İçeriğe Yönlendir

Peugeot 3008 Allure 2011 Model Dizel OV

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

2011 Model dizel 3008 otomatik vites  alma arefesindeyiz (enişteme ), dikkat etmemiz gereken kronik sorunu var mıdır neresine özellikle baktırmamızı tavsiye edersiniz. . Bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa seviniriz.

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Şimdiki aracımı almadan önce benim de epey takibini yaptığım, güzel bir araçtır 3008. Yine de bu sorulara en iyi cevabı @Eren Gökmen verebilir.

Benim diyebileceğimse şu: bu araçtaki transmisyon ile benim aracımdaki transmisyon aynı. Citroen'de MCp diye isimlendirilirken Peugeot'ta Auto6R olarak isimlendiriliyor diye hatırlıyorum. Tek kavramalı yarı otomatik bir vites tipi olarak geçişleri manuel vites kullanıyormuşcasına hissedilir olması dışında bir "kusur"dan söz edilmez forumlarda. Onu da kusur diye ifade etmek alışkanlıkların bir getirisi... Kullandıkça alışıyorsunuz o geçişlere de. Hiç sorun olmuyor...

Ha bir de; cam tavanlı Allure donanımlı, sedefli beyaz 3008 "dadından yinmiyor"=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Bir saat önce, Barış Göktürk yazdı:

Şimdiki aracımı almadan önce benim de epey takibini yaptığım, güzel bir araçtır 3008. Yine de bu sorulara en iyi cevabı @Eren Gökmen verebilir.

Benim diyebileceğimse şu: bu araçtaki transmisyon ile benim aracımdaki transmisyon aynı. Citroen'de MCp diye isimlendirilirken Peugeot'ta Auto6R olarak isimlendiriliyor diye hatırlıyorum. Tek kavramalı yarı otomatik bir vites tipi olarak geçişleri manuel vites kullanıyormuşcasına hissedilir olması dışında bir "kusur"dan söz edilmez forumlarda. Onu da kusur diye ifade etmek alışkanlıkların bir getirisi... Kullandıkça alışıyorsunuz o geçişlere de. Hiç sorun olmuyor...

Ha bir de; cam tavanlı Allure donanımlı, sedefli beyaz 3008 "dadından yinmiyor"=)

Teşekkürler  vites geçişlerinin hissedilir olması normal deniliyor. Allure beyaz renk konuştuğumuz araç İstanbul Ataşehir ümraniye tarafında nerde baktırabiliriz arabaya bilmiyorum, sıradan testlerin kaporta aksamı dışında sağlıklı bilgi vereceğini pek düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ümraniye tarafında(libadiye) yetkili peugeot servisi var aktif-iriyıl. Orda kontrol edilebilir 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Ümraniye tarafında(libadiye) yetkili peugeot servisi var aktif-iriyıl. Orda kontrol edilebilir 

Cem bey burada yapiliyor mu ben bir kac yetkili servisle gorustum kontrol etmiyoruz dedi.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

@Barış Göktürk anlatmis zaten. Hangi yilda hangi sanziman oldugunu hatirlamiyorum ama muhtemelen auto6r vardir. Auto6r tek kavramali otomatiklestirilmis bir sanzimandir. Ben kullanmadim ama takip ettigim forumlar ve testlerden anladigim kadariyla bu sanziman aliskanlik gerektiriyor. Vites atacagi zaman ayak gazdan cekilirse sarsinti olusmuyor. Dsg bile ufak bir sarsinti yasatiyor. Yokuslarda vs kararsiz kalmasi da diger butun otomatiklestirilmis sanzimanlarda var. Yok diyen ya marka hayranidir ya da anlamiyordur. Tam anlamiyla basarili olanini duymadim hic. Onun disinda buyuk bir sorun cikardigini hic duymadim. Yine de pejo forumlarina bakabilirsiniz. Bir suredir takip etmiyorum cunku.

Hep soylerim eger pejo 1 sarsinti yapiyorsa bu kullanici tarafindan 5 hissedilir. Marka algisindan dolayi...

İmkan varsa eat6 sanzimanli olanini alin. Hem gercek otomatik hem de gercekten cok iyi bir sanziman. 

Bir de arkadaslarda falan varsa deneyin. Baska araclar da deneyin. Gerci kisa surede pek anlasilmayabilir.

Benim 3008 2.0hdi. 1.6 bence saglamlik sorunsuzluk acisindan daha iyi bir motor. 2.0 da iyi ama cok daha kompleks bir yapiya sahip. Zaten Turkiyede 2.0 3008 yok galiba.

Benim konumu incelerseniz konu icinde artilari eksileri anlattim. 

Tek tavsiyem eger satmak icin aliyorsaniz almayin. Ben bendeki 3008 i kismetse gittigi yere kadar kullanip, sonrasinda yeni 5008 almaya niyetliyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Yarı otomatik turbo benzinli olanındada mı var dizel ve benzinli farklı Şanzıman mı

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Dün aldık, ani bir karardı hızlı gelişti. İlk izlenim fena değil ben kullanırken sıkıntı ile karşılaşmadım eniştemde zaten otomatik opel meriva dan buna geçti şanzımanın tepkisi hemen hemen aynı olduğu için zorlanmadı.

On 11/21/2017 at 21:04, Barış Göktürk yazdı:

Tıpkısının aynısı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...