İçeriğe Yönlendir

Lpg'de Tekleme Yapıyor

Yigit Özdal

Recommended Posts

Yigit Özdal

Sorun 2 aydır var çözemedim önceden konu açtım fakat devam ediyor yine sabit hızla giderken ufak gaz dokunuşunda tekleme gibi ama çok fark edilmiyor ufak bi sarsıntı lpg biter benzine geçer öyle bişey yaptıklarım lpg filtresi değişti ayar yapıldı yine gittim değerler normal diyor ama bi sorun var belli sürekli yapmıyor bunu arada ama takıldım bu konuya benzinde yapmadı 1 haftadır benzinle sürüyorum ve suanda lpg 33 kuruş yakıyor normalmidir.BRC kullanıyorum kit olarak

Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Sübap erime başlangıcı olabilir ya da ateşleme bobini, buji, buji kablolarında herhangi bir sıkıntı olabilir. Benzer bir sorunla karşılaşmıştım birkaç kez ve bu bahsettiğim parçalarda yaşanan arızalardan dolayı idi bu sorun. Detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. 

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Sübap erime başlangıcı olabilir ya da ateşleme bobini, buji, buji kablolarında herhangi bir sıkıntı olabilir. Benzer bir sorunla karşılaşmıştım birkaç kez ve bu bahsettiğim parçalarda yaşanan arızalardan dolayı idi bu sorun. Detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. 

Sadece lpgde oluyor ama.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

regülatör ve enjektörler kaç km dir kullanılıyor? araç ne dir motor bilgileri yazar mısınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Yigit Özdal yazdı:

Sadece lpgde oluyor ama.

Belirli devirlerde yapıyorsa ateşleme sistemine yönelin. 

Ateşleme sorunları lpg'de daha belirgindir. 

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
regülatör ve enjektörler kaç km dir kullanılıyor? araç ne dir motor bilgileri yazar mısınız

Enjektörleri bilmiyorum araç 2011 model fiesta 95.000 de

Belirli devirlerde yapıyorsa ateşleme sistemine yönelin. 
Ateşleme sorunları lpg'de daha belirgindir. 

Buji ve buji kabloları kontrol edildi sorun cıkmadı.
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
(düzenlendi)

Bahsettiğiniz sorun bende olmuştu. Sadece LPG’de yapıyordu. Bobin ile buji kablosu  değişti sorun düzelmişti. 

tarihinde Osman Nuri Köknar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Nasıl kontrol edildi.. ?

Deva otoya verdim erdal abiye sıkıntı yok dedi cumartesi tekrar gidicem yanına bu sefer çözücez inşallah
Bahsettiğiniz sorun bende olmuştu. Sadece LPG’de yapıyordu. Bobin ile buji kablosu  değişti sorun düzelmişti. 

Yarın değiştirelim inşallah çözülür.
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal
Erdala selam söyle. Elinde varsa değiştirip denesin.

Aleyküm Selam abi inşallah vardır elinde
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

enjektör sağlığı ve regülatöre bakılmadan ateşleme sistemine geçmek fazladan para harcamaya neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

İşten fırsat bulursam yolda teste cıkıcaz ordan bakıcaz enjentör sağlam regülatöre bakılmadı.Ateşleme sistemi sıkıntısız ama 2 gündür olmuyor araç sıcakken yapıyordu normalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...