İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - 1.6 Benzin-Lpg Tekleme Sorunu

Ali Mert

Recommended Posts

Ali Mert
(düzenlendi)

Mondeo 1.6 benzin lpg aracım sübap yaktı yaptırdım ama araç 1-2-3 viteslerde tekleme yapıyor 200 km hızı gördü bobin bujiler buji kabloları krank sensörü hava akışmete hepsi elden geçti elektirik tesisatı yeniden kontrol edildi yenilendi ne yazıkki tekleme çözülemedi.

Aracın gidişinde hiç bir sorun yok rolantide gayet düzgün çalışması var yaptırdığım usta tekleme sorununu bulamadı kaç tane ford ustasına götürdüysem sorunu bulumada beyinciye götürdüm arıza yok gösteriyor yardımlarınızı bekliyordum Ankara'dayım.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Tamamen büyük harf kullanarak mesaj yazmayalım lütfen.
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Sorun sadece lpg de giderken oluyor ise lpg tesisatı da kontrol edilmeli? Enjektorler, filtre vs.

Yorum bağlantısı
Ali Mert
4 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Sorun sadece lpg de giderken oluyor ise lpg tesisatı da kontrol edilmeli? Enjektorler, filtre vs.

hem benzin hem lpgde mevcut sorun lpg enjektör ve diyaframı değişti lpg bakımı gaz ayarı yapıldı

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Peki Hava hortumlari kontrol edildi mi? Tuhaf, aslında bahsedilen sıkıntı elektriksel gibi ama hepsi kontrol edilmiş. Acaba tekrar mi arıza yaptı bobin falan.

Yorum bağlantısı
Ali Mert
14 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Peki Hava hortumlari kontrol edildi mi? Tuhaf, aslında bahsedilen sıkıntı elektriksel gibi ama hepsi kontrol edilmiş. Acaba tekrar mi arıza yaptı bobin falan.

evet dün bakımını yaptırdım tekrar baktık ama değişen bişe olmadı cuma günü kapağı sökeceğiz sente atlamış olabilir diye

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Sente atsa herdaim sıkıntı yaratır diye düşünüyorum. Rolantide de sıkıntı olur. Hava akismetre manifold ve oksijen sensorleri kalıyor geriye. Bu arada yakıt sarfiyatı nasıl?

Yorum bağlantısı
Ali Mert
5 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Sente atsa herdaim sıkıntı yaratır diye düşünüyorum. Rolantide de sıkıntı olur. Hava akismetre manifold ve oksijen sensorleri kalıyor geriye. Bu arada yakıt sarfiyatı nasıl?

havaakışmetre değiştirildi tüm sensörler bakıldı ve arıza lambası yakmıyor sensörlerde arıza olduğu zaman arıza veriyor diye biliyorum ve yakıt şuanki lpg fiyatına göre 0,30 kuruş normal değerlerde

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Mert
On 14.11.2017 at 11:08, Kemal Mert yazdı:

bu sorunu nihayet buldum direksiyon basınç müşürünün fişini söktük araçta olan devir dalgalanması ise tekleme sorunu tamamen ordatan kalktı 1,6 125 hp mondeolarda bu sorun olar varsa bilgisine.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, müşir değişip denendi mi? yoksa direksiyon pompası mı arızalı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Mert
(düzenlendi)
On 30.03.2018 at 20:54, Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, müşir değişip denendi mi? yoksa direksiyon pompası mı arızalı?

hayır abi sadece fişini söktük düzeldi bende yeni müşür almadım 

tarihinde Ali Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...