İçeriğe Yönlendir

Asus Notebook Driver Sorunu X550VX

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)

Win 10 kurulu Asus x550vx dizüstü bilgisayara bugün windows 7 64 bit ultimate kurdum. Kurulum sorunsuz tamamlandı ancak windows hicbir donanımı tanımadı. Buna usb ler , ses , ekran karti , ethernet wireless dahil. Başka bir bilgisayarda asus un sitesinden driver ları indirdim cd ye kopyalayarak asus a yüklemeye çalıştım ancak ethernet dışındaki donanımları yükleyemedim. Yüklemeye çalıştığım zaman 'sisteminize uygun degil ' diyerek yüklemiyor. Chipseti de yüklemeye çalıştım ancak başarısız. Sorun hakkında çözüm önerisi olan var mı?

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Driverpack buluyor tüm sürücüleri. İnternete çıkış yapmak kafi

Driverpack sadece çıkılmaz sokaklarda kullanılmalı abi. Universal driver kurar. Tam desteği sunamayabilir.

@Erhan Doruk bey, notebook'un altındaki etiketin fotoğrafını çekebilir misiniz? Asus sürücüler konusunda en sorunsuz markalardan biridir. Muhtemelen yanlış bi modelin sürücülerini indiriyorsunuz. İşletim sisteminden de kaynaklanabilir tabi, 32 / 64bit ayrımından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Cihaz yeni bir model ise Windows 10 aşağısı sürücü desteği olmuyor genelde.

Eklenme: neden Windows 10 kullanmıyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Driverpack sadece çıkılmaz sokaklarda kullanılmalı abi. Universal driver kurar. Tam desteği sunamayabilir.

@Erhan Doruk bey, notebook'un altındaki etiketin fotoğrafını çekebilir misiniz? Asus sürücüler konusunda en sorunsuz markalardan biridir. Muhtemelen yanlış bi modelin sürücülerini indiriyorsunuz. İşletim sisteminden de kaynaklanabilir tabi, 32 / 64bit ayrımından.

yz9ojn.jpg

Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Cihaz yeni bir model ise Windows 10 aşağısı sürücü desteği olmuyor genelde.

Eklenme: neden Windows 10 kullanmıyorsunuz?

Win 10 a hem alışamadım hem de çok sistem kaynağı kullandığını düşünüyorum. Asus un sitesini biraz daha kurcaladım. VX serisi için win 7 sürücüsü görünmüyor. Ekran kartı gf 950m , nvidia sitesinden indirdim . Bunun sürücüsünü de kabul etmemesi enteresan. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Win 7 ultimate in güncellemelerini yapıyorum. Anakartının chipseti ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Şimdi ekran kartını yüklemek için farklı yollar denedim, yüklemeye çalıştığınız sürücü için minimum sistem gereksiniminiz yetersiz diyor ? nvidia agent ise ekran kartını bulamıyor. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Windows 7 den çok daha akıcı bence 10, heleki SSD varsa. RAM miktarı 4 GB altında değilse (ki değildir herhalde) bence Windows 10 a devam edin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk öncelikle dediğiniz gibi Asus windows7 sürücülerini yayınlamamış. Bu sebeple hiç bir zaman stabil çalışamazsınız 7'de.

Ayrıca windows 10 çok daha akıcı 7'den. Bence 10 ile devam edin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Bir saat önce, Ahmet Ekici yazdı:

İyi günler,  cihazınız Win 10 haricinde başka işletim sistemi desteklemiyor.  Aşağıda verdiğim linkten bakabilirsiniz. 

https://www.asus.com/tr/Laptops/X550VX/HelpDesk_Download/

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

İlk öncelikle dediğiniz gibi Asus windows7 sürücülerini yayınlamamış. Bu sebeple hiç bir zaman stabil çalışamazsınız 7'de.

Ayrıca windows 10 çok daha akıcı 7'den. Bence 10 ile devam edin derim.

Driverpack.ile epey bir sürücü yükledim. Yüklemeden sonra x550vc sersinin win7 driverleri ile güncelleyebildiğimi güncelledim. Şu an denetim masasında sadece ne olduğunu bilmediğim bir aygıtta ünlem var ancak kart okuyucu olduğunu tahmin ediyorum. 

Yardımlarınız için teşekkürler. Servet Bey e de driverpack önerisi için ayrıca teşekkürler..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...