İçeriğe Yönlendir

Avensis - Xenon Yerine Halojen Ampul Olur mu?

Tuncay Çataloğlu

Recommended Posts

Tuncay Çataloğlu

2007 avensis sahibiyim. kısa farlar orjinal xenon muş.

Sağ farın bir süre sonra söndüğünü farkettim. Ampülden şüpheleniyorum.

Bu modellerde philips d4s ampül kullanılıyormuş. Fiyatı 200 TL civarı.

Başlıkta da belirttiğim gibi bu ampüllerin yerine normal halojen ampül taksam olur mu?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olmaz. Mercek yapısı ve iç krom kaplama xenon ampül için tasarımlı. Halojen ampülün lümeni 3/1 oranında düşük ve zayıf aydınlatma yapar. Ve odak sapması olacak.

Yurt dışından bakın replika, vaya ikinci el oem ürün bakın.

Araç birde hata verecek zaten

2 ADET Xenon Ampul 90981-20005 90981-20008 90981-20013 90981-20024 90981-20029 D2S D2R D4S D4R 12 V 35 W 4300 K 6000 K Toyota Lexus Için
http://s.aliexpress.com/BreAFBVN
(from AliExpress Android)

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-philips-d4s-cool-white-yedek-xenon-ampulu-89-tl-339084103/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Kesin olarak olmaz. Uydursaniz bile 1 saat bile katlanamazsiniz.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Yanlış anlamayın fakat ben de dahil herkes bir şekilde xenona ulaşmaya çalışıyor. Siz halojene :)  Gözleriniz baya iyi sanırım gerek duymuyorsunuz :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

eski aracım focus1 di. farlar halojen ve bayağı iyiydi. benim için önemli olan aydınlatma. xenon olmuş halojen olmuş farketmiyor. (yaş 45 artık :) )

xenon ampullerin fiyatının da pahalı olduğunu öğrendim.  eğer olursa ucuz yollu halletmek için sormuştum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olmaz [emoji4]

Aydınlatmaz. Yaş zaten 45 olmuş. [emoji4]

Halojenden sonra tekrar xenon alacaksınız. Masraf artacak.

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Cevaplarınız için tşk. Masraf çok demek ki.

Kesin ampulden olduğunu teyit etmek için yer değiştireyim dedim. Bir kaç ustaya gittim. 

Yer dar olduğundan farın sökülmesi lazım dediler. Tampon sökülmeden de bunlarda far sökülmüyormuş. 

İyi bir kaportacıya tamponu, farı söktüreceksin öyle değişir dediler vs. 

Bana komik geldi açıkçası. İşi gücü bırakıp kendim uğraşacağım artık. Bu yaşta uğraştıracaklar insanı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cevaplarınız için tşk. Masraf çok demek ki.
Kesin ampulden olduğunu teyit etmek için yer değiştireyim dedim. Bir kaç ustaya gittim. 
Yer dar olduğundan farın sökülmesi lazım dediler. Tampon sökülmeden de bunlarda far sökülmüyormuş. 
İyi bir kaportacıya tamponu, farı söktüreceksin öyle değişir dediler vs. 
Bana komik geldi açıkçası. İşi gücü bırakıp kendim uğraşacağım artık. Bu yaşta uğraştıracaklar insanı [emoji4]

Bazi araclarda böyle mecburen. Eski clio mda ampul degismek için tampon sokturmustum. Simdi duster da hangar gibi alan var şükür.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben 31 yasimdayim xenon olmazsa olmazimdir. Yas degil onemli olan surus guvenligi. Su aydinlatmayi hangi halojen verecek :)36ee54332af1366727dd060022ebc368.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
50 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de qashqainin farı sökemiyorum. Altta bi vida var ama. Nerede.

Tamponu söktün mü?

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu
41 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ben 31 yasimdayim xenon olmazsa olmazimdir. Yas degil onemli olan surus guvenligi. Su aydinlatmayi hangi halojen verecek :)36ee54332af1366727dd060022ebc368.jpg

kısa farlar mı bu?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
kısa farlar mı bu?
Evet kisa farlar.
nasıl far öyle o, biz kör gidiyoruz demek ki
Simdiki arabamin far camlari kesmeden acilmiyor. Ona ragmen bu riske girdim :) Selektor de cabasi.
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

karşıdan gelen duman olur bu farlara!

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
karşıdan gelen duman olur bu farlara!
Acaba? Aydinltma alanina dikkatle bakalim. Far cizgisinin ustu karanlik alti aydinlik.

a164e75b606a7dcc69d0992419f9ecdb.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

tamam üstad. sen bu işi biliyorsun. fazla varsa iki adet xenon yolla bana :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
tamam üstad. sen bu işi biliyorsun. fazla varsa iki adet xenon yolla bana [emoji4]
[emoji16] Estagfirullah bildigim icin degil. Mercek farlarda kesilme cizgisi vardir. Mercek olmazsa iste o zaman sikinti. Dogan Sahin gibi olur. Bende D2S ampul yok. Nette cikma falan bulabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

yaklaşık 3000 saat ömrü var yazıyor nette. çıkma ampül için riske girilir mi?

bir de orjinali d4s imiş. 42 volt yazıyor. d2s ise 85 volt. youtube de bir video var. d4s balastına d2s takınca bir süre sonra sönüyor. d4s de ise sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
yaklaşık 3000 saat ömrü var yazıyor nette. çıkma ampül için riske girilir mi?
bir de orjinali d4s imiş. 42 volt yazıyor. d2s ise 85 volt. youtube de bir video var. d4s balastına d2s takınca bir süre sonra sönüyor. d4s de ise sıkıntı yok. 
Ha pardon D2S hatirlamisim. Ben arabamda cikma D3S takim kullaniyorum. 3000 saat nerden baksaniz 4 5 yil kullanim en az. Her gece uzun yol yapmiyorsaniz.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok ama bu tampon sökülecek gibi değil.

Sökemediğin vida orada işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ateş  ediyor bee maşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...