine sattim 2 ay once, agir bakim muayene yeni ,yuruyen de sorunsuz du

Dün internette gördüm, yanılmıyorsam 30 A yakın fiyat çekmişlerdi.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

önce sen dene bi bakalım. Bu uçarmı ?

o6qnqQ.jpg

oldukça güvenli en azından.... kokpiitte 2. motor arızasını ekrandan okuyan gören pilot 1. numaralı motoru kapatıyor, irtifa 1200feet.... taipai de suya çakıldı... o pilotu önceden dövsek sevaba girer miydik?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Ayhancım hiç bulaşma, forum da sık sık olmadık arızaları ile konular çıkıyor, artık ekmeği yendi onların, ben 4 sene bindim, benden önceki iş arkadaşım hararet yaptırmış, ben de iken arkadaşım yaptırdı sattığım kişi yaptırmış, 20 sene de kaç kere yaptıysa.. + şehir içi çok yakıyor şöyle diyim, şehir dışı 22 kuruşsa şehir içi 45 kuruş, rahat ikiye katlıyor.. bu yaşlar için japon alınır, avansis falan yada biraz daha para kat daha az sorun çıkartacak bir şey bak.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Burda sorayim : 99 dan oncekilerde daha cok hararet problemlemi var deniyor ama sogutma sistemiyle ilgili hic bi fark da yok deniyor nedir dogrusu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

99 modellerde motor güncel. Hararete neden olan çoğu parça güncellenmiş. Devirdaim vb. parçalar farklı. Aslında genel bir güncelleme var. Arka z rotlar bile farklı, Focus'la ortak. Otomatik şehir dışı 120 km/h 8.5 lt lpg şehir içi en fazla 13.5 lt lpg yakıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

98 ile 99 un motorları farklı, 97-98 motorlarda hararet yapmayan yoktur galiba. Foruma da bakarsanız hararet yapan mondeolar 97-98 modeldir. Benim mondeonun hararet göstergesi focusta olduğu gibi ortaya yakın bir noktaya gelir trafik veya boş yol farketmez  bir daha aşağı yukarı kımıldamaz. Buradan duyduğum 97-98 lerde normal yazısının l oluyor n si oluyor m si oluyor gibi yol durumuna göre değişiklik gösteriyor, bence bu durum bu motorların veya soğutma sisteminin bir yerlerinde sıkıntının olmasından kaynaklanıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslında 99 ların da harareti oynuyor Cemal. Ancak gösterge yapısı değiştiği için göstergeye yansımıyor. 
Yeni tip göstergelerde 85-105 arası oynamaz gösterge.

Ancak. Diğer söylenenlere katılıyorum. 97-98 bir mondeonun, termostatları devirdaimi periyodik olarak değişmelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Focus'lardan sonra bir de ucuz yollu bu aracı almaya karar verdim. Beni düşündüren yakıtı

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Şehir içinde konvoylara yakalanmassan yani akıcı şehir içinde 12-13 litreyi geçmez. Benim ortalamam genelde yaz kış 10 litre gibi oluyor, 1-2 litre oynasa da ayda 50 lira fazla yakmış olursun o da iyi bir mondi için değer :). Mondiye alternatif olarak da mazda 6.26 ya da nissan maxima güzel arabalar. Ama mondide karşılaşacağın sorunların aynısını japonlarda da karşılaşma ihtimalin var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...