İçeriğe Yönlendir

Gıcırdayan Golf

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Arabayı aldığım Mayıs ayından beri gacırdaya gacırdaya geziyorum. Hava soğusun başlıyor sese, ta ki araç ısınana kadar.

Bacanağım oto tamirci, tabla burçları ses yapıyor dedi. İyi dedim.

Hava soğuk olsun kasisten yada bir çukurdan geçmeye gör. Yağsız kalmış 50 yıllık kapı gibi garççç.

Neyse Ekim başı Doğuş Kartal a gidip ilgili malzemeleri aldım bacanak değişti. 1 ay kadar mutlu mesut gezerken yine ses başladı. Şikayet amaç ile doğuş u aradım gelin inceleyelim dediler.

Gittim incelediler aldığınız parça sorunlu yenisini verelim, yada işçilik ödeyin biz takalım. İşçilik vermedim yeni malzeme ile döndüm. Taktı bacanak 10 gündür ses yok derken bugün yine başladı, demek ki kronikmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sen VAG çalışanı değilmişsin, bunu gördük :p

Aslında o kripto vag elemanı bendim ama yeteri kadar pr yapamadığım için kovdular :D
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ses kronik. Yagla gecer

3 gün sonra tekrar başlıyor :) Çaresini buldum aslında, teybi iki tık daha fazla açıyorum
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Kronik problem Mert. Benim Golf'te de var. Üstelik benim araba sıcak soğuk ayırım yapmıyor. Kasiste, tümsekte, çukurda sürekli ses var. Bakim zamanı serviste yağlıyorlar, biraz azalıyor, sonra yine aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Kronik problem Mert. Benim Golf'te de var. Üstelik benim araba sıcak soğuk ayırım yapmıyor. Kasiste, tümsekte, çukurda sürekli ses var. Bakim zamanı serviste yağlıyorlar, biraz azalıyor, sonra yine aynı.

2012 de aksiyon gelmiş değişim için ama yerine gelen de gıcırdıyor :) Bozukmuş demek ki vw
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
bacanak güzel mangal da yapar mı?

Yer genelde ama dökül bakalım abi ona göre pozisyon alayım :D
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yeni Megane'da böyle, servis değişim yapıyormuş ama yine devam ediyor diyenler var. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Silikon sprey sıkacağız haftasonu.

Siyah gresle bolca yağlayın.:seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Yeni Megane'da böyle, servis değişim yapıyormuş ama yine devam ediyor diyenler var. 

Fitillerin kumaş tarafına Tunap104 tek çare.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

mert parçanın resmi varmı sökünce hem bozuk parçanın hemde karşı tarafın fotolarını çekermisin şu problemli parçaları bir görelim belki ısı değişiminde daha dayanıklı bir malzeme ile yeniden yapabiliriz. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Fitillerin kumaş tarafına Tunap104 tek çare.

Sesler amortisörlerden geliyor. 4 amortisörde böyle...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
mert parçanın resmi varmı sökünce hem bozuk parçanın hemde karşı tarafın fotolarını çekermisin şu problemli parçaları bir görelim belki ısı değişiminde daha dayanıklı bir malzeme ile yeniden yapabiliriz. 

Malzeme bu
https://merttugoto.com/urunler/575/salincak-burcu-sag-a3-caddy-3-golf-5-6-jetta-3-

Zamanla iç kısımdaki kavçuk yıpranıyor ses yapıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...