İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk4 için Jant Tavsiyesi

İsmail Avcı

Recommended Posts

Sezgin Yılmaz
Ben ronal, borbet gibi firmalar dışında üretilmiş bir jant almazdım.
Replika jantlar için fikir vermesi açısından :
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Replika Jant pişmanlıktır, sizi yola bağlayan lastiklerinizin omurgası sağlam olmalı, kasiste ve çarpışmalarda replika jantlar çok çabuk kırılma eylemi göstermekte ve beklenmeyen kötü sonuçlara yol açmaktadır. Her şey görsellik değil maalesef güvenlik daha önemli, kara jant olarak tabir ettiğimiz jant bence en güvenli janttır. Eğer orjinal jant bulabiliyorsanız orjinalinden devam edin. 

kırık jant ile ilgili görsel sonucu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bunlarla ilgili bilgim var az cok da, TSE damgasinin hakkinda bilgi istiyorum aslinda

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
2 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Bunlarla ilgili bilgim var az cok da, TSE damgasinin hakkinda bilgi istiyorum aslinda

TSE hakkında çok bilgim yok ancak, TSE tesbihten, jenaratöre kadar bir çok kaleme alınabilen bir belge. Otomotiv için özellikle avrupada kabul görmüş olan sertifika E-Mark belgesidir, aracınızın birçok parçasında aşağıdaki logoyu görürsünüz. Ancak ben replikalar içerisinde E sertifikalı jant olacağına pek ihtimal vermiyorum. 

Not: E harfinin yanındaki rakamlar sertifikanın verildiği ülkeyi temsil eder. 

e mark ile ilgili görsel sonucu

e mark ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
TSE hakkında çok bilgim yok ancak, TSE tesbihten, jenaratöre kadar bir çok kaleme alınabilen bir belge. Otomotiv için özellikle avrupada kabul görmüş olan sertifika E-Mark belgesidir, aracınızın birçok parçasında aşağıdaki logoyu görürsünüz. Ancak ben replikalar içerisinde E sertifikalı jant olacağına pek ihtimal vermiyorum. 

Not: E harfinin yanındaki rakamlar sertifikanın verildiği ülkeyi temsil eder. 

europe-e-mark.jpg

emarklist.jpg

Tesekkur ederim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...