İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Cam Suyu Deposu Yanındaki Mavi Soket ?

İlkay İçmener

Recommended Posts

İlkay İçmener

Merhaba,

Bugün aracımın kaputunu açtığımda,mavi soketin boşta olduğunu gördüm :/ Soketi yerine taktım ne işe yarıyor bilgisi olan var mı? 

jQDMnr.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Silecek suyu seviye lambası için olabilir mi acaba. Ghia mı sizin araç

Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
7 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Silecek suyu seviye lambası için olabilir mi acaba. Ghia mı sizin araç

Merhaba aracım 1.4 tdci comfort 5k..bildiğim kadarıyla öyle bir özellik YÖK araçta.

Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Cam suyu ısıtıcı olabilir. Ön cam rezistanslı ise

?acaba bu yüzden mi geçen kış ön camım sürekli buğu yapıyordu? Ben elektronik sigara yapıyor sanıyordum.2007 fiestada ön cam rezistansı var mı ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ön cam ısıtma düğmesi olur, ve rezistans yakından bakınca görülür. Isıtma yoksa su seviyesi içindir

Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ön cam ısıtma düğmesi olur, ve rezistans yakından bakınca görülür. Isıtma yoksa su seviyesi içindir

Tek rezistans tuşu var ancak arka cam İçin olduğunu düşünüyorum.Aracta benim bildiğim ve gördüğüm su seviyesiyle ilgili gösterge vs bulunmuyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Kendi aracımda bakacağım aynı soket var mı diye 2006 comfort benimki de aynı kasa yani, tabi ben bakana kadar Ali Cihangiroğlu abimiz açıklar ne olduğunu :)

Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
1 dakika önce, Ahmet Özalp yazdı:

Kendi aracımda bakacağım aynı soket var mı diye 2006 comfort benimki de aynı kasa yani, tabi ben bakana kadar Ali Cihangiroğlu abimiz açıklar ne olduğunu :)

Sağolun ilginiz için, kimbilir hangi işgüzar çıkardı o Soketi??aracı 8 senedir ben kullanıyorum ve bugün farkettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp
Sağolun ilginiz için, kimbilir hangi işgüzar çıkardı o Soketi?[emoji854]aracı 8 senedir ben kullanıyorum ve bugün farkettim.
Baktım ama göremedim ben de yok demek ki e8059c4d61e6c8ea1b5737e6237d9adb.jpg
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
43 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Cam suyu ısıtıcı olabilir. Ön cam rezistanslı ise

Bidonla alakası yok gibi fotoğrafta, sanki altta siyah bir kutuya takılıyor soket. Bidon sağa doğru burkularak iniyor aşağıya..

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Gösterdiğiniz parça Egr'nin selonoid valfi normalde aşağı bakması lazım. Soket tarafı altta olmalı. Egr iptali için sanırım sökülmüş soketi.  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
8 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Gösterdiğiniz parça Egr'nin selonoid valfi normalde aşağı bakması lazım. Soket tarafı altta olmalı. Egr iptali için sanırım sökülmüş soketi.  :good1:

Teşekkürler... Peki neden sökülmüş olabilir? Faydası yada zararı var mıdır? Ben bir fark göremedim taktıktan sonra..

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
2 dakika önce, İlkay İçmener yazdı:

Teşekkürler... Peki neden sökülmüş olabilir? Faydası yada zararı var mıdır? Ben bir fark göremedim taktıktan sonra..

kısa vadede bir şey anlaşılmaz uzun vadede kurum yapar :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
5 dakika önce, İlkay İçmener yazdı:

Motorun kurum yapmaması için Egr genelde iptal edilir.Benim aracımdada şuan iptal egr. Soket takılı kalsın. Gösterdigim boruyu körleyin. Aynı şekilde iptal olucaktır.

8NrAOa.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay İçmener
1 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Motorun kurum yapmaması için Egr genelde iptal edilir.Benim aracımdada şuan iptal egr. Soket takılı kalsın. Gösterdigim boruyu körleyin. Aynı şekilde iptal olucaktır.

8NrAOa.jpg

Anlaşıldı teşekkürler bilgi için:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Kıyıcı

onur bey o hortumun her iki ucudami korlenecek 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...