İçeriğe Yönlendir

Astra BRC Lpg sistemi lpg bitince benzine gecmiyor

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Ramazan Başkan

Astra 2015 j sedan aracıma brc sistemi taktırdım lpg bitince aracım asırı tekliyor kısa sürede benzine gecmiyor 10 sn ye tekliyor sonra benzine geciyor ancak ben bu kadar uzun süre teklemeye dayanamayıp elimle benzine alıyorum ıkı tane brc yetkili servisine gittim ama sorunu cozemediler acaba ne yapmam gerekir atladıkları nokta ne acaba  bana soyledikleri ayarlarımım tam olduğu sorunun olmaması gerektiği ancak sorun devam ediyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracı bırakın kapılarında, çözülmeden almayacağınızı söyleyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen gazı geç kesiyor ve araç boğuluyordur.. 

Brc Distribitörünü arayın. Bir yere yönlendirecek ve çözeceklerdir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ayni aracin 2014 hb sini ve yine BRC lpg ile kullaniyorum. Gaz bittigi zaman anlik bi kerkinme diyelim oluyor 1. viteste sadece. Ama normal 5. viteste giderken gaz bittiginde benzine geciste sikinti yok.

Benim taktirdigim bayi Corum Ozencler. Siz nerde taktirdiniz?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ayni aracin 2014 hb sini ve yine BRC lpg ile kullaniyorum. Gaz bittigi zaman anlik bi kerkinme diyelim oluyor 1. viteste sadece. Ama normal 5. viteste giderken gaz bittiginde benzine geciste sikinti yok.

Benim taktirdigim bayi Corum Ozencler. Siz nerde taktirdiniz?

Benim o kerkinme 10 saniyen fazla sürüyor araba nerdeyse stop edecekken  dıt deyip benzine geciyor 3-4 ay once istanbul candan muhendislikte taktırdım

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen gazı geç kesiyor ve araç boğuluyordur.. 

Brc Distribitörünü arayın. Bir yere yönlendirecek ve çözeceklerdir. 

Aradım servise yonlendirdi cozemediler 2 servise gittim  hatta benim ayarlatıma gore diğer lpg uygulmalarından farklı ayarlıymış depodaki lpg daha fazlayken benzine gecmesi için ayarlanmış ama gecmiyor

2A muhendislik belki aracınıza benzin pompası durdurma rolesi takmışlarıdr ona bakılması lazım dedi yarın arayıp soracam lpg montajı yapan yere role taktınızmı dıye

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Tam role varmı diye soracaktım. Rölenin sapitmasi kazalara çok büyük etken. Bazen LPG bitmeden bile sapitip sizi zor durumda bırakabilir. Ben yollar önce taktirdigimda arabayı stop ettiriyordu.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah Allah. Candan Muhendislik deyince bayinin bircok yerden musterisi vardi. Dedikleri role nerde acaba.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)
13 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Tam role varmı diye soracaktım. Rölenin sapitmasi kazalara çok büyük etken. Bazen LPG bitmeden bile sapitip sizi zor durumda bırakabilir. Ben yollar önce taktirdigimda arabayı stop ettiriyordu.

Araba sacma saban hareket ediyor herşey cok güzel ama gel gelelim  lpg bitince nerdesye stop edecekmiş gibi hareket ediyor ışıklakrda okadar arkamdan kornaya basıyorlarki dayanamayıp kendim düğmeye basııp benzine geciyorum 2 tane servise gittim onlar bulamadı geriye role kaldı yarın oğrencem bakalım

13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Allah Allah. Candan Muhendislik deyince bayinin bircok yerden musterisi vardi. Dedikleri role nerde acaba.

Herşey cok iyi ama boyle bir sorun cıktı adamlar cok ilgililer hemen gel diyorlar ama ben Konyada yım gidemedim burdaki servisler de bulamadılar.

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değişsinler tüm parçaları.
Böyle kullanmak zorunda değilsiniz. Çözüm aramak zorunda da değilsiniz.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bilmem kac tane montaj yapti Candan Muhendislik. Face de takip ediyorum. Role koyduysa illaki standart koyduklari bir yer vardir. Bunu bilmeleri gerekir. Ona gore takip edecek.

