İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Genleşme Kabı Su Seviyesi Artıp Azalma Sorunu

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

İyi günler bugun kardeşim yanıma uğradı , kaputu açıp sıvı seviyelerini kontrol ettiğimizde antifiriz seviyesinin azaldığını gördüm antifriz eklemek için genleşme kabının kapağını açtığımda çıkan hava ile birlikte su seviyesi arttı bu normal bir durum mudur yoksa conta veya motorda bir arıza mı var su seviyesi bu şekilde artıp azalır mı kendi aracımla denediğimde bu şekilde bir şey olmadı şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Basınç altındayken açmışsınız. Böyle bi durumda zaten açılmamalı kapak. Her şey normal. Motor suyu tamamen soğukken kontrol edilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk

Bir süre takip edin.Su seviyesi motor soğukken de alçalıp yükseliyorsa radyatörden motora uzanan hortumda çok ince sızıntı olabilir.Aynı durumu C-Max  aracımda yaşamıştım.Defalarca kontrol etmeme rağmen sözünü ettiğim hortumdaki kaçağı farkedememiştim.En son hortum değişti ve problem çözüldü.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Basınç altındayken açmışsınız. Böyle bi durumda zaten açılmamalı kapak. Her şey normal. Motor suyu tamamen soğukken kontrol edilmeli.

Bir saat önce, Uğur Öztürk yazdı:

Bir süre takip edin.Su seviyesi motor soğukken de alçalıp yükseliyorsa radyatörden motora uzanan hortumda çok ince sızıntı olabilir.Aynı durumu C-Max  aracımda yaşamıştım.Defalarca kontrol etmeme rağmen sözünü ettiğim hortumdaki kaçağı farkedememiştim.En son hortum değişti ve problem çözüldü.

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

normal. sıcakken açmayın der zaten kitap

Garibime giden benim aracta aynisi olmadi , acaba arac conta yaktida o yüzdenmi oluyor diye aklıma geldi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

conta yakma belirtileri başkadır, iyi bir şey de değildir conta falan, dilemeyin kötü şeyler :)

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

conta yakma belirtileri başkadır, iyi bir şey de değildir conta falan, dilemeyin kötü şeyler :)

Tesekkur ederim Çağlar abi inşallah bisey yoktur yeni aldi sogumasin araçtan

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas

Sıcakken açtığınız kapaktan dolayı inşallah hava yapmamıştır. Sıcakken açılmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...