İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - 18" Lastik Tavsiyesi

A. Yıldırım Yıldız

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız
(düzenlendi)

Merhaba. Aracimda su an 18" ebatinda pt741 225 45 zr18 lastikler mevcut. Artik omurlerini tamamlamak uzereler ve degistirmeliyim. Antalya Kemer'de yasiyorum. Kislari da iliman bolge malum. Ama yagisli gecer. Islak performansi iyi, yuvarlanma direnci guzel, ayrica konfor olarakta beni uzmeyecek bakiyorum. Yazlik dusunuyorum. Subat tatilinde Izmir veya Bursa'ya gitme ihtimalimiz var ama oda zayif ihtimal. Oyle bir durumda da emanet jant-lastik bulma sansim var. esimde ogretmen oldugu icin subat disinda seyahatlerimizde yaz doneminde oldugu icin tercihim bu yonde. Ebat olarak 225 40 18 dusunuyorum. Aracin lastik basinclarinin gosterildigi kapi esigindeki tabloda bu ebatta oldugu icin hem lastik basinclari, hemde muayene problemi yasamam sebebiyle. Continental guzel fakat cok pahali. Michelin yumusak ve konforlu haliyle ama rakam olarak oda asagi kalir durumda degil. Pekte dayanikli degil. Gecmiste tecrube ettim ve iki durumdan oturu bunlardan uzak duruyorum. Malum devir fiyat/performans devri. Nokian belki dusunebilirdim ama oda fiyat olarak continental ve michelin ile yarisir duruma gelmis. Surus karakterim sakin. Sadece uzun yolda cok guvende hissedersem 130-140 km/s hiza cikarim. Cocuk oldugundan beri oda pek olmuyor. Yani benim olayim artik sadece gorsel modifikasyon. Guvenlik ve konfor on planda olmak kaydiyla tasarrufu da pek es gecmeden dengeli bir urun arayisinda bana tavsiyede bulunabilecek olanlar icin simdiden tesekkur ederim. Konuyu yanlis yere acmadigimi dusunuyorum ama, yanlissa yonetim geregini yapar mutlaka.

Selamlar saygilar.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dunlop FM800 işinizi görür sanırım, 300 liraya kadar bulunuyor etiket değerleri C A. Kolay gelsin, yaza bende yazlık lastik için 17-18" e geçeceğim inşallah, takipdeyim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Petlastan memnun değil misiniz? Ben sonraki lastik olarak pt741 düşünüyorum fikrinizi merak ettim

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Falken alın. :good1:

52 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Petlastan memnun değil misiniz? Ben sonraki lastik olarak pt741 düşünüyorum fikrinizi merak ettim

Abi Petlasa bulaşma hiç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Petlas garip lastik. Yanaktan problem yasarsin diyen coktu. Internette de bundan sorun yasayanlarin yorumlari var. Fakat oyle bir sorun yasamadim. Bulundugum yerde yollar hem bozuk, hem gerekli gereksiz her yerde atlamalar mevcut. Arti cok yerde kilitli tasta mevcut. Buralarda yuku karsilamadaki sertligi disinda problemim olmadi. Cok defa atlamaya veya bozuk yola sert girmisligim de var. Fakat yol sesi cok rahatsiz ediyor. Bu biraz kisiye gore de degisebilir tabii. Focus sagolsun iceri ses alan bir arac. Ikisinin kombinasyonu beni uzdu bu yonde. Islak yolda ben sorun yasiyorum. Hele virajlarda. Yine internette cok memnunum diyen de var. Uretimden uretime mi farkediyor bilemiyorum ama standardi yok gibi dusundurdu bana. Hizim 105-110 km/s civarina ciktimi balans yapiyor. Balans tutmuyorda zaten. Asagi yukari ayni durumda burda cok yakinimda arkadasimda var bu lastikten. Ayni sorunlari yasiyoruz. Ama onda balans problemi yok. Yani kumar gibi bu lastikler. Bence temkinli olmak lazim.
Falken alın. :good1:
Falken hangi seri tavsiye edersiniz?
Dunlop FM800 işinizi görür sanırım, 300 liraya kadar bulunuyor etiket değerleri C A. Kolay gelsin, yaza bende yazlık lastik için 17-18" e geçeceğim inşallah, takipdeyim

Tesekkur ederim. Inceleyecegim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
12 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Falken Ziex Ze 914 Serisi mükemmel bir lastik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Falken'e bi bakın derim, ben 16 inch ZE serisi kullanıyorum. Çok memnunum. Fiyat olarak Mİchelin ve Continentalin yarısı. ( Bundan önceki lastiklerim Michelin idi. )

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Falkeni ben kış lastiği olarak kullanıyorum yazlıklarını hiç denemedim.Ama conti cont 5 yazlık lastikleri çıkartıp falken lere geçince çok daha konforlu ve güvenli hissediyorum.Hatta conti leri bir daha geri takmayı bile düşünmüyorum o derece kötü.Falken gerçekten fiyat performans lastiği.Yazlık alacağım zaman bende Falken alabilirim.Hemde ülkemize yatırım yapan bir firma olması bence değerlendirmeyi hak ediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

c5 te aldığımda falken vardı yazlık. arabayı arkadaşımdan aldım ayrıca tüm kayıtları mevcut. Lastiklerin ikisi 30 binde komple bitti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
c5 te aldığımda falken vardı yazlık. arabayı arkadaşımdan aldım ayrıca tüm kayıtları mevcut. Lastiklerin ikisi 30 binde komple bitti..

Sizin kullandiklariniz hangi seriydi acaba? Cesitli yerlerde bu tarz seyler okudum ama seri yazmamis hicbiri. Zeix 914 icinde herkes iyi demis. Bunlari okuyunca acaba belli serilerde mi problem var veya hamur yapisi mi boyle dusundum. Ama 914 kafama yatti acikcasi.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim ebat(235 45 18) otomobil/büs arası bir kategori olduğundan fiyat farkı oldukça açılıyor markaya göre, konuyu takipteyim.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Pirelli ya da Lassa da alternatif olarak düşünülebilir.

Lassa ebata gore listeledigimde (kendi sitesine gore) 398 tlden basliyor. Pirelli icin de durum pek farkli degil gibi. Misal p7 blue baktim 225/45r17 xl olanindan. Bulabildigim rakamlar 400-580 tl arasinda degisiyor. Cok fiyat/performans gibi gelmedi. Ama gozumden kacan modeller varsa onu bilemeyecegim. Tavsiyeniz icin tesekkur ederim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...