İçeriğe Yönlendir

Dsg Şanzımanın Sürekli Boşa Atması.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba

Yeni Seat modelini otoban yakıt tüketimini gösteren bir video izliyorum. Devir sürekli zıplıyor. 6 dakika içinde DSG defalarca boşa attı. Yine sürekli devir bandı kickdownlar yüzünden zıp zıp zıplayıp durdu. Bir saniye bile sürmeden 1000 devirlik zıplamalar. 

Bu durum sürekli böyle ise bu motor ve şanzımanın ömrü çok kısa olmazmı.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Çokta kısa değil. Kullanma şeklini bilirseniz uzun da olabiliyor. 200 bin gibi yani. Bilmiyorsanız da niyetiniz hep iyi olsun, servis ücretsiz değişir yada işçilik sizden alır değişir. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

ECO modu ile ilgili bir durum gibi görünüyor. Devir her düştüğünde göstergede ECO simgesi görünüyor. Özellikle yapılmış gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"coasting" özelliği bütün yeni dsg lerde var.

Peygamber vitesi derdik aşağılanırdık. Al işte adamlar yazılıma koymuş. Ama bu gavur peygamberi.

Yok tehlikeli, yok az yakmaz.. noldu ?

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bosa atsa devir 1000 rpm nin altina duser. Bence ekstra olarak manuel moda alip vites degistiriyor. Ayrica dsgnin vites degisimi bu kadar hizli.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Sailing mod yani yelken modu olarak geçiyor eco mod icin bunu yapıyor, zarari olsa koymazlardi diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle bir dsg görmedim ben.

6 ileri Tiguandaki DSGler böyledi diye biliyorum .

Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Sailing mod yani yelken modu olarak geçiyor eco mod icin bunu yapıyor, zarari olsa koymazlardi diye düşünüyorum 

Normale göre kullanım ömrü kısalan yerler olacaktır bence, start&stop sistemi gibi..

Fazla marş yapmak iyi değil telkinleriyle araç kullanmayı öğrenmedik mi?

Biraz tasarruf için artık yapmadıkları bir şey kalmadı markaların, ceyranlılar gelse de rahatlasak :) 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Start stop sistemine ait araçlarin marş motoru diger araclara gore farkli ve daha uzun ömürlü 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

2013 model 2.0 tdi b7 kasa passat aracı olan arkadaşımınki de böyle. Demek ki genellikle 2.0 tdi larda kullanılan yağlı 6 ileri dsglerde kullanılıyor bu sistem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yok tehlikeli, yok az yakmaz.. noldu ?

stop etmeden 30 saniye bekleyin, marşa basınca hemen gazlamayın derlerdi, start stop gelince noldu :)

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hazır konusunu bulmuşken videodakinin aynısı benim 4 ileri otomatik aisin şanzımanlı lacettimde oluyor aracı aldığımdan beri şehir içi düşük hızlarda kullanırken ayağımı gazdan çektiğimde devir anlık 1000 civarına düşüp 2000 bandına geri geliyor sanki araba boşa alıp tekrar vitese almış gibi neden yapıyor bunu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

türbinli klasik şanzımanda bypass açar, hidrolik basıncı düşürür, boşa atmış gibi akar araba

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
stop etmeden 30 saniye bekleyin, marşa basınca hemen gazlamayın derlerdi, start stop gelince noldu [emoji4]
Hurafeydi onlar zaten cnm
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sanayici olarak parasını vermişsin, pedal hakkın diyoruz, tam devir devam....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hazır konusunu bulmuşken videodakinin aynısı benim 4 ileri otomatik aisin şanzımanlı lacettimde oluyor aracı aldığımdan beri şehir içi düşük hızlarda kullanırken ayağımı gazdan çektiğimde devir anlık 1000 civarına düşüp 2000 bandına geri geliyor sanki araba boşa alıp tekrar vitese almış gibi neden yapıyor bunu [emoji4]

Belirli bir hızın altında yapar. Mondeodaki jatco 50 nin altında yapardı galiba. Şartlar uygunsa 80 e kadar da çıkardı. Qashqai de öyle yapıyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Belirli bir hızın altında yapar. Mondeodaki jatco 50 nin altında yapardı galiba. Şartlar uygunsa 80 e kadar da çıkardı. Qashqai de öyle yapıyor.
Abi peki neden yapiyor bir garip hissediyorum daha otomatiğe tam alışamadım zaten :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Herkeslerde firmalarin acigini bulmaya calisiyor start stop dsg vs [emoji23] Turbo timer vardir belki start stop olan araclarda [emoji12]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Herkeslerde firmalarin acigini bulmaya calisiyor start stop dsg vs emoji23.png Turbo timer vardir belki start stop olan araclarda emoji12.png

turbo timer olsa hemen stop etmemesi gerekmez mi :D

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Herkeslerde firmalarin acigini bulmaya calisiyor start stop dsg vs emoji23.png Turbo timer vardir belki start stop olan araclarda emoji12.png

Vagcom ile turbo timer açabilsek ne güzel olurdu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...