Peki benzin pompasinda sikinti olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
14 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bilmem kac tane montaj yapti Candan Muhendislik. Face de takip ediyorum. Role koyduysa illaki standart koyduklari bir yer vardir. Bunu bilmeleri gerekir. Ona gore takip edecek.

Peki benzin pompasinda sikinti olabilir mi?

Peki pompada sıkıntı olsa benzinle giderkende sıkıntı cıkarmazmı

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bir sıkıntı var bu gerçek. Heleki candan da takılmış ise mutlaka cozecejkeridr diye düşünüyorum. Uzun süredir neredeyse bütün videolarını izledim ve bende orada taktırmayi düşünüyorum arkadaşım iki gün önce Tucson a taktirdi. Keşke oraya gitme imkanınız olsa komple kit bile değişebilir bu durumda.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
1 dakika önce, Akan Belen yazdı:

Bir sıkıntı var bu gerçek. Heleki candan da takılmış ise mutlaka cozecejkeridr diye düşünüyorum. Uzun süredir neredeyse bütün videolarını izledim ve bende orada taktırmayi düşünüyorum arkadaşım iki gün önce Tucson a taktirdi. Keşke oraya gitme imkanınız olsa komple kit bile değişebilir bu durumda.

Montaj fırmam gayet basarılı bu konuda adamlar beni çagırıyor ancak ben gidemiyorum cunku konya dayım burdan yakın şehirlerdeki yyetkili servisleri gezdim biri konya da diğeri karamanda 2 side bulamadı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aklima baska bir ihtimal geliyor konuyla alakali. Eski aracimda kapi actigim zaman benzin pompasi harekete gecer araba calismaya hazirlanirdi. Benzin pompasini harekete geciren mekanizma her neyse onda da sorun olabilir.
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
20 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
43 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

Aklima baska bir ihtimal geliyor konuyla alakali. Eski aracimda kapi actigim zaman benzin pompasi harekete gecer araba calismaya hazirlanirdi. Benzin pompasini harekete geciren mekanizma her neyse onda da sorun olabilir

İşte bunu bulacak usta lazım servislerr bulamıyor:)

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bence röle sapıtıyor. Benzin pompasında olsa benzinle hiç gitmemeli. Benzini nasıl gönderecek? röleyi genelde bagaja, lpg deposuna yakın yere koyuyorlar. açıktaki kabloları takip edin. Ulaşmanız lazım.

3 saat önce, Ramazan Başkan yazdı:

Araba sacma saban hareket ediyor herşey cok güzel ama gel gelelim  lpg bitince nerdesye stop edecekmiş gibi hareket ediyor ışıklakrda okadar arkamdan kornaya basıyorlarki dayanamayıp kendim düğmeye basııp benzine geciyorum 2 tane servise gittim onlar bulamadı geriye role kaldı yarın oğrencem bakalım

Kendisi düğmeye basınca benzine geçiyorsa  pompa benzini basıyor. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
4 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Bence röle sapıtıyor. Benzin pompasında olsa benzinle hiç gitmemeli. Benzini nasıl gönderecek? röleyi genelde bagaja, lpg deposuna yakın yere koyuyorlar. açıktaki kabloları takip edin. Ulaşmanız lazım.

Kendisi düğmeye basınca benzine geçiyorsa  pompa benzini basıyor. 

Düğmeye basar basmaz araba benzine geciyor araba hemen teklemeyi kesip fırlıyor

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Montaj ustalarım benzin pompasına role takmamışlar sorun baska bir şey de sanırım 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bizimki de BRC  bittiği zaman o gıcık ses olmasa anlamıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bizimki de BRC  bittiği zaman o gıcık ses olmasa anlamıyoruz. 
Sorma yaa o gicik sesin surekli olmasi sikinti. Atikerde gaza gecince biraz otrr biterdi. Simdi gaz aldigimda lpg ye gecmeyi unutuyorum benzine biniyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...