İçeriğe Yönlendir

Astra J Silecek Süpürgesi Lastikleri Degişimleri

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Supurge degil supurge lastigi ozellikle belirteyim :) Sifir aldigim aracimdaki orijinal silecekler Rize gibi yagmurlu bir memlekete ragmen 3 yil gibi uzun bir sure dayanmasinin ardindan artik silecek lastiklerini degistirmenin zamani gelmisti. Daha oncesinde ayni sekilde sokme islemini yaparak orijinal lastiklerde yonden solayi olusan sesi kesmeyi denemek icin lastikleri soktum ve yonunu degistirerek geri taktim. Ise yaramisti. Simdi lastikleri degistirme vakti.

Silecek supurgesini sokmek icin fotograftaki kare dugmeyi basip yukari ittirmek gerekiyor.

2368a5f6c4b3388d664576a79fd98345.jpg

Sonra silecek supurgesinde lastigi her iki ucundan oynatarak hangi tarafta tirnagin tuttugunu bulacagiz. Bulduktan sonra supurgedeki plastik parcayi sokelim tirnavida bicak vs yardimiyla kanirtarak.

2b9e9082b74716407063efa21d878bf3.jpg

Sonra lastigi tutan tirnagi hafifce kanirtarak lastigi sokelim ve yeni lastigi takarak yerine oturtalim.

1f206df712b0e2e1c0e47a43bf5c58b6.jpg

Plastigi yerine takalim. Bahsettigim lastikleri ister netten alin isterseniz ucuza buldugunuz muz silecekten sokerek cikarin. Silecek supurgesini yerine oturtmak icin silecek kollarindaki yuvalara dikkat edin. On kisimda islem tamam. On silecek ebatlari 68 cm surucu 62 cm yolcu tarafidir.

Arka silecek ise telli. Olcusu 30 cm. Ister telli silecek lastigi bulup takin isterseniz telli supurgeyi uydurun.

Bu orijinal eski silecek supurgesi

3691f39e1c594974269d7bfce5d5bc46.jpg

Bu da uydurdugum silecek supurgesi

0ece2586875ce9219f6f496ad538fad6.jpg

Neden boyle bir yola girdim aktarayim. Orijinal ureticilerle (Bosch, Valeo, GM) yaptigim uygulama arasinda hem fiyat farki cok fazla hem de en fazla 1 yil sonra yine sileceklerden randiman alamadigim icin bu yolu sectim.

Orijinal silecek supurgeleri on kisim 80-100 lira, arka kisim ise 30 40 lira. Kendi uygulamamda ise on silecekler 15 lira, arka ise 6 lira. Emegim ise paha bicilemez. Senede 2 kere bile degistirsem yine kardayim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Güzel, peki süpürge fırcaları ayrı mı satılıyor orasını anlayamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Güzel, peki süpürge fırcaları ayrı mı satılıyor orasını anlayamadım
Internette satiliyor. Ama genis tip dar tip olarak geciyor. Bende bulundugum yerde yapi marketten yakin olcude muz silecek aldim lastiklerini sokup eski silecegime aktardim. Orijinal silecegin cama daha uygun oturdugunu dusunuyorum.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arka silecek niye uydurma oldu peki? www.sileceksepeti.com dan da temin edilebilir. Ben oradan temin ettim arkayı ve çok memnunum.

Ön taraf içinse hala düzgün bi şey bulamadım. Hybrid tip arıyorum da...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3 yıl. İyi kullanmışın.
Ben kaliteli bir şeye rastlayamadım. Her yıl değiştiriyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arka silecek niye uydurma oldu peki? www.sileceksepeti.com dan da temin edilebilir. Ben oradan temin ettim arkayı ve çok memnunum.

Ön taraf içinse hala düzgün bi şey bulamadım. Hybrid tip arıyorum da...

Ben on kisim icin orininal supurgeye uydurma lastik taktim. Acikcasi en kaliteli dedigimiz marka bile bir sure sonra ses yapiyor. Arka kisim icin ise bir cift silecek 6 lira, yani tanesi 3 liraya gelmis oldu. Kaliteli marka ise 40-50 lira [emoji4] Kargo haric.

3 yıl. İyi kullanmışın.

Ben kaliteli bir şeye rastlayamadım. Her yıl değiştiriyorum.

Valla abi supurge lastigini sirf meraktan sokup ters cevirip takarak 3 yil idare etti. Arac uzerinde gelen orijinal urun uzun omurlu oluyor genelde.

Edit: Silecek supurge lastiklerinin ses yapma sebebi zamanla yön olusmasi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...