İçeriğe Yönlendir

Gıcırdayan Golf

Mert Yeldan

Recommended Posts

Ramazan Turan
16 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

amortisörden gelmez.

Servis arka amortisörlerde bu ses için gittiğimde değişim  yaptı. Ses kesildi. Şimdi önde kasis, çukur, bozuk yolda alt takım bozuk gibi ses geliyor, incelendi alt takımda sorun yok denildi, diğer parçalar incelenecek. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aynı ses aynı zamanlarda bizim golf 5 te de yapıyor. Linkten baktığım kadarıyla o parça 5ve 6 larda ortakmış zaten.. gelecek bakım ustaya gösterip değiştirmeyi düşünüyordum ancak tekrar başlıyor demişsiniz.
Bende de araç ısınınca yani biraz esnedikten sonra geçiyor. Gresle mi yağlanmalı sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Servis arka amortisörlerde bu ses için gittiğimde değişim  yaptı. Ses kesildi. Şimdi önde kasis, çukur, bozuk yolda alt takım bozuk gibi ses geliyor, incelendi alt takımda sorun yok denildi, diğer parçalar incelenecek. 

Araç ne?

Şimdi, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Aynı ses aynı zamanlarda bizim golf 5 te de yapıyor. Linkten baktığım kadarıyla o parça 5ve 6 larda ortakmış zaten.. gelecek bakım ustaya gösterip değiştirmeyi düşünüyordum ancak tekrar başlıyor demişsiniz.
Bende de araç ısınınca yani biraz esnedikten sonra geçiyor. Gresle mi yağlanmalı sizce?

galiba silikon. gres iyice kötüleştirebilir belki.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Araç ne?

Megane 4 sedan

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Megane 4 sedan

bu golf ama. onu bilemeyiz.

Volkswagen-Golf-Mk7-Front-Suspension-Col

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
galiba silikon. gres iyice kötüleştirebilir belki.
Tamam abi önce silikon deneyeyim olmadı gres olmadı pes. Gırç gırç gezeriz
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben uzmanı değilim. problem olmayabilir de. Çağlar bey daha iyi bilir.

Şimdi, Kemal Korkmaz yazdı:

Golf'un gıcırdayanı tutulur satarken iyi para eder..:biggrin:

değişeni yok.

benim passatı alın biriniz be ya. sahibindene ilan vermeden olmayacak mı? Şu an gıcırdamıyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
ben uzmanı değilim. problem olmayabilir de. Çağlar bey daha iyi bilir.

değişeni yok.

benim passatı alın biriniz be ya. sahibindene ilan vermeden olmayacak mı? Şu an gıcırdamıyor.

Geçen sana Messenger dan bir şey yazmıştım.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fren kaliperleri için imal edilen, eskiden kaset çalar kapaklarının yumuşak açılmasına da yarayan beyaz gresler var. Ondan sürülecek temas noktalarına. Kauçuk malzeme ısıya göre çabuk tepki gösteriyor. Kangoo da aynı. 2 3 yıl sonra başlar gacırdama. Yağ sürülür 3 yıl Ses çıkmaz bir daha

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Fren kaliperleri için imal edilen, eskiden kaset çalar kapaklarının yumuşak açılmasına da yarayan beyaz gresler var. Ondan sürülecek temas noktalarına. Kauçuk malzeme ısıya göre çabuk tepki gösteriyor. Kangoo da aynı. 2 3 yıl sonra başlar gacırdama. Yağ sürülür 3 yıl Ses çıkmaz bir daha

Var mı sende? Var ise niye bunca zamandır söylemiyorsun. Ayıp
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşim gücüm yok portifle araç kaldırıp yağlama yapacam. Git bacanağın halleder. Sakın başka gres vurma. Bu yağın özelliği kauçuk malzemeye zarar vermemesi. Gıda makinaları gresleri ile aynı olması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
İşim gücüm yok portifle araç kaldırıp yağlama yapacam. Git bacanağın halleder. Sakın başka gres vurma. Bu yağın özelliği kauçuk malzemeye zarar vermemesi. Gıda makinaları gresleri ile aynı olması lazım

Var mı yani?

Var ise portife gerek yok ben onu ocakbaşında köftelerin verdiği güç ile kaldırırım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
14 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Geçen sana Messenger dan bir şey yazmıştım.

oo bakayım haberim yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Sesler amortisörlerden geliyor. 4 amortisörde böyle...

İlk defa duydum. Amortisör değil de, bağlantı elemanlarından olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende diş macunu gibi beyaz silikon gres var, makineler için özel üretim ve ısıya dayanaklı. 250 derece falan ısınan sistemde kullanırız ama kimse istemesin, vermem..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İlk defa duydum. Amortisör değil de, bağlantı elemanlarından olabilir mi?

Konuya çok hakim değilim ama, sanki amortisörlerin üstünden geliyor gibi,  güzel yanı Renault bu konuda hiç mağdur etmedi. İlgi olsun, garanti kapsamında değişim olsun hep üst düzeydeydi, müşteriyi memnun etmek için elinden geleni yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Ramazan Turan yazdı:

Konuya çok hakim değilim ama, sanki amortisörlerin üstünden geliyor gibi,  güzel yanı Renault bu konuda hiç mağdur etmedi. İlgi olsun, garanti kapsamında değişim olsun hep üst düzeydeydi, müşteriyi memnun etmek için elinden geleni yapıyorlar. 

Çözemiyorsa sonuç aynı ise neyleyim böyle memnuniyeti.

Ben doğru servisi bulabilmek için 3 servis değiştirdim. Son servisim bana 1 saat, 50km uzaklıkta. Düşünün ne kadar bıkkınlık geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Ben doğru servisi bulabilmek için 3 servis değiştirdim. Son servisim bana 1 saat, 50km uzaklıkta. Düşünün ne kadar bıkkınlık geldi :)

Çözülüyor, sadece bir önceki gittiğimde zamanım yoktu, o yüzden sadece alt takım kontrol edildi. Hafta sonu yıllık bakım için Kırşehir'e gideceğim, o zaman detaylı incelenecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Bende diş macunu gibi beyaz silikon gres var, makineler için özel üretim ve ısıya dayanaklı. 250 derece falan ısınan sistemde kullanırız ama kimse istemesin, vermem..

Aynı mamulden bahsediyoruz bayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Gıcık müşteri sıkıntı :) Halbüki ben servise geldiğimde bu kadar uğraştırmadın :p

1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Aynı mamulden bahsediyoruz bayım.

molykote 7348 bendede bundan var printer fuserlarında kullanıyorduk iş yapar mı ki?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
4 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

molykote 7348 bendede bundan var printer fuserlarında kullanıyorduk iş yapar mı ki?

Fuser derken ? Biz drum üstüne sıvama yapardık.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Fuser derken ? Biz drum üstüne sıvama yapardık.. :D

Valla abi fuser neydi ya :) Sıvaması nasıl olur ki :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...