İçeriğe Yönlendir

Gasitaly lpg sorunu

Mehmet Şaşmaz

Recommended Posts

Mehmet Şaşmaz

Focus 2009 benzinli Gasitaly LPG takılı. sabah araç İlk çalıştığında  1. Viteste gitmiyor sanki stop edecek gibi oluyor .benzinde bu problem her sabah oluyor. Daha sonra motoru ısınınca düzeliyor .motor basıncı normal çıktı. LPG ayarı mı yaptırmak lazım acaba?

Araç 133 binde ateşleme bujileri yağ,yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, gaz filtresi değişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg bölümünde bozuk kalibrasyon nelere sebep olur başlıklı bir konu var. Onu okuyun lütfen.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aksam arabayi stop ederken evinize yaklastiginizda benzine alip sistemdeki gazin bosalmasini saglayin ve oyle deneme yapip sonucu bildirin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Şaşmaz

Hocam 2 gün arabanın tüpünü kapattım, benzin ile şehir içinde dolaştım. üçüncü gün sabah yine aynı problem baş gösterdi. kahramanmaraş Ford servisine gittim benzin motor basıncını ölçtüler sorun yok dediler. otogazcıya  gittim bilgisayar programı olmadığından dolayı bakamadı. zaten sorun benzindeyken yapıyor dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hocam 2 gün arabanın tüpünü kapattım, benzin ile şehir içinde dolaştım. üçüncü gün sabah yine aynı problem baş gösterdi. kahramanmaraş Ford servisine gittim benzin motor basıncını ölçtüler sorun yok dediler. otogazcıya  gittim bilgisayar programı olmadığından dolayı bakamadı. zaten sorun benzindeyken yapıyor dedi.

Kaç km dir bu 2 gün ?
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tahir Ak

Akü kutup başını yarım gün falan sökün. Ford da öğrenilen yakıt parametreleri bu şekilde siliniyor mu bilmiyorum ama genelde bşr çok araçta böyle silinir. daha sonra benzinde bir kaç gün kullanın. bozuklar ayarı aracın benzin öğrenilen trimlerini bozmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...