İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Hızlanırken Gelen Islık Hışırtı Sesi

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert
(düzenlendi)

Değerli Üstadlar;

Dün akşam aracımla eve giderken çekişte bir gariplik olduğunu hissettim. Sanki istediğim gibi hızlanamıyor, araç boşa bağırıyor gibiydi.(Motor sesinin arttığını hissediyorum)

Bu durum genellikle 2. 3. ve 4. viteste, 2000/3000 devir aralığında gaza yüklendiğimde rüzgar sesi şeklinde ortaya çıkıyor ve araç istediğim şekilde ivmelenmiyor. Tam olarak ıslık sesi gibi değilde elektrik süpürgesinin hortumuna bir şey sıkışır da bir hışırtı gelir ya aynen onun gibi. Dudaklarınızı büzüp ağzınızla içinize nefes çekerken de aynı ses geliyor :)

Aklıma turbo hortumu geldi ve yüzeysel olarak üstten baktım fakat yırtık kesik delik göremedim. Gece karanlıktı tam detaylı da bakamadım. Belki de hortumun alt kısmında olabilir. 

Şayet sorun turbo hortumu değilse başka ne olabilir? 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
1 saat önce, Erol Güven yazdı:

Baskı balata durumu nasıl ?

Onlarda sıkıntı yok.

53 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Büyük ihtimalle Turbo hortumudur o.. 

Söküp incelemek gerek. 

Ben de öyle tahmin ediyorum Mehmet abi. Yarın baktıracağım. Sanırım bizim araçlarda kronikmiş.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Günaydın değerli üyeler.

Sorun intercooler borusundan kaynaklanıyormuş. İki giriş ucu da kelepçeli aşağıya doğru inen S şeklindeki iplikli kauçuk boru. Kesik şeklinde yırtılmış. Ufaktan yağ atmış altına gelen kısmına basınçtan dolayı. Orjinal parça fiyatı 90 lira. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
On 18.11.2017 at 10:50, Evren Barış Özbek yazdı:

Bununla geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Evren abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...