İçeriğe Yönlendir

Connect - Alarm Sorunu

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Daha önce de açmıştım bu konuyu,bulamadım

Sorun şu, 2006 connect aracımız durduk yere alarm çalıştırıyor,  ama.öyle sürekli değil. Kornaya tek tek basar gibi. Normal de ise sürekli 

Çalıyor.

İsteğim ise direksiyon altında bulunan sigorta kutusun da alarmın sigortasını bulamadım. Resimlerden yardımcı olur musunız? Ustaya gidene kadar 

İptal edelim bari..

1GB0oA.jpg

rJpvD7.jpg

LON05o.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Motorun yanındaki sigorta kutusunda olabilir. Aslında motor kaputu arızalı olabilir, gereksiz alarm genellikle kaput sivicinden çalar..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

göstergeye entegre gem modülü kumanda eder alarmı

alarm orjinal değil mi?

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
On 18.11.2017 at 13:33, Fevzi Göktaş yazdı:

Daha önce de açmıştım bu konuyu,bulamadım

Sorun şu, 2006 connect aracımız durduk yere alarm çalıştırıyor,  ama.öyle sürekli değil. Kornaya tek tek basar gibi. Normal de ise sürekli 

Çalıyor.

İsteğim ise direksiyon altında bulunan sigorta kutusun da alarmın sigortasını bulamadım. Resimlerden yardımcı olur musunız? Ustaya gidene kadar 

İptal edelim bari..

1GB0oA.jpg

rJpvD7.jpg

LON05o.jpg

3. resimdeki sigortaların bulunduğu devreyi yandaki vidalardan sök çıkar. Yukarıya çekerek tırnaklarından kurtar arkasında 1 adet 25 amper sigorta olacak o sigortayı sök.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
2 saat önce, Murat Kırçal yazdı:

3. resimdeki sigortaların bulunduğu devreyi yandaki vidalardan sök çıkar. Yukarıya çekerek tırnaklarından kurtar arkasında 1 adet 25 amper sigorta olacak o sigortayı sök.

Eyvallah. Herhangi bir alarm ötmesi dışın da sakıncası olır mu 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sigorta ya atar bağlı olduğu aksam hiç çalışmaz ya da atmaz sistem çalışır. arıza var belli ki , sigortayı bulsanız da çare değil

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
1 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Eyvallah. Herhangi bir alarm ötmesi dışın da sakıncası olır mu 

:biggrin: merkezi kilit çalışmaz.:biggrin:

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Servise götürsem bilgisayara bağlasak arıza kodu verir mi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

En kolayı kaput kilidini geçici olarak iptal etmek, sorun çözülürse kaput siviçi değişir problem çözülür..

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

En kolayı kaput kilidini geçici olarak iptal etmek, sorun çözülürse kaput siviçi değişir problem çözülür..

Doğru söylüyorsun bende ondan şüpheleniyorum en açıkta olan o. Yağmur bu aralar güneş açsın deneyeceğim 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fevzi Göktaş

Daha önce konusunu açmıştım. Aradım ama bulamadım 

Kısaca; 2006 connect aracımız kendi kendine alarm çalmaya başlıyor 

Yolda giderken iç lambaları açıp kapatıyor 

Alarmnaktif olmasa bile düt düt diye ötüyor üç beş kere.

Aydın-Söke sanayisinde gittim, yapamayız servise git dediler.

Kuşadası Ford servisine gittim. Baktılar ettiler. Kilitler bozuk dediler.

3 tanesi bozuk ama onları değiştirirsen,diğerlerinden de yapabilir diye 

Hepsini değiştirelim dediler.

Tanesi 1500*5=7500 TL. Hatta bagaj 100 tl daha pahalı imiş.

Bunu iptal edin,kaldırın,sökün atın dedimse de sadece ses çıkaran hoparlörü söktüler,görmedim.iptal etsem diyor.kapılar kapanmaz.

Araba eskidikçe parça ucuz olacağına tersi pahallaşıyormuş. Bir üst model 350 tl iken bu nasıl 1500 tl olur

Ne yapacağım bilmiyorum?

Bir de Aydın servisine götüreceğim bakalım

Önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
9 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Fevzi Bey, öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorun babamın Connect aracında da vardı. Samsun Ford Yetkili Servisine götürdük. Orada genç bir usta vardı. İlk etapta deneme yanılma yöntemi uyguladık tüm kapılara. Sağ ön kapı ve bagaj kapısına kadar indirgedik sorunu ve bu kapıları içlerinden direk bağladık. Biraz bu şekilde kullandık ve sorun çözülmüştü. Daha sonra gidip sorunlu olan kilitler değişecekti fakat fırsat bulup bir daha gidemedik. Ama sorun yok çok şükür. Kilitlemeye engel herhangi bir durum da yok. Normal olarak kullanıyoruz. Tek sorun ilgili kapılar açıldığı zaman iç aydınlatma yanmıyor o kadar. O da çok önemli değil zaten.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Maşallah turbo parasıymış nasıl kilitse öyle. Başka yerden de parça ve tamir imkanlarını araştırın derim. Standart parçaları yıllarca farklı modellerde de kullanıyorlar, o tarz birşey olsa gerek kilitler de. Misal s maxin ayna sinyali yeni kasa transit ile aynı. Koltuk yükseklik ayar düğmesi 92 model transitin cam açma düğmesi.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Bir saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Bir de Aydın servisine götüreceğim bakalım

Önerisi olan var mı?

İllede servise gidecekseniz Aydın'daki servisi boşverin. Ya İzmir'e yada Denizli'ye gidin.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
59 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Fevzi Bey, öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorun babamın Connect aracında da vardı. Samsun Ford Yetkili Servisine götürdük. Orada genç bir usta vardı. İlk etapta deneme yanılma yöntemi uyguladık tüm kapılara. Sağ ön kapı ve bagaj kapısına kadar indirgedik sorunu ve bu kapıları içlerinden direk bağladık. Biraz bu şekilde kullandık ve sorun çözülmüştü. Daha sonra gidip sorunlu olan kilitler değişecekti fakat fırsat bulup bir daha gidemedik. Ama sorun yok çok şükür. Kilitlemeye engel herhangi bir durum da yok. Normal olarak kullanıyoruz. Tek sorun ilgili kapılar açıldığı zaman iç aydınlatma yanmıyor o kadar. O da çok önemli değil zaten.

Elemana bunu anlatmaya çalıştım ama beni anlamadı galiba.

4 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Çıkma olur derseniz telefon numarası verebilirim.. 

Olur. Alayım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Elemana bunu anlatmaya çalıştım ama beni anlamadı galiba.

Olur. Alayım

05446370008 Ahmet

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
6 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

05446370008 Ahmet

Sağolun Ankara mı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Daha önce konusunu açmıştım. Aradım ama bulamadım 

Daha önce de, daha önce açmıştım ama bulamadım diye açmışız Fevzi :)

Yıllardır forumdasın öğren artık kendi konularını bulmayı.. 

Profiline girip etkinliklere bakacaksın.. Solda konular mesajlar seçenekleri var.. 

1 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Tanesi 1500*5=7500 TL. Hatta bagaj 100 tl daha pahalı imiş.

Yerli üretim Connect bu değil mi ?

Muhtemelen porsche'nin kilit sistemi daha ucuzdur :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